Ailenin izinden gitti. Ve bir ev buldu.

zenrcade

Active member
Anthony Couverthier’in babası bir bina yöneticisiydi. Abisi de süper. Uzun süreli partnerinin üvey babası da süpervizör olarak çalışmaktadır. Ancak Bay Couverthier yıllarca başka bir şey olmaya çalıştı: bir hip-hop grubunun tur yöneticisi, Sprint’te satış elemanı, Home Depot’ta katip. 1998 yılında liseden mezun olduktan sonra Southampton’daki Stony Brook Üniversitesi’nde iletişim okudu.

Küçük adımlar atarak, asla aile işine fazla karışmak istemeyerek, önce Yukarı Batı Yakası’ndaki bir binada tam zamanlı olarak hamal ve gündüzleri tamirci olarak, ardından Batı’daki bir binada yarı zamanlı bir gözetmen olarak çalıştı. Köy.

Yaklaşık beş yıl önce, altı çocuk babası 45 yaşındaki Bay Couverthier, yeni doğan ikizlerini çift kişilik bir bebek arabasıyla beşinci kattaki iki yatak odalı dairesine merdivenlerden yukarı çekerken bir şeylerin değişmesi gerektiğini fark etti. ortağı April Diaz, East Village’da büyüdü.

Tam zamanlı bir yönetici olarak çalışmanın getirdiği en büyük faydaya, bir apartman dairesine umutsuzca ihtiyacı vardı. Üyesi olduğu Ulusal Emlak Hizmetleri Birliği SEIU’nun 32BJ’si tarafından verilen ücretsiz kurslara katılmış ve yangın güvenliğinden çilingirciliğe kadar her konuda sertifikalıdır.

Bay Couverthier’in eski patronu, West 72nd Street’teki bir binanın eski amirinin yaklaşık 30 yıl sonra emekli olduğunu söyledi. Kendisinden habersiz, eski patronu ve Bay Couverthier’in ortağı Bayan Diaz’ın 15 yıldır sokağın karşısındaki binada yaşayan üvey babası Ismael Bonilla onu bu iş için tavsiye ettiler.

Önceki gözetmen binada tam zamanlı olarak yaşamıyordu, ancak Bay Couverthier sadece tam zamanlı bir iş istemediğini, aynı zamanda bir ev inşa etmek istediğini de biliyordu.

1 Mart 2020’de, Covid-19 ölümlerinden ve New York’u kilitleyen bir tecritten hemen önce, Bay Couverthier, Riverside Park’tan bir bloktan daha az ve Central Park’tan üç bloktan daha az bir mesafede bulunan 48 üniteli binanın yönetimini devraldı.

O zamandan beri işi, rutin bakım ve beklenmedik şeylerle dolu, hiç bitmeyen bir yapılacaklar listesi haline geldi: bir çağrı, beşinci kattaki bir hırsızdır. Bir metin, dörtte bir ampul anahtarıdır. Koridorda spontane bir karşılama, temizlenmesi gereken bir tuvalete dönüşür. Telefonuna kaydetmesi için genellikle Bayan Diaz’a tamamlanmamış görevler hakkında sesli notlar gönderir. Bazen bunları bir beyaz tahta takvimine yazar, ancak çoğu zaman sabah kahvesini yudumlarken ve ESPN izlerken günlük yapılacaklar listesini sol eline yazar.

Bay Couverthier, “Ben Swatch-Kafa dediğin kişiyim,” dedi. Yaklaşık 15 saati var ve Aşağı Doğu Yakası’ndaki Swatch mağazasından satın aldığı en eski 10 yıllık Iron Edition modeli de dahil olmak üzere bunların yüzde 90’ının Swatch saatleri olduğunu tahmin ediyor. “İyi dayandı ama beni asla hayal kırıklığına uğratmadı” saat için 125 dolar ödediğine inanıyor.

Programı önceliklere göre belirlenen bir süpervizör için zaman çok önemlidir. Su veya elektrikle ilgili her şey önce gelir ve geri kalan her şey önem sırasına göre yapılabilir, bu yıllar içinde rafine ettiği bir süreç. Bay Couverthier, listesini ‘yapmalı, yapabilir ve yapmalı’ felsefesine göre yazıyor. 2B’de yenileme için su kesintisi meli dört saat sürer. Ama o her zaman ne olduğunu düşünüyor abilir yanlış git ve o ne istemek Bunu yapın (bir tesisatçı çağırın). zamanı geldiğinde, o abilir Bir su filtresini değiştirin, bir kapı tokmağını değiştirin veya anahtarların kopyasını yapın.

Ancak bazı dikkat dağıtıcı şeyler var: Ne zaman Psikanalist olarak çalışan 78 yaşındaki kiracı Mark Gerald’dan bir telefon alır, Knicks hakkında konuşurlar.

Bay Couverthier’in küçük erkek kardeşi de bir spor hayranıdır, ancak süper güçler olarak konuşmaları kaçınılmaz olarak süper kahraman yapan şeyler etrafında döner: kayıtlar, yetiştiriciler, yan işler.

Bronx’tan gelen ve 25 yıldır binada yaşayan Bay Gerald’a sempatik bir kulak buldu. Bay Gerald, Bay Couverthier’in öldüğü sıralarda ölen en iyi arkadaşıyla sürekli New York sporları hakkında sohbet ederdi. Knicks ve Mets’in rotasyonunu çekmek Caps – Binada çalışmaya geldi.

Spor ayakkabılar ve fötr şapkalar toplayan ve sokaktaki yabancılar tarafından moda anlayışıyla sık sık övülen Bay Couverthier için stil önemlidir. “O olması beni rahatsız ediyor. – ve yakışıklı kelimesini kullanmak istemiyorum – ama o çok yakışıklı,” diye güldü Bayan Diaz. “Ve bu beni deli ediyor. Rekabet yok. Her zaman daha iyi giyineceğini kabul ettim. Dışarı çıktığımızda onun kadar iyi görünmek için yeterince makyaj malzemesi ya da pahalı kıyafetler alamadığımı itiraf ettim.”

Çift, 18 yılı aşkın bir süre önce, Bay Couverthier Sprint’te çalışırken tanıştı.

Daha önce mülk yönetiminde çalışan bir ev hanımı olan 42 yaşındaki Bayan Diaz, yöneticinin binadaki dairesine taşınmaya isteksizdi. “Korktum. ‘Aman Tanrım. Burada nasıl yaşayacağız?’ Çünkü daire taşındığımız zamanki gibi görünmüyor. Ev gibi hissettirmiyordu” diye hatırlıyor. Ama annesi ve babası sokağın karşısında ikizlere yardım ederken, Yukarı Batı Yakası’nda bedava kira, ve Bay Couverthier’in önceki maaşının üç katı bir maaş, bunu es geçemezlerdi. Zor bir tadilatın psikolojik olarak nasıl üstesinden gelineceğini araştırmaya başladı ve yapım aşamasında olan bir yaşam alanına isim vermeyi öneren bir Makaleyle karşılaştı. .

Çift, “Uyuyan Güzel” filmindeki karaktere dayanarak daireye Aurora adını verdi.Sonra yeri boşalttılar. Bayan Diaz, “Günaydın Aurora” dedi ve ardından Bay Couverthier, “Sizi tekrar güzelleştirmek için buradayız” dedi. Sakinleri taşınırken eski binasından kurtardığı soyut şehir temalı sanat eserleriyle dairelerinin dışındaki koridoru sıraladılar.

Bir akşam, Spotify kanalının salsa ezgileri This is Frankie Ruiz, çiftin beş yaşındaki çift yumurta ikizleri Ainslie ve Augustus ile iki yatak odalı dairede yaşadıkları bodrum koridorunu doldurdu. (Bay Couverthier’in önceki ilişkisinden dört çocuğu daha var.)

Daire ve iş, Bay Couverthier’e çocukluğunu hatırlatıyor. Duvar kağıdı montajcısı olan babası Carmelo Couverthier, Bedford-Stuyvesant’ta bir binada yarı zamanlı yönetici olarak çalışıyordu. Maaş almadı, ancak kirası ayda 800 dolardan 500 dolara düşürüldü.

O zamanlar genç Bay Couverthier’in işi çöpü çıkarmaktı. Birçok yaz gününü babasıyla birlikte diğer kiracıların evlerine alçıpan taşıyarak geçirdi. “Her zaman ‘Bunu neden yapıyoruz?’

Şimdi anladığı yanıt, bunun dünyanın en pahalı şehirlerinden birinde bir aileyi geçindirmenin bir yolu olduğuydu.

Artık kendi ailesi için barınma sağlayabilir. Bu yılın başlarında, Bay Couverthier’in annesi Virginia Simmons, Porto Riko’dan ziyarete geldi. Sancocho dahil her akşam yemek pişirirdi. “Buraya herkes gelir. Annesi burada kalıyor. Kardeşi burada kalıyor. Aile için neredeyse bir ana üs,” dedi Bayan Diaz. “Bu onun için bir başarı, çünkü herkes buraya geliyor.”

Bayan Diaz, her yıl binanın lobisini yıllık bir temayla dekore ediyor. Geçen yılın teması, birkaç Noel ağacının bulunduğu “Kış Harikalar Diyarı” idi ve önceki yıl “Fındıkkıran” idi ve lobiye sekiz fitlik şarkı söyleyen bir Fındıkkıran yerleştirildi. Çift ayrıca bina için özel bir koşucu ile bir menora satın aldı ve Hanukkah’ta çocukların Dreidel’lerini çıkarmadığından emin oldu.

Bay Couverthier, sokağa çıkma yasağından üç haftadan daha kısa bir süre önce New York’ta işe başladığından ve işi bakım ve işe alımdan malzeme sağlamaya ve önemli talimatlar vermeye kadar genişlediğinden, bazı açılardan çift kiracılara daha hızlı yaklaştı. “Onları koruduğumdan emin olmak için bir savunma hattıydım. Bana güveniyorsun, tabiri caizse. Ve bu konuda kendimi iyi hissettim. Çünkü birbirimizi yeterince uzun süredir tanımadığımız bir durumda bulduk kendimizi. Ve gerçekten hayatlarını benim ellerime vermeleri – dürüst olmak gerekirse – benim için bir tür meydan okumaydı. Bununla gurur duyuyorum.”

Karantina sırasında spor salonları kapalıyken, Bay Gerald her gün egzersiz yapmak için binanın 12 kat merdivenini çıktı ve Bay Couverthier’i selamlayarak karşıladı: “Binayı güvende tuttuğun için teşekkürler Anthony.”

2021 baharında Bay Gerald ve eşi Laini Gerald, sokağa çıkma yasağından sonraki ilk gezilerinden biri olan bir Mets maçına katıldı. Bay Gerald, onlara bedava formalar verildiğini ve havada bir elektriklenme olduğunu hatırladı. “Sporun zamanın geçmesiyle bir ilgisi var. Her zaman yeni bir başlangıç vardır. Geçen yıl ne olduğu önemli değil. Bu yeni bir sezon. Bu, bir şeylerin olacağı sezon olabilir” dedi.

Bay Couverthier’e kendisinin ve Bayan Gerald’ın gömleklerinin içinde olduğu bir özçekim gönderdi ve Gerald “Bunun çerçevelenmesi gerekiyor” diye düşündüğünü hatırladı.

Yaklaşık iki yıl sürdü, ancak Bayan Diaz, 2022 Noel’inde Gerald’lara vermek üzere resmi bastırdı, çerçeveletti ve parlak kağıda sardı.

Gerald’lar fotoğrafı, Bay Couverthier’in birinden sonra yakın zamanda yenilenmiş olan dairelerine astılar. abilir– Ters giden anlar. (Şubat ayında bir gece Geralds’ın dairesine yılın en soğuk gecelerinden birinin basıncı altında bükülen donmuş bir borunun sonucu olarak su döküldü.)

Bay Couverthier’in işi, şimdi de kariyeri ve ailesi için bir apartman dairesi var. Boruda oluşan deliğe çok benziyordu – olması gerekiyordu. Buna “müfettiş deliği” diyor.

Bay Couverthier’in gün ışığını görmesi ve tam zamanlı bir süpervizör olması uzun zaman aldı. Zanaatkar olarak çalışan 24 yaşındaki en büyük oğlunun da aile işine girebileceğine inanıyor. “Bu finansal istikrarla, bu fırsatları elde edersiniz. Sonra kendin, eşin ve çocukların için en iyisini yap” dedi.