Ankara’da miting üzere konser! Haluk Levent Polatlıları coşturdu

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Ankara’da miting üzere konser! Haluk Levent Polatlıları coşturduANKARA (İGFA) – Sakarya Meydan Muharebesi’nin 101’inci yılı kutlamaları kapsamında çeşitli aktiflik ve tertipler düzenleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, son olarak Polatlı’da Haluk Levent konseri düzenledi.

Polatlı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen açık hava konserinde, 7’den 70’e binlerce vatandaş zafer coşkusu yaşadı.

HALUK LEVENT: “BUGÜN BURADA OLUŞUMUN BENİM İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR MANASI VAR”

Konsere; Polatlı Belediye Lideri Mürsel Yıldızkaya ile ABB Kültür ve Toplumsal İşler Daire Lideri Ali Bozkurt da katıldı. Haluk Levent’i dinlemek isteyen Başkentliler, Cumhuriyet Meydanı’nı büsbütün doldurdu. Görsel şölene dönüşen konsere Polatlılı vatandaşlar meskenlerinin balkonlarından da eşlik etti.

Sesi ve performansıyla hayranlarına unutulmaz bir akşam yaşatan Haluk Levent, fikirlerini şu sözlerle paylaştı:

“Burası benim için epey kıymetli buraya 10 km ileride Sakarya Köyü dediğimiz o ırmağın geçtiği yerde 100 yıl kadar evvel bir savaş vardı. Türkiye’de yaşayanlar Sakarya Meydan Muharebesi’ni Sakarya kentinde zannediyor. Ben yıllar evvel dayımdan dinlerken bunu orada öğrenmiştim. Benim merhum Diyap dedemin burada iki kardeşi biri Yunus, biri Ahmet Gani… Yunus’un mermi bacağına saplanıyor, 38 sene mermi ile yaşıyor ve gazi oluyor. Ahmet Gani ise burada maalesef şehit düşüyor. Bu topraklarda benim dedemin kardeşleri yatıyor. Onun için buranın benim için manası büyük. Polatlı’da bugün burada oluşumun benim için fazlaca büyük bir manası var.”