Bayburt’ta 71 yaşındaki baba 22 yaşındaki oğluyla aynı üniversitede aynı bölümü kazandı

zenrcade

Active member
Bayburt’ta 71 yaşındaki baba 22 yaşındaki oğluyla aynı üniversitede aynı bölümü kazandı class=”medyanet-inline-adv”>

Aynı üniversitede terbiye görecek olan babayla oğlu İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü’nde beraberce okumanın heyecanı içerisinde olduklarını bildirdiler. Uzun yıllardır gazetecilikle ilgilenen, araştırıcı yazar olarak bilindik ve Bayburt tarihi üzerine araştırmaları ile tanınan 71 yaşındaki Veysel Gider, 4 çocuğunun en küçüğü olan Mürsel Yusuf Gider ile beraberce hayalini kurduğu Tarih Bölümü’nde 4 yıl süresince tıpkısı sıraları paylaşacak.

Babasıyla beraberce okuyacaklarını öğrendiği anlarda mutluluktan havalara uçtuğunu söyleyen 22 yaşındaki Mürsel Yusuf Gider, derslerin başlamasını heyecanla inkisarıhayal kaydetti.

BABA OKULA GÜNDÜZ, OĞLU GECE GİDECEK

Aynı üniversiteyi, tıpkısı fakülteyi hatta tıpkısı bölümü oğluyla kazandığını söyleyen Veysel Gider, kendisinin gündüz programına, oğlunun bile gece (ikinci öğretim) programına yerleştiğini belirtti. Aralarındaki tek farkın kendisinin gündüz, oğlunun gece okula gitmesi olduğunu ifade fail Veysel Gider, “Bu yıl Allah nasip etti, Tarih Bölümü’nü oğlumla beraberce kazandık. O ikinci öğretimi yani gece programını kazandı, saçta gündüz öğrenimini kazandım” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“İNSAN İÇİN EN ÖNEMLİ ŞEY OKUMAK”

Okumayı sevdiğini ve hayatı süresince sayısızca kitap okuduğunu vurgulayan Veysel Gider, “Okumak sayı güzel tek şey. Müslüman olarak bile inandığımız tek şey var ki o bile şu, Allah ayetleri ilk olarak indirdiğinde ‘İkra’ niteleyerek buyurmuştur, oku demiştir. Bizler dahi oku emriyle şereflendirilmiş şefaaddin mensuplarıyız. Okumanın değerini buradan anlamak sayı zor olmasa gerek, buradan okumanın değerini açık görebiliyoruz. Kişisel olarak okumayı seven birisiyim, binlerce kitap okudum şu ana kadar. Bayburt’ta zannediyorum ki tarafımdan fazla kitap

OKUYAN YOKTUR, RAKİP TANIMIYORUM” ŞEKLİNDE KONUŞTU. 6 TERCİH İÇİNDEN İLK TERCİHİ OLAN TARİH BÖLÜMÜ’NE YERLEŞTİ

Üniversite tercihi yaptığı dönemde özellikle Tarih ve Edebiyat bölümlerini istediğini vurgulayan Veysel Gider, ilk tercihinin gelmesinden dolay mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Bu yıl bile Allah nasip etti, sınava girdim 6 bölüm tercih ettim. Özellikle ağırlıklı olarak tarih ve literatür üzerine sıralamada yer verdim, sonrasında 1’nci tercihim olan Tarih Bölümü’nü kazandım, nasibimizde o varmış” niteleyerek konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

“OĞLUMLA BİRBİRİMİZDEN YARARLANARAK OKULU BİTİRECEĞİZ”

Okul hayatları süresince koruyucu oğul birbirlerine faydalı olacaklarını kaydeden Veysel Gider, “Ben öyle zannediyorum ki beraberce birbirimizden yararlanacağız. Benim ondan yararlanacağım konular var zira henüz doğru yaşta. Onun tarafımdan yararlanacağı alanlar var özellikle vesaik fazlalık. İyi olur niteleyerek düşünüyorum, beraberce güzelce okulumuzu okuyup, 4 yılı en verimli şekilde tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

“BABAMLA AYNI SIRALARI PAYLAŞACAĞIM İÇİN HEM MUTLU, HEM GURURLU, HEM DE ŞANSLIYIM”

Aynı sıraları babasıyla beraberce paylaşmanın gururu ve mutluluğu içerisinde olduğunu vurgulayan Mürsel Yusuf Gider, “Babamın bile rengi önce dediği gibi, beraberce üniversiteyi kazandık. İkimizde ilk tercihimizde Tarih Bölümü’nü yazdık. Ben ikinci öğretimi seçtim, babam zaman öğretimi yazdı. Mutluyum, henüz sayı gururluyum. Çünkü babamla beraberce tıpkısı üniversiteyi öncelikle tıpkısı sınıfı paylaşıyoruz. Sabahçı ve içici olduğumuz için ihtimal beraberce olamayacağız ama ortak sıfırcı ya bile başka şekilde muhakkak tek araya geleceğiz. Benim burada şansım ne oldu derseniz şayet babam tarihçi, tarih konusunda yardımı verecek kişi kendisi. O konuda bile gerçekten kendimi şanslı buluyorum” sözlerini kullandı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.