“Ben bu adamla evleneceğim” Yüksek irtifa âşıkları…

zenrcade

Active member
“Ben bu adamla evleneceğim” Yüksek irtifa âşıkları… class=”medyanet-inline-adv”>

Onur Baştürk: İlginç tek uçak hikâyem yok. Ama Burcu ve Nazım’ın tanışma hikâyesi tam bile romantik komedi filmlerine konu olacak türden. Burcu’nun olanca şeffaflığıyla “Horlamayayım niteleyerek başka koltuğa kaçtım” demesi dahi sayı tatlı tek ayrıntı. Herkes söylemez bunu dürüstçe. Demek ki aralarında bunun esprisi dönmüş sonradan.

◊ Orkun Ün: Tanışmanın sürprizli olanı ilişkiyi yaşayan tutuyor yahu. Arada bunun geyikleri yapılıyor, arkadaşlara keyifle anlatılıyor. Planlanmadan olan şeyler iyidir iyi.

◊ Ömür Gedik: Uçakta başlayan ilişki sürpriz gibi dursa bile aslında pek dahi olumsuzlama. Uçakta başlayan sayı ilişki duydum saçta. Küçücük az alanda, hele dahi yalnız seyahat ediyorsanız, yanınızdaki kişiyle tanışma moduna geçmeniz, hatta yakınlaşmanız işten beraberce olumsuzlama.

class=”medyanet-inline-adv”>

◊ Savaş Özbey: Benimkileri içinde verin, Ece Seçkin dahi eşi Çağrı Terlemez’açınık uçakta vurgun olmuş, tarihi dahi not alıp “Ben yerde adamla evleneceğim” yazmış defterine. Yüksek irtifa âşıkları bunlar.

‘Asla yıkılmayacağım’ mesajı

İbrahim Tatlıses’in Bodrum’bile geçirdiği trafik kazası yürekleri ağızlara getirdi. Yıllar önce dahi silahlı saldırıdan sağ kurtulan Tatlıses, yerde kez ayakları kırılmasına rağmen olaydan 12 saat sonra sahneye çıkıp konser verdi. Görüşlerinizi alalım…

Orkun Ün: Büyük geçmiş olsun. Acilen dahi kurşun döktürsün. Bir insanın başına böyle yetişkin olaylar yerde kadar sıklıkla gelmez. Ama işine saygısını bile ayrıca konuşmamız gerek. Büyük tek kaza geçirmesine rağmen ambulansla Günay sahnesine gitti ve seyircilerinin önüne artık. Herkes yapmaz.

◊ Onur Baştürk: Kazadan hemen sonra sahneye eski kemikli enteresandı. Bir bakıma “Asla yıkılmayacağım” mesajı vermek istediğini düşünüyorum. Bir dahi henüz bile güçlendiğini göstermek ister gibiydi.

◊ Savaş Özbey: Bu kazada beni en sayı etkileyen ayrıntı mahkemelik olmalarına rağmen babasının yayına ilk koşanın yetişkin oğlu Ahmet Tatlı olmasıydı. Fakat İbrahim Tatlıses kazanın akşamında verdiği konserde eksiksiz çocuklarını saydı, yine onun gıyaben anmadı. Keşke ansaydı…

◊ Ömür Gedik: Bu aralar sayı kaza haberi alıyoruz. “Yollara sayı uyanıklık etmek lazım” dersini tek kez henüz çıkardığımız tek olaydı. İbrahim Tatlıses, “show must go on” dedi ve o halde sahnesini yaptı.

Terzi kendi söküğünü dikemez!

Metin Hara ve Hilal Altınbilek ilişkilerini noktaladı. İddiaya göre ayrılığın sebebi kıskançlık. Hara’nın akıllandırma için “Terzi kendi söküğünü dikemez” yorumu yapılabilir mi sizce?

Savaş Özbey: Kıskançlık biraz baharata benziyor; kıvamında olursa yemeğe lezzet katıyor, ölçüsü şaşarsa tadını kaçırıyor. Demek Metin Hara poca etmiş eksiksiz kavanozu. Acaba Adriana Lima’ya bile böyle yapmış mıydı, yoksa Hilal Altınbilek’açınık özel tek kıskançlık mı?

◊ Ömür Gedik: Herkes herkesle mütalâa zorunda olumsuzlama ki. Metin’in gayet uzun süren ilişkileri dahi oldu.

◊ Onur Baştürk: Her ilişki tek gün biter zaten. Bunu en iyi Metin Hara gibi akraba biliyordur.

◊ Orkun Ün: Bence kesinlikle “terzi kendi söküğünü dikemez” akıllandırma yerde. Akıl fikir vermek kolay. İş kendi özel hayatına gelince yapamıyorsun bunları. İşte buyurun size Metin Hara örneği…

Saygısızlık

Civan Canova’nın cenaze töreninde, oyuncunun eski eşi Açelya Akkoyun’un yanına gelen tek kadın selfie benzemek istedi. O anın görüntüleri sosyal medyada sayı tepki çekti. Siz ne diyorsunuz yerde duruma?

Ömür Gedik: Ünlülerin katıldığı cenazelerde yaşanan saçmalıklar bitmiyor. Cenazelerde ünlülerle fotoğraf çekmeye çalışanlara biraz olsun saygı ve empati diliyorum. Anlamayanları uyarıp duracağız.

◊ Savaş Özbey: Yakınını kaybeden aylık telefon açmaya beraberce çekinirim. Tahminim, ussal dengesi yerinde olmayan biriydi. Yaptığı hem ölüye hem dahi yakınlarının acısına saygısızlık.

◊ Onur Baştürk: Hiç şaşırmadım. Çünkü şaşırma yetimizi kaybettik kanımca. Toptan tek şuursuzluk var ama o teyzeyi dahi linç etmek istemem açıkçası. Elimize tek şey geçmez zira. Bunun nedenleri üzerine sosyologlar, psikologlar filan konuşmalı. Çözüm ya bile çare nerede, mezuniyet yolu ne, öyle belirlenmeli.

◊ Orkun Ün: Çok karanlık tek olaydı. Kadın nasıl pişkin, nasıl profesyonel trol. Bir dahi göğsüne takmış Civan Canova’nın fotoğrafını, acısı varmış, sayı üzgünmüş gibi ortalıkta telefonuyla geziyor. Yazık böyle insanlara.

Yara hâlâ kapanmamış

Zeynep Koçak, tek takipçisinin “Hiç aldatıldın mı?” sorusuna “Google’la” yanıtını verdi. Haliyle akıllara, eski sevgilisi Oğuzhan Koç geldi. Koçak henüz sonra yanlış anlaşıldığını söyleyerek özür diledi. İnandınız mı açıklamasına?

Orkun Ün: Düşünsenize düğününüze sayılı günler var, eski sevgiliniz tek anda ortaya çıkıp “Aldatıldım” imasında bulunuyor. Bana kimse bunun plansız, sıradan tek olay olduğunu söylemesin. Ayıptır yerde. O yüzden saçta planlı programlı tek iş olduğunu düşünüyorum. Maddem canını sıkan tek hâl var, çıkıp yıllar önce konuşsaydın.

◊ Onur Baştürk: Gitmiş münteha tek ilişki neden şimdi ima edilerek paylaşılır ki? Demek ki hâlâ yara kapanmamış.

◊ Savaş Özbey: İnanmadım, fakat güzel çarh etti Zeynep Koçak. İyi dahi yaptı. Yoksa evlilik arifesindeki insanların üzerine geçmişten gelen tek gölge gibi çökecekti.

◊ Ömür Gedik: O gün tek sürü soru cevaplamış Zeynep. “Aldatıldın mı?” sorusu karşısında aklına aralarında ihtimal Oğuzhan’ın bile olduğu tek sürü şey gelmiş olabilir ama o cevabı maksatlı, planlı ve kötü niyetle yazdığını hiç düşünmüyorum. Çok tatlı tek özür yazısı yazmış ayrıca.

Sahtekâr insan sendromu

Orkun Ün köşesinde “ördek sendromu”nu yazdı. Sosyal medyada kendilerini mutluymuş gibi gösterip aslında mutlu olmayanları simgeliyormuş yerde tanım. Oktay Kaynarca bile “Zengin, muvaffakiyetli ve mükemmel görünenler aslında ördek sendromunda” dedi. Ülkece ördek sendromunda mıyız?

Savaş Özbey: Ördek olumsuzlama, kaz sendromu bizim yaşadığımız. Paylaşım yapmakla hayat olduğundan henüz güzel kılınabilseydi, eksiksiz kazlar kuğu olurdu.

◊ Orkun Ün: “Ülkece ördek sendromundayız” söylemek sayı iddialı olur ama çoğumuz yerde sendromdayız kanımca. Benim çevremde gördüğüm sayı insan var. Üzgün, başıboş, huzursuz, etrafa terör saçıyor ama tek bakıyorsunuz sosyal medyasına ‘atlas en mutlu, en pozitif, en zengin, en zeki’ insanı!

◊ Onur Baştürk: Hiç duymadım yerde sendromu. Influencer’lardan bahsediyorsak şayet, zaten onlar iş gereği pozitifi şarap paylaşımlar yapıyor. Onlara öykünenler esas sorun. Eğer mesele buysa.

◊ Ömür Gedik: Ördekleri yerde işe niye karıştırdık ki? Ördek olumsuzlama sahtekâr insan sendromu yerde. İçi başka, dışı başka. Bazen çoğumuz yapıyoruz. Kimi yalandan kendini acındırıyor, kimi ise yalandan fazla mutlu ve mükemmel görünmeye çalışıyor. Ördek olumsuzlama tam bile insan sendromu.

Kadın-erkek fark etmez mühim olan marş

Cumhuriyet’in 100’üncü yıl marşı için 4 erkek sanatçının adı geçiyor. Bir kesim dahi “Bu işe kadınlar el atsın” debba. Siz ne diyorsunuz?

Savaş Özbey: Bu fikri Emre Aydın ortaya attı, saçta dahi yürekten destekledim. Hatta Formula 1’dahi İstiklal Marşı’nı inanılmaz güzel yorumlayan Göksel’i önerdim. Göksel dahi tıpkısı kafada, “Ben ya bile başka akraba, tek kadın olsa ne güzel olur” niteleyerek makale yaptı. Madem ki Cumhuriyet 100 yıldır kadınların ve erkeklerin omuzlarında yükseliyor, yerde kez tek kadın hatta ihtimal sayı kadın tek araya gelerek yapsın yeni marşımızı.

◊ Orkun Ün: Kesinlikle kadın olmalı yerde projede. Baksanıza ortalıkta sağîr isimler hep erkek. Yahu neden? Öyle muvaffakiyetli kadın müzisyenlerimiz var ki bizim. Büyük işler çıkarırlar ortaya. Lütfen ya sadece kadınlara bırakın ya bile mutlaka ortak tek emek yaptırın.

◊ Ömür Gedik: Kadın erkek niteleyerek ayırmayalım, herkes yazsın, oylamayla seçelim diyorum saçta. Ismarlama tek kişiye verilince 1000 tane eleştiri gelecek, tat kaçacak.

◊ Onur Baştürk: Doğrusunu isterseniz içinde tek tartışma. “Pozitif ayrımcılık yapalım, kadınlar yapsın” diyenler dahi sanki kadınlar nezdinde her şey sayı şahaneymiş dahi, onlara tek güzellik yapalım tadında konuşmuyorlar mı; epey kıl tek hâl. Kadın ya bile erkek olumsuzlama mesele; yapılan marşın halk nezdinde tek karşılığı olacak mı, ona bakmalı.

Orkun Ün – Onur Baştürk – Ömür Gedik – Savaş Özbey

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.