Binamdaki ısıtmayı nasıl açabilirim (veya açabilirim)?

zenrcade

Active member
S: Gramercy Park yakınındaki kooperatif binamız New York ısıtma yasalarına uymuyor. Bu yıl şu ana kadar saat 22:00’den sonra hiç sıcaklık olmadı ve geçen yıl geceleri nadiren sıcaklık yaşandı. Sabah 6’da ısıtma yok, sabah 7’de açılıyor. Pencereler cereyan ediyor ve değiştirilmeleri gerekiyor, bu da sorunu daha da kötüleştiriyor. Kooperatif hissedarlarının pencerelerin değiştirilmesi yönünde yaptığı oylama başarısızlıkla sonuçlandı. Birçoğumuz pencereleri kendimiz değiştirmek için para ödemeyi teklif ettik ama bunu yapamayacağımız söylendi. Binanın uygun şekilde ısıtılmasını sağlamak için ne yapabiliriz?

A:
New York City, bina sahiplerinin 1 Ekim ile 31 Mayıs arasında ısı sağlamasını zorunlu kılıyor. Sabah 06.00 ile 22.00 saatleri arasında dış hava sıcaklığı 55 derecenin altına düşerse iç mekan sıcaklığının en az 68 derece olması gerekiyor. Akşam 22:00 ile 06:00 saatleri arasında dış ortam sıcaklığı ne olursa olsun iç ortam sıcaklığının en az 62 derece olması gerekiyor.

Holland & Knight LLP hukuk firmasının ortağı ve emlak bölümünün başkanı Stuart M. Saft, kooperatif durumunda yönetim kurulunun dairelerin şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak yeterli ısıya sahip olmasını sağlamaktan sorumlu olduğunu söyledi.

Öncelikle bu konuyu kooperatifin yönetim kuruluna götürebilir ve üyelere dairenizdeki sıcaklığın şehir yasalarını ihlal ettiğini söyleyebilirsiniz. Bu işe yaramazsa aşağıdakiler gibi en iyi eylem planı hakkında hukuki tavsiye alabilirsiniz: Bay Saft, nafaka ödemelerinizi sorun çözülene kadar bir emanet hesabına yatırmak veya belediyeye şikayette bulunmak gibi yolların olduğunu söyledi.

Şikayette bulunmak için 311’i ararsanız Konut Koruma ve Geliştirme Dairesi ihlalleri bildirebilir. İhlaller, yönetim kurulunun hızlı hareket etmesi ve tüm hissedarların erişime sahip olmasını sağlaması için bir teşvik sağlayabilir, ancak aynı zamanda inşaata da mal olabilir.

Pencerelere gelince, değiştirmeyle ilgili başka talimat olup olmadığını görmek için mülkiyet sözleşmesini kontrol edin. Belki de listelenmiş durumdaki bir binada yaşıyorsunuz, bu da tarihi koruma komitesinin yeni pencereleri onaylaması gerektiği anlamına geliyor. Hissedarların kendi pencerelerini değiştirmelerine izin vermenin neden bir sorun olduğunu öğrenmek için yönetim kuruluyla başka bir görüşme yapmayı deneyin.

Schwartz Sladkus Reich Greenberg Atlas’ın ortağı ve emlak avukatı Steven D. Sladkus, “Bu sorunu çözmek için komşuluk çabası gösterin” dedi. “Her şeyin bir şeyi başarmak için argümanlara ihtiyacı yoktur.”

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.