Chippendale binası, olanaklarla yeniden tasarlandı ve işçileri çekmeye çalışıyor

zenrcade

Active member
Resmi adı 550 Madison olan Chippendale Binası, Philip Johnson tarafından tasarlandı ve 1984’te tamamlandı ve neoklasik kemeri ve pembe granitini gözden kaçırmak zordu.

Bir zamanlar Sony ve AT&T’nin evi olan burası, bazıları için göze batan bir sorun olmaya devam ediyor, ancak 1996’dan beri binada çalışan ve şu anda kıdemli güvenlik müdürü olan James Harris gibi diğerleri için, bulunduğu binada “bir şeyler” var. özel olarak”. Doğu 55. Cadde ve Madison Ave.

Erik Horvat, geçtiğimiz birkaç yıl sonra uzaktan ofise dönen insanlarla birlikte, bina artık işçilere oturma odalarında veya mahalle kafelerinde bulamayacakları bir şey sunmaya hazırlanıyor – “işbirliği yapın ve ofiste olun” dedi. Bir yatırım grubu olan Olayan America’da gayrimenkul.

550 Madison Avenue’daki müteahhitler, spor salonu, eksiksiz mutfak, açık bahçe gibi tüm olanaklarla ilgilidir.

Herkes, özellikle binayı post-modern durumunda korumayı uman korumacılar olmak üzere, yenilemelerin hayranı değil. 2017 yılında mimarlık eleştirmeni Alexandra Lange binanın cephesinde önerilen yenilemelerin Johnson’ın “çığır açan postmodern kulesini” ortadan kaldıracağını söyledi ve bunu bir Apple mağazasına benzetti. Binayı korumaya adanmış “agresif” bir Change.org dilekçesi 2.550’den biraz fazla imza topladı. (Bina, 2018 yazında, Komite 550’nin Madison’ı “dünyanın en önemli postmodern binalarından biri” olarak adlandırmasıyla dönüm noktası statüsü aldı.)

“550 Madison gibi mimari açıdan önemli bir bina üzerinde çalışırken, şehrin yapılı çevresini gerçekten önemseyen insanlardan her zaman tutkulu fikirler geliyor. Koruma topluluğundan gelen geri bildirimleri dinledik ve öğrendik, önemsedik. Süreç nihayetinde daha iyi bir ürünle sonuçlandı,” dedi Bay Horvat daha sonra yaptığı açıklamada.

Yenileme ortak bir çabadır: Mimarlık firması Snøhetta dış bahçeyi tasarlarken, Rockwell Group ortak alanları tasarladı. Sigorta şirketi Chubb ve Fransız lüks markası Hermès, binada yer için anlaşma imzaladı, ancak işçiler geri dönmek isteyecek mi?

Bu röportajlar netlik için hafifçe düzenlendi.

Erik Horvat, Emlak Başkanı, Olayan Amerika

Aldığınız, herkesin işine geri dönmesini sağlayacak sihirli bir hap yok. Şimdiye kadar bizim için başarılı gördüğüm şey, insanların çalışmayı sevdiği sağlıklı, güzel alanlar yaratmanız. Şu anda yapabileceğinin en iyisi bu. İnsanlar hala çalışmayan lavaboyu kontrol etmesi gereken adam için bir eve sahip olma esnekliğini istiyor mu? Evet. Ama sonuçta, alanınız varsa daha fazla insanı ofise geri getirirsiniz.

Ofis binasında pek çok zorluk var ve size bunun şehirdeki herkesin umacağını düşündüğüm türden bir ofis binası olduğunu söyleyebilirim.

Pandemiden bu yana ofis binalarında neler arttı: Sağlık ve zindelik ve konfor. Bunlar, insanların insanları geri getireceğini düşündükleri iki şey.

Michelle Delk, ortak ve peyzaj mimarı

Mekana bakmaya başladığımızda bizi gerçekten ilgilendiren bir şey, mahalledeki diğer kamusal alanları nasıl hem tamamlayabileceği hem de onlarla nasıl zıt olabileceğiydi. Yani başka pop mekanları da var: biraz yakın olan MoMA heykel bahçesi var. Bu odalara ilk bakmaya başladığımızda çok ilgi gördü ama birçoğunun tamamen kapalı olduğunu da gördük. Biz de bunun mümkün olduğu kadar dört sezon ama biraz daha farklı nasıl olabileceğini düşünmeye başladık.

Ve bu yüzden kamusal alanı her zaman insanları tekrar tekrar davet etmesi gereken bir alan olarak gördük. Yani çeşitlilik, hayranlık, mevsimsellik – bu, dört mevsimin hepsinde dışarıda olmaya erişim.

Muhtemel işçiye gelince – ve mahalledeki diğerlerine gelince – sadece, güne böyle başlasanız da başlamasanız da, bir duraklama, bir geri çekilme duygusu aşılamasını umuyoruz. Belki işe gitmeden önce bahçede oturuyorsunuz, ya da binada çalışırken mola ya da öğle yemeği ya da işten sonra dışarı çıktığınızda, unutulmuş, gözden kaçmış bir şey olmaktan çok günlük hayatınızın bir parçası gibi geliyor. veya yalnızca ara sıra kullandığınız.

Mulligan Security’de yangın ve can güvenliği kıdemli müdürü James Harris

Buraya geldiğimde nispeten genç bir delikanlıydım. Uzun zamandır güvende değildim. Wall Street’ten muhasebeci olarak yeni ayrılmıştım ve iş arıyordum ve güvenliğe düştüm. Bir yerden bir yere sıçradım ve bu özel binaya indiğimde, binada özel bir şey vardı. hissedebiliyordum Başka bir binaya gittiğimde bunu hiç yaşamadım.

Üniversiteye gidip merdiven tırmanışıma katkıda bulunmak için kurslar alabildim. Ve en çok keyif aldığım şey insanlarla iletişim kurmaktı. Bunun bir parçası olmak ve maneviyatımı veya hislerimi gemiye gelen yeni kiracılara sunmak heyecan verici.

Alabileceğiniz en iyi müşteri hizmetleri personeli olmak için çok çaba sarf ettik ve eğitim aldık. Ve onların da işimiz hakkında bizim gibi hissetmelerini istiyoruz. Ve içeri girdiklerinde, “Vay canına, ben tamamen farklı bir evrendeyim.” Sadece içeri girmelerini ve geldiklerinde kendilerini evlerinde hissetmelerini istiyoruz.

Brad Zuger, Rockwell Grubu

Bizim için sağlık, havalandırma ve ışıktan daha fazlasıdır ve bunun önemli olduğunu biliyoruz. Ama bizim için aynı zamanda neşe ve özellikle Covid sonrası insanların bir araya gelmesi için muhteşem yerler yaratmakla ilgili.

Burada sahip olduğumuz çeşitli alanları ve bunların bir şekilde nasıl değiştiğini veya uyum sağladığını veya insanların bir araya gelip bir araya gelip bir araya gelme şekillerini nasıl değiştirdiğini veya esnekliğe izin verdiğini düşünmek ilginç. Bu bizim için önemliydi. Tasarıma dahil ettiğimiz tüm bu farklı alanlarda birçok katman var.