CHP’de kimyasal kriz: TSK’ya atılan iftira partiyi ikiye böldü

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
CHP’de kimyasal kriz: TSK’ya atılan iftira partiyi ikiye böldüTürk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’ya karşı kimyasal silah kullandığı tezlerini soru önergesi ile TBMM’ye taşıyacağını açıklayan CHP’li Sezgin Tanrıkulu’na idareden reaksiyon cılız kalırken, parti ortasında sesler yükseldi. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, hem Tanrıkulu’nu, birebir vakitte parti idaresine seslendi. Bir televizyon programında konuşan Erol, “Sorumsuzca açıklamalara parti epeyce kesin hal almalı” dedi.

OYUNA GELMEYİN

Erol, şu yansıyı gösterdi: “hiç bir kuralda ve şartta, hudut ötesinde hudut ortasında yapılan teröre karşı operasyonlarda Silahlı Kuvvetler’in aksiyonları asla sorgulanamaz, eleştirilemez. Ben bunu gerçek bulmuyorum ve o tenkitleri de sorumsuzca buluyorum. Yahu arkadaşlar bu oyunlara gelmeyin. Bu aptalca tezlere, karalamaya, Silahlı Kuvvetler’i amaç gösteren; hele bir de seçime giderken sana ne kardeşim. Yani bu açıklamayı yapmak sana mı düşer? Bizim Ulusal Savunma Komisyonumuz’da arkadaşlarımız var. Onlar evvel bir ziyaret ederler, neyin nesidir diye. her insanın bu biçimde reaksiyon vermesi de hakikat değil.

KARŞIMA ÇIKIYOR

Bir İstanbul milletvekilinin söylemi, Elazığ’da her gittiğim meskende karşıma çıkıyor. Sorumsuzca açıklamalar. Parti bu hususta hayli kesin hal almalı. Yani genel siyasetler üzerine, devletin siyasetleri üzerine asla bir milletvekili yetkisini, sorumluluklarını aşarak ne bir açıklama yapmalı ne bir soru önergesi vermeli.”