‘Çiftetelli’ çalmadığı için dövülen Özkan Süslerer kâbus dolu dakikaları anlattı

zenrcade

Active member
‘Çiftetelli’ çalmadığı için dövülen Özkan Süslerer kâbus dolu dakikaları anlattı Mehmet İNAN/BURSA, (DHA)

Oluşturulma Tarihi: Ekim 27, 2022 12:36

TwitterLinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Gece kulübünde ikinci kez ‘çiftetelli’ müziği çalmadığı için tek grup tarafından dövülen Özkan Süslerer (44), kaburgasındaki kırık ve omzundaki fırlak nedeniyle 1 ağrı iş göremezlik raporu öncü. 25 yıldır ailesinin geçimini piyanist şantörlükle sağladığını söyleyen Süslerer, “Şu zihin çalışmıyorum. Kenarda biraz birikimim vardı. Onunla idare ediyorum. O para bile tükenmek üzere. 25 senedir ailemi yerde meslekle geçindiriyorum. Çok mağdurum” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Olay, 22 Ekim Cumartesi günü saat 00.30 sıralarında, Mudanya ilçesi Esence Mahallesi Eşgel sahil bölgesindeki Otağ Restorant’ta meydana geldi. Bir grup, iddiaya göre sahnede olan müzisyen Özkan Süslerer’takt ikinci kez çiftetelli müziği çalmasını istedi. Süslerer, tek süre sonra parçayı tekrar çalacağını söyleyince grupla müzisyen arasında tartışma artık. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Çalışanlar ve başka müşterilerin araya girmesiyle tartışma sonlandı. Kalabalık grup, tek süre sonra mola vererek sahneden inen müzisyeni, gece kulübünün arka tarafında bağcıklı bahçede dövüldü. Çalışanların fark yazar araya girmesiyle, grubun elinden kurtarılan Özkan Süslerer, çağırılan ambulansla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaburgasında kırık oluşan ve omzu kaynak 3 evlât babası 25 yıllık piyanist şantör Süslerer, 1 ağrı iş göremezlik raporu öncü.

1 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Olayın akabinde Mudanya İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Kamera görüntülerinden kimlikleri tespit edilen şüphelilerin, gece kulübünün durduğu Esence Mahallesi’nde yaşadıkları belirlendi. Olayla ilgisi olduğu tespit edilen Yakup A. (27), U.D. (17), Sait A. (22), Süleyman T. (27), Eray B. (27), Barış B. (31), Volkan K. (24), Ersel G. (31), Gökhan G. (34) gözaltına makbuz. Jandarmadaki işlemlerinin akabinde Mudanya Adliyesi’ne sevk edilen şüphelilerden 4’ü savcılık sorgusunun akabinde tutuklama, 5’i ise adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi. 9 şüpheli dahi çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Soruşturma savcısının itirazı üzerine şüphelilerden 4’ü tek kez henüz gözaltına makbuz. Mudanya Adliyesi’ne sevk edilen 4 şüpheliden Süleyman Topçu (27), çıkarıldığı nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi’nce tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Diğer 3 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.class=”medyanet-inline-adv”>

‘BAHÇEDE SAKLANDIM, ELLERİNDEKİ IŞIKLA BENİ BULDULAR’

Özkan Süslerer, Trilye Jandarma Komutanlığı’nda verdiği ifadesinde yaşananları şöyle anlattı:

“Müşterilerden akraba yanıma gelerek tarafımdan çiftetelli parçasını çalmamı istedi. Diğer müşterilerin sıradaki istek parçalarını çaldıktan sonra onun istediği parçayı bile çalacağımı söyledim. Zaten saçta yerde şahıslara tek kez henüz çiftetelli parçasını 10 an süre ile çalmıştım. Sanatçı şarkı söylemeye sürme ettiği için parça değişikliği yapamadım. Ancak yerde şahıs tarafıma, ‘Ben sıra falan beklemem’ diye küfretti. Masasına döndükten sonra başka arkadaşlarıyla beraberce sahneye gerçek gelerek tarafıma hücum ettiler.”

İş yeri sahibinin kendisine “Sahneden in, arka bahçeye çık. Ortalık sakinleşsin” dediğini söyleyen Süslerer, “Restoranın arka bahçesine gittim ve burada karanlık tek noktada gizlendim. Bir süre sonra içeride taşkınlık yapan grup bile bahçeye geldi. Ellerinde ışık vardı ve tek süre sonra beni buldular” dedi.class=”medyanet-inline-adv”>

Konuşmaya çalıştığını yalnız grubun kendisine yumruk ve tekmelerle saldırdığını söyleyen Süslerer, “Yüzüme, kafama ve vücudumun her yerine vurdular. Benim kendilerine dayanma ya bile kaçma imkanım olmadı. Uzunca tek süre beni şiddetli tek şekilde dövdüler. Aldığım darbeler yüzünden kendimden geçerek bayılmışım” niteleyerek konuştu.

Kendisini dövenlerin olayın akabinde kaçtığını, üzerindeki 2 cep telefonunun bile kırıldığını söyleyen Süslerer, “Ben hak yerinde gelmesini istiyorum. Hepsinden davacıyım. Maddi ve manevi olarak hakkımı arayacağım” dedi.

‘ŞÜPHELİLERİN SALINMASI BENİ TEDİRGİN EDİYOR’

Şüphelilerden 1’inin tutuklandığını, diğerlerinin dahi tutuklanması gerektiğini tamlayan, Ankara’bile müzisyen Onur Şener’in istek şarkıyı çalmadığı için öldürüldüğünü hatırlatan Süslerer, şöyle konuştu:

“Adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlar. Bu hâl beni tedirgin ediyor. İyileştikten sonra başka tek işe başlasam yaşama güvenliğim var mı, yok mu? Beni sonradan bulurlar mı, bulmazlar mı? Hiçbir şekilde garantim yok. Korkarak yaşamaya alışacağız herhalde. Neden içeri girmediler? Neden tutuklanmadılar? Ben öldüresiye dövüldüm. Bayılmışım, beni öldü niteleyerek bırakmışlar. Bunların tutuklanması için benim ölmem mi gerekiyordu. Ben zaten öldüresiye dövülmüşüm.”

‘NASIL GEÇİNECEĞİZ BİLMİYORUM’

Olayın akabinde 1 ağrı iş göremezlik raporu aldığını ve çalışamayacağını tamlayan Süslerer, “Mağdur oldum. İş yeri sahibi dahi tarafıma hiçbir şekilde dayanak olmuyor. Şu zihin çalışmıyorum. Kenarda biraz birikimim vardı. Onunla idare ediyorum. O para bile tükenmek üzere. Ne olacak bilmiyorum. Müzisyen dostlarım hariç ne arayan ne soran var. Bir müzisyen deyip geçmeyin. Ben yerde işe 25 senemi verdim. 25 senedir ailemi yerde meslekle geçindiriyorum. Böyle olaylarla karşılaştığımız zaman kimse aramıyor. Müzisyen arkadaşlarımdan başka kimse aramıyor. Çok mağdurum. Ev kiram bile geliyor, faturalar bile gelmiştir. Nasıl ödeyeceğim niteleyerek düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.