Çiftler ayrı odalarda mı yatmalı? Uzmanlara sorduk.

zenrcade

Active member
Bir sağlık sigortası şirketinde çalışan 31 yaşındaki Bay Newhart, “Artık ailenizden ayrılmanın ve yalnız vakit geçirmenin yollarını bulmaya çalışmıyorsunuz” dedi.

Çift, Houston’da açık kat planlı bir evde 7/24 birlikte yaşarken, pandeminin başlarında ayrı uyumaya başladı. Tüm bu aile zamanı, karısı Cara Newhart’ın kaldırabileceğinden daha fazlaydı.

30 yaşındaki Bayan Newhart, bir misafir odasına taşındı.

Make Space podcast’inin sunucusu ve iç mimar Bayan Newhart, “İçe dönük biriyim ve yeniden şarj olmak için zamana ihtiyacım var” diyor.

Hareketi bir kez yaptığında, onu sevdi. Kısa bir süre üniversitede yaşayıp 24 yaşında anne olduktan sonra neler kaçırdığını fark etti.

Kendi odasıyla kendini ifade edebiliyordu. “Ebeveynliğe atılmak zorunda kaldık, ikimiz de birbirimizi kaybettik. Kızımız büyüdükçe tekrar karşımıza çıkıyor ve “Hobilerim neler? Ben kimim?’” dedi Bayan Newhart. “Bu süreç için fiziksel alana sahip olmak çok yardımcı oldu. Kimseye takılıp kalmış gibi hissetmiyoruz.”

Geçen Haziran ayında çift, New Jersey’de üç yatak odalı bir eve taşındıklarında Teksas’ta sahip oldukları uyku düzenini kalıcı hale getirmeye karar verdi. Bayan Newhart odasını yanık turuncu ve lacivert tonları, açık doğal ahşap tonları ve yatağın arkasında belirgin desenli bir duvar ile dekore etti. Bay Newhart’ın odasını mavi, gri ve daha koyu ahşabın soğuk tonlarıyla dekore etti. 6 yaşındaki kızınız koridorda uyuyor. “Alanımın kişiliğim gibi görünmesini istiyorum ve bu benim için gerçekten önemli” dedi. “Tasarım stillerimizi karıştırmayacağımız bir alan istedim.”

İki odayı eşit derecede özel hissettirmek için fazla bir şey yapmanıza gerek yok. Manhattan’da bir iç mimar olan Rodney Lawrence, geçtiğimiz günlerde Yukarı Doğu Yakası’nda, kocası onu geç saatlere kadar ayakta tuttuğu için karısının yalnız uyuyabilmesi için ikinci bir yatak odasının daha çok ana yatak odası gibi görünmesini isteyen genç bir çiftle çalıştı. Bay Lawrence, her oda için çiftin genel estetiğini tamamlayan mobilya ve renkler seçti ve sonuçta eşit derecede önemli hissettiren iki alan elde edildi, böylece bir partner kendisini konuk odasına düşmüş hissetmiyordu. “İnsanların düşündüğünden çok daha yaygın olduğunu düşünüyorum” dedi.