Co-op CEO’m, satıcıları temsil eden bir avukattır. Buna izin veriliyor mu?

zenrcade

Active member
S: Kooperatif yönetim kurulu başkanım bir emlak avukatıdır ve genellikle binadaki dairelerini sattıklarında hissedarları temsil eder. Müşterileri için alıcılar yönetim kurulu onay sürecinden geçtiğinde geri adım attığını söylüyor, ama yapmadığını biliyorum. Ünitemi satın aldığımda satıcıları temsil etti ve kurulun önüne geldiğimde bana soru sormak için oradaydı. bu yasal mı Bu davranış için kurallar var mı?

A:
Bir kooperatif CEO’su, binadaki birimlerini satan hissedarlar için yasal olarak avukatlık yapabilir. Ancak bir şeyin yasal olması onu iyi bir fikir yapmaz. Bu düzenleme, en azından sadakat çatışmalarının ortaya çıkmasına neden olur.

Armstrong Teasdale hukuk firmasının Manhattan ofisinde bir emlak avukatı ve ortağı olan Julie Schechter, “Bu sadece uygunsuzluğun görüntüsü” dedi. Satıcılar, yönetim kurulu onay sürecinde alıcılarına avantaj sağlayacağına inanarak, vermese bile onu başka bir avukata tercih edebilirler. “Aslında size bir avantaj sağlasa da vermese de sağlayabileceği izlenimini veriyor. Ve bunu asla istemezsin.”

CEO başvuru sürecinden çekilse bile düzenleme sorunlu olmaya devam ediyor. Yönetim kurulu üyesinin kooperatife sadakat borcu vardır. Ancak bir avukat olarak müvekkiline karşı sorumlulukları vardır. Ve bu iki sorumluluk her zaman örtüşmeyebilir. Satıcı, yetkililere haber vermeden ve gerekli izinleri almadan banyo tadilatı yaptırdı ve avukatına durumu anlattı diyelim. Bayan Schechter, “Artık CEO olarak bir sorununuz var çünkü binada yasa dışı bir değişiklik yapıldığını biliyorsunuz,” dedi. “Ve sadakatin nerede?”

Kurula endişelerinizi açıklayan bir mektup yazabilirsiniz, ancak bu pek bir şey ifade etmeyebilir. Bayan Schechter, “Bu, ahlaksız bir şey yapan birini azarlamak gibi bir şey,” dedi. “Bunu bilerek yaparlarsa, muhtemelen yanıt vermeyeceklerdir.”

Başka bir seçenek: tahtada bir yer için koşun veya binada onu isteyen bir müttefik bulun. Yönetim kurulu seçimine giden ayları amacınız için destek toplayarak ve etik bir liderlik platformunda yarıştığınızı savunarak geçirin. Bu, sizin açınızdan çok fazla bağlılık gerektirecektir, ancak kurulun kültürünü değiştirmeye yardımcı olabilir.

Konut gayrimenkul haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemelerini almak için buradan kaydolun.