Cornellà'da coşku, Gijón'da kahkaha, Córdoba'da delilik, Oviedo'da ıssızlık ve Laporta'nın çatı katında gözyaşları

Derin Gece

New member
Cumartesi zulmü olmadan Tarragona'da geceevet, hakem üzerine düşeni yaptı ancak halkın bir kısmının davranışı nastik için zehir Ve, hakem takımının soyunma odasında yaşadığı talihsiz tacizden bahsetmiyorum bile, içler acısı, bu Pazar bize farklı renkte ve her şeyden önce çok, çok, çok farklı yansımalara sahip iki terfi getirdi.

İçinde CornellaÇinli ama milyoner bir milyoner takımıyla uğraşırken başka türlü olamayacağı için, RCDEspanyol tanıtım yapmayı başardı, 'muhabbet kuşları' için olağan hale geldiği gibi, rekor sürede Birinci Lig'e dönün. Ve bunu evet, herkesin önünde yaptı. Oviedo tüm sezon boyunca en çekingen ve korku dolu olanıydı. Oviedo'nun hiçbir zaman (hayır, uzatmalarda maçı uzatmalara götürebilecek olaydan bahsetmeyin, buna değmez), Oviedo'nun Espanyol'u yenme, eleme, aşağılama şansı vardı. Asla.

Büyük olasılıkla kulübün Amerikan başkentine satışını (Çinli sahipleri) harekete geçirecek olan mavi-beyazlılar, kutlamak için tüm Gijón'u televizyondan asan Asturyalıların duyduğu korkudan büyük yararlandı. 'Terfi yok' diyerek tıklım tıklım dolu İspanyol stadyumuna atladılar. Elbette olması gerekiyordu, elbette 26 yaşındaki golcü Javi PuadoEspanyol'u asla ayrılmaması gereken yere, Birinci Lig'e yerleştirdi.

Espanyol taraftarları Oviedo'yu mağlup ettikten sonra birinci sınıfa yükselmeyi kutladı / ETS

Cornellà'da ne oldu, nerede çimen insan halısı olduHarika olup olmadığını bilmiyorum ama bir sevinç, zevk ve gurur halısıydı ve bu oyunun en iyi takımı (oyunda, futbolda) olduklarını bilen Oviedo taraftarları arasında ıssızlığa neden oluyordu. ', hayal kırıklığı gözyaşlarını kurutmak için balkonlarından sarkan binlerce bayrağı kullanmak zorunda kaldı. Gelecek yıl tekrar deneyeceklerini söylüyorlar. Diyorlar, söylüyorlar, bunu Meksikalı sahibi Martín Peláez, vatandaşı Rafa Márquez ile anlaşmaya vardı.Barça Atlètic ile yükselme girişiminde başarısız olduktan sonra Oviedo'ya koçluk yapacak. Oviedo halkının 'bay'ının, Luis LeşGelecek sezon Las Palmas'ın teknik direktörlüğünü yapacak.

Barça Atlètic'in haberi yoktu

Çünkü aslında Oviedo'nun Birinci Lig'e çıkma seçeneği olmadığı gibi, Barça yedek takımının da sadece yükselme değil, Córdoba'da ekstra süre zorlama şansı da yoktu. Cordobalılar çok ama çok profesyonel bir oyun oynadılar ve hepsinden önemlisi çok çok duygusal ve heyecan verici, cesaretle ve yürekle, bir ölüm kalım oyununun nitelikleriyle oynadılar. Ve kazandılar. Ve iyi kazandılar. Onun 'Puado'su denir Alberto Toril, 27 yaşında ve Córdoba'yı İkinci Lig'e taşıyan maçta üç golü attı..

Barcelonalı futbolcuların hayal kırıklığı

Barcelonalı futbolcuların hayal kırıklığı / VALENTÍ ZENGİNLEŞTİRME

Barça genç takımının yarattığı hayal kırıklığı, alt takımın başarısızlığı, La Masia'nın sonucu, şüphesiz bir avuç gözyaşına, bir hayal kırıklığı daha, bir hayal kırıklığı daha (sezonun sonuncusu mu? Bilmiyorum) yarattı. biliyorum, bilmiyorum), suşi tavan arasında, Diagonal tavan arasında, Joan Laporta'nın çatı katıyenilendiği kutsal mekanda Xavi HernandezBarça Atlètic'in tanıtımı kendisine ne zaman söylense çok sağduyulu bir tavırla kendisini karakterize eden sağduyuyla şunları ifade etti: “Şirketimizin yukarı çıkma zorunluluğu yok; Eğer bunu başarabilirse harika, ancak onun rolü gençlerimizi Camp Nou'ya terfi ettirilebilecek şekilde hazırlamaktır ve bu konuda Rafa Márquez'in çalışması kusursuzdur.”

Ve eğer, her şey Rafa Márquez'in Oviedo'ya gideceğini gösteriyorSuşi çatı katının sahibinin onu henüz profesyonel ekibi eğitmeye hazır görmediği göz önüne alındığında. Laporta, sezondaki son başarısızlığından dolayı gözyaşlarını silerken (ki bunlardan çok var) bir ödül aldı. Patenli hokey şampiyonu antrenör Edu Castro'dan iyi iyileşmeLig'i fethettikten sonra ona çok ama çok zehirli bir ok fırlattı. Haklı olarak.

Her şeyin, her şeyin harika yapıldığını düşünmeye devam etmek için çok fazla işten çıkarma, çok fazla başarısızlık. Ya da suşi çatı katındakiler öyle söylüyor.

Okumaya devam etmek için abone olun