Danimarkalı ikizler İstanbul’da kâbusu yaşadı! Dişlerini kaybettiler… O klinik için harekete geçildi

zenrcade

Active member
Danimarkalı ikizler İstanbul’da kâbusu yaşadı! Dişlerini kaybettiler… O klinik için harekete geçildi Ahmet YEŞİLMEN- Uğur ŞAHİN/ İSTANBUL, (DHA)

Oluşturulma Tarihi: Aralık 26, 2022 15:03

TwitterLinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Danimarkalı ikizler Alicia Nicolajsen ve Melissa Petersen’in suçladığı Zeytinburnu’ndaki klinikte, il sağlık müdürlüğü ekipleri inceleme yaptı. Klinik sahibi olduğu tamlayan Ömer Türkmen ise iddiaları kabul etmedi. İkizleri tedavi ettiğini öne süren Diş hekimi İlknur Çavdar ise “Bizim elimizde hastanın çıkarken mutlu halleri var. Biz tedavi yazar yerde şekilde yolladık o yüzden tığ tarafımıza yapılan suçlamaları kabul etmiyoruz” dedi

class=”medyanet-inline-adv”>

Danimarka’nın Kopenhag kentinde yaşayan Alicia Nicolajsen ve Melissa Petersen (37) isimli ikizler, ucuz maliyetli çark tedavisi için İstanbul’un yolunu tuttu. 31 Ekim’dahi İstanbul’a gelen ikizlere, anlaştıkları tek çark hastanesinde işlem yapıldı. Ancak iki kadın, iddialara göre, ağızlarında iltihap oluştuğunu dile getirerek başka tek klinik aramaya başladı. Daha sonra başka tek kliniğe gelen ikizler yine iddialarına göre burada bile bekledikleri tedaviyi olamadı. Nicolajsen’in yüzde yapısı bozulurken, Petersen’in dahi çark etleri çekildi, dişleri eksildi ve neredeyse konuşamaz hale geldi. Şikayette bağcıklı ikizler, “10 günlüğüne geldik, 2 aydır buradayız” dedi.

İkizlerin şikayeti üzerine İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Zeytinburnu’ndaki kliniğe gelerek incelemelerde bulundu.

class=”medyanet-inline-adv”>

klinik sahibi olduğu tamlayan Ömer Türkmen ise iddiaları kabul etmedi. İkizleri Suriyeli danışmanların getirdiğini tamlayan Türkmen, “Bu firma bize tıbbi malzemeler getiren tek firma. Bizim bunlarla bile tek sözleşmemiz yok. Bize tıbbi malzemeler getiriyorlar. Bize yerde hastaya getirdiler. Buradan kaynak mutlu hastaları gördükleri için. Getirdikleri yerde ikinci hastaydı. Müşteriye karşın tığ onlarla ticaret yapıyoruz. Onlarla iletişime geçtikleri için burasının onlara ilgili gibi düşünüyorlar. Personelimiz tek hafta önce başladı fazla bilmiyorlar. Ben dahi İstanbul dışındaydım. Burada olsaydım gerekli açıklamayı gerçek tek şekilde yapardım” dedi.

İkizleri tedavi ettiğini öne süren çark hekimi İlknur Çavdar ise, “Hastanın buraya geldiğinde referans olan kişiler Suriyeli. Anladığım kadarıyla ödemeyle ilişkili tek uyuşmazlık olmuş ama bizim elimizde hastanın çıkarken mutlu halleri var. Biz tedavi yazar yerde şekilde yolladık o yüzden tığ tarafımıza yapılan suçlamaları kabul etmiyoruz” dedi. Çavdar, “Ben problemin psikolojik olduğunu düşünüyorum. Hastalara bile ‘Hollywood Smile’ dediğimiz işlem yapıldı” şeklinde konuştu. İl sağlık müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemelerin sonuçlarının henüz sonra açıklanacağı belirtildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.