Danimarkalı ikizlere sahte klinik şoku! ’10 günlüğüne geldik, 2 aydır gidemiyoruz’

zenrcade

Active member
Danimarkalı ikizlere sahte klinik şoku! ’10 günlüğüne geldik, 2 aydır gidemiyoruz’ class=”medyanet-inline-adv”>

Danimarka’nın Kopenhag şehrinde hemşirelik yapan Alicia Nicolajsen ve Melissa Petersen (37) isimli ikizler, çevresindekilerin çark tedavisini henüz uygun fiyatlara yaptırdığını duyunca İstanbul’un yolunu tuttu. Danimarkalı iki kardeş, dişlerine kaplama ve çark tacı yaptırmaya karar verdi. 31 Ekim’dahi İstanbul’a gelen ikizlere, anlaştıkları tek çark hastanesinde işlem yapıldı. Ancak iki kadın, ağızlarında iltihap oluştuğunu dile getirerek başka tek klinik aramaya başladı. Kaldıkları oteldeki tek kişi, onlara Suriyelilere ilgili olduğu tamlanan, Zeytinburnu’nda bağcıklı tek kliniği önerdi. Çareyi ikinci klinikte arayan ikizler, burada bile tedaviye başladı yalnız yine aradıklarını bulamadı. Yaklaşık 1 aylık periyotta uygulanan işlemlerin akabinde ikizlerin hayatı kabusa döndü. İddiaya göre, Nicolajsen’in yüzde yapısı bozulurken, Petersen’in dahi çark etleri çekildi, dişleri eksildi ve neredeyse konuşamaz hale geldi.

class=”medyanet-inline-adv”>

10 gün planladıkları işlemler için 2 aydır İstanbul’bile olan ikizler, iki kliniğe toplam 18 1000 566 Euro ödedi. Şimdi tek çark hekiminde çark tedavilerine sürme fail ikizler, Zeytinburnu’ndaki kliniğin yerinde gittikleri kliniğe ilgili tek tabela olmadığını ve kaçak işlem yapıldığını iddia etti.

“10 GÜNLÜĞÜNE GELMİŞTİK AMA 2 AY OLDU”

Alicia Nicolajsen “31 Ekim’dahi Türkiye’ye geldik. Kaplama ve çark tacı yaptıracaktık. Anlaştığımız hastaneye geldik işlem yaptırdık 1 hafta sonra ağzımızda iltihap olduğunu fark ettik. Biz dahi başka tek klinik aramaya başladık, ilk kliniğin parasını bile ödemiştik. Biz dahi farklı tek yere gitmeye karar verdik. Şu anda dişlerim iyi gibi duruyor ama içeride hala sürme fail sorunlar var. Şu anda tek başka hekim bulduk ama 2 kliniğe dahi çoktan parayı ödedik. Yeni kliniğe düzeltmesi için gittik ama henüz fazla para ödememizi istediler hem dahi tıpkısı tedavi için babalarımız henüz fazla para istediler. 10 günlüğüne gelmiştik ama 2 ağrı oldu” dedi.

“TOPLAMDA 18 BİN EURO’DAN FAZLA PARA ÖDEDİK”

Alicia Nicolajsen “Dişlerimizi törpülediler, tek süre dişimiz olmadan gezdik. Yemek yiyemedik, 8 kilo kaybettik. Kız kardeşim ağzını beraberce kapatamıyor. İlk gördüğümde dişlerim oldu zannetmiştim ama problem şimdi başladı. Çok fazla ıstırap hissediyorum, tıpkısı işlemleri tekrardan yaptırmam gerekecek. Kapattığımda ağzımın yapısı gerçek olumsuzlama, kapattığımda sayı fazla ıstırap hissediyorum. Ağzımdaki yapıştırıcıyı hissedebiliyorum, yemek yediğimde her şey yanaklarım ve dişim arasında birikiyor. İlk tedavi için 6 1000 756 Euro, ikinci yerdeyse 11 1000 809 Euro ödedik toplamda 18 1000 Euro’dan fazla. Bu paraya Danimarka’bile kalıp eksiksiz tedaviyi olabilirdik” niteleyerek konuştu.

“YERE BAKARAK YÜRÜYORUM, MASKE TAKIYORUM KORONA YENİDEN BAŞLAMIŞ GİBİ”

Melissa Petersen ise “Öncelikle sesim değişti, şu anda konuşurken tek tıslama oluşuyor. Çenemin şekli değişti. Zihinsel olarak bile etkilendim, ekonomik olarak bile yerde acıyı hissediyorum. Şu anda dişlerim yapay, gerçek sesim gitti, yemek yemek zor, kesik acıyor. İnsanlara bakıp gülümseyemiyorum, yere göre geziyorum ya bile maske takıyorum” şeklinde konuştu.

Melissa Petersen “1 ağrı önce internette o kliniğin konumunda tek kredi vardı, şimdi konumda bizim gittiğimiz klinikten farklı tek klinik gözüküyor. Şu anda bile orada başka tek klinik var gibi duruyor. Sürekli isim değiştiriyorlar. O yerin ruhsatı olduğunu düşünmüyorum, orada dişçilere ilgili tek icazetname bile görmedik” dedi. İkizler şimdi tek arkadaşlarının evinde kalırken üçüncü çark hekiminde tedavilerine sürme ediyor.

“BURADA ÖYLE BİR KLİNİK YOK”

Öte yandan ikizlerin suçladığı kliniğin adresindeki tabelada başka tek yüzde ve çark sağlığı polikliniği ismi olduğu görüldü.

İçeri giren DHA ekibi, kendilerini karşılayan kişiye, suçlanan kişileri sordu. Klinik görevlisi, “Onlar bizimle çalışıyorlar ama şu anda burada yoklar, saçta tek yetkiliye sorayım” cevabını verdi .Çağırılan yetkili ise “Burada öyle tek klinik yok” niteleyerek konuştu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.