De la Fuente: “Lamine olayı muhteşemdi”

Derin Gece

New member
Luis de la Fuente, İspanya'nın galibiyetini ve finale kalifikasyonunu analiz etti: “Bu takım bana inanç veriyor, her zaman inanılması gereken bir şey. Onlar örnek teşkil ediyorlar. Takımın bireyselliklerden faydalanmasını sağlıyorlar. Cömerttirler. Bir sergi oldu. Bir tane daha. “Bu takımla gurur duyuyorum.”

Bunda kendi 'kusur' payına ilişkin ise şu uyarıda bulundu: “Onlar baş kahramandır, onları seçmeliyiz. Ben böyle olmasını tercih ediyorum ve onlar, benzersiz bir durum yaşadığımız gerçeğinin yazarlarıdır. Ama ayrıca Yaşayacaklarımız, geldiğimiz yol ile gurur duyuyorum. Acı çekmeden başarının olmayacağı gerçeğine alışalım. Hiçbirşey kolay değil. Bu yoldan çok gurur duyuyorum.” Ve kesin bir haklılıkla şunu belirtti: “Eleştirileri kabul ediyorum, beni asimile etme konusunda uzman yaptınız. Ben bu oyuncuları bilerek karar veririm, onlar kapris değiller. Her oyuncunun geçmişini bilemezsiniz”,

Lamine'in dehası

Lamine'in golüyle ilgili olarak şunları kaydetti: “Hepimizin ne olduğunu bildiği bir oyuncunun, bir dehanın eserini, dehasını gördük. Her zaman aynı tevazu ile yola devam etmenizi tavsiye ederim. Her gün daha iyi olabilir. Bu tavırla, o olgunlukla, o profesyonellikle çalışmak gerekiyor. Keyfini çıkarmalıyız ve geriye kalan şey bunun İspanyolca olduğunu ve tadını çıkarabileceğimizi kutlamak. Çok fazla geleceği ve çok fazla şimdiki zamanı olan genç bir ekibimiz var

De la Fuente, Almanya ve Fransa'nın elenmesiyle ilgili olarak şu yorumu yaptı: “Bu iki rakibi yenmeye çok değer veriyorum çünkü onlar çok iyi iki takım.“Bir sonraki maç da farklı olacak ve Hollanda ya da İngiltere olması önemli değil, büyümeye devam etmeliyiz.”