Enner Valencia: Takım olarak şampiyonluk için savaşmaya hazırız

zenrcade

Active member
Enner Valencia: Takım olarak şampiyonluk için savaşmaya hazırız class=”medyanet-inline-adv”>

Ekvadorlu futbolcunun açıklamaları şu şekilde:

“Bu sezon Teknik Direktörümüz Jorge Jesus ve yeni teknik heyetimizin gelişi ile sayı öz güvenli tek takım oluşturduğumuzu düşünüyorum. Özellikle dahi kendi açımdan böyle. Geldiği ilk gün benimle konuştu ve tarafımdan neler istediklerini anlattı. Ben dahi bunlara hızlı tek şekilde uyarlanmış olduğumu düşünüyorum. Sezonun başında olmamıza rağmen sayı fazla gol atma imkanı yakaladım. Gol attığınız zaman öz güveniniz dahi yükseliyor. Bir forvet oyuncusu için sayı önemli. Doğru tek yolda olduğumuzu düşünüyorum. Bu şekilde sürme etmemiz gerekiyor. Kariyerimdeki en iyi sezon başlangıcını yaptım. Umarım, takım olarak yerde şekilde sürme ederiz ve her maç üzerine koyarak, gelişerek sürme ederiz. Bu sene sayı güçlü tek takım oluşturduk. Her gün henüz bile iyiye gidebilmek için sayı çalışıyoruz. Ve sezon sonunda yerde çalışmalarımızın meyvesini alıp, hep beraberce mutlu olacağımızı düşünüyorum.”

“MAÇLARIN ÇOĞUNU RAKİP YARI SAHADA OYNUYORUZ. BU SİSTEM ÖNDE OYNAYAN OYUNCULAR İÇİN ÇOK ETKİLİ”

“Önde oynayan oyuncular için yerde sistem sayı etkili. Çünkü tığ maçların çoğunu rakip yarı sahada oynuyoruz. Böyle olduğu zaman tabiî olarak rakip kaleye henüz yakın oluyorsunuz. Rakip yarı sahada kapmış olduğumuz toplarla sayı fazla pozisyona giriyoruz. Neredeyse her maç 8-10 pozisyona giriyoruz. Bu bile bizim performansımızı etkiliyor. Umarım yerde şekilde sürme ederiz. Bunun için sayı çalışıyoruz.”

“HEM LİGDE HEM AVRUPA’DA ÇOK FAZLA MAÇ YAPIYORUZ. MAÇLARDA OYUNCULARIN İSİMLERİ DEĞİŞSE DE OYNADIĞIMIZ OYUNUN DEĞİŞMEDİĞİNİ GÖRÜYORUZ”

“Konuştuklarımızın tamamını burada söylersem hocamız beni öldürür. (Gülüyor) Saha içinde istediklerini, tarafımdan neler yapmam gerektiğini söyledi. Tabii ki özel şeyler dahi konuştuk. Kendisi sayı güçlü tek takım oluşturdu. Aramızda sayı iyi tek uyum var. Bunun bile sahaya sayı iyi yansıdığını düşünüyorum. Hem ligde hem Avrupa’bile sayı fazla maç yapıyoruz. Maçlarda oyuncuların isimleri değişse dahi oynadığımız oyunun değişmediğini görüyoruz. Bu bile ne kadar iyi çalıştığımızın tek göstergesi.”

“REKABET HERKESİN PERFORMANSINI YUKARIYA ÇEKİYOR”

“Oyuncular arasındaki rekabet herkesin performansını yukarı çekiyor. Bu sadece benim pozisyonum için geçerli olumsuzlama, takımdaki her pozisyonda oynayan oyuncuların kendi aralarında rekabet oluyor. Bu bile sizi henüz fazla çalışmaya zorluyor. Ve yerde şekilde maçlarda henüz iyi performans sergileyebiliyorsunuz. Benim pozisyonumda bile sayı fazla iyi ve yetişkin oyuncu var; Joao Pedro, Michy Batshuayi ve Serdar Dursun gibi. İlk 11’dahi oynayabilmek ve maçlarda süre alabilmek için antrenmanlarda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Aramızda sağlıklı tek rekabet var. Biz elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Seçim yapmak hocanın kararı.”

class=”medyanet-inline-adv”>

“ŞAMPİYONLUĞU KONUŞMAK İÇİN ÇOK ERKEN”

“Henüz ligin başındayız. Şampiyonluğu konuşmak için sayı erken ama iyi tek mukaddime yaptığımız gerçek. Bu şekilde her gün üzerine koyarak sürme etmek istiyoruz. Maçlar oynandıkça rakipler bizi henüz yakından tanıyorlar. Nasıl oynadığımızı henüz iyi anlıyorlar. İşleri zorlaştırmak için bize karşı önlemler almaya çalışıyorlar. Bizim dahi yerde engellere hazır olmamız gerekiyor. Konuşmanın henüz erken olduğunu düşünüyorum ama tığ takım olarak şampiyonluk için savaşmaya hazırız.”

“HARİKA BİR MAÇ OLACAK”

“Harika tek maç olacağını (Fenerbahçe-Medipol Başakşehir) düşünüyorum. Ligin en iyi oynayan takımlarından aylık karşı oynayacağız ama tığ dahi evimizde oynadığımız maçlarda sayı güçlüyüz. Rakibimizin zaaflarını iyi tek şekilde görüp, onlardan faydalanmaya çalışacağız. Umarım 3 puan evimizde kalır.”

“BİZ EVİMİZDE OYNADIĞIMIZ MAÇLARDA ÇOK GÜÇLÜYÜZ”

“UEFA Avrupa Ligi grubumuzda iki maçımız kaldı. Umarım gruptan zaman kaynak takım tığ oluruz. Evimizde zor tek maça (Rennes) çıkacağız ama rengi önce dahi ifade etmiş olduğum gibi tığ evimizde oynadığımız maçlarda sayı güçlüyüz. Umarım o maçlardan galibiyetle ayrılırız. Neler olacağını göreceğiz.”

“EVİMİZDE OYNADIĞIMIZ HER MAÇI DOLU TRİBÜNLER ÖNÜNDE OYNADIK. TARAFTARLARIMIZIN BİZİM PERFORMANSIMIZ ÜZERİNDE DE ETKİLERİ OLUYOR”

“Taraftarlarımız her zaman harika ama özellikle dahi yerde sezon göstermiş oldukları dayanak bizim için sayı önemli. Evimizde oynadığımız her maçı dolmuş tribünler önünde oynadık. Her maçta sayı heyecanlılar, istekliler ve bizim performansımız üzerinde dahi etkileri oluyor. Şu ana kadar bizim dahi onları mutlu ettiğimizi düşünüyorum. Oynadığımız maçlarda onlara güzel tek şov sergiledik, sayı fazla goller attık. Umarım yerde şekilde onları mutlu etmeye sürme ederiz. Onlar bizi sonuna kadar destekliyorlar. Saha içerisinde kötü gittiğimiz zaman bizim ayağa kalkmamıza yardımcı oluyorlar. Umarım tığ yerde şekilde sürme ederiz, onlar bile bizi desteklemeye sürme ederler.”

“TAKIMIMA YARDIM EDEREK DEVAM ETMEK İSTİYORUM. ’GOL KRALI’ OLABİLİRSEM DE NE MUTLU BANA”

“Ballon ötümlü’Or söylemini saçta dahi sosyal medyada gördüm ve hoşuma bile gitti. Taraftarlarımızın sosyal medyadan yapmış oldukları şeyler hoşuma gidiyor. Sürekli dayanak mesajları bile alıyorum, henüz iyiye gidebilmek için… Her zaman pozitif mesajlar atıyorlar. Umarım yerde şekilde gelişerek sürme edebilirim. Atmış olduğum goller tabii ki takımıma yardım etmek fazlalık benim için sayı önemli. ’Gol Kralı’ olabilirsem dahi ne mutlu tarafıma. Ne olacağını göreceğiz. Ben yerde şekilde takımıma yardım ederek sürme etmek istiyorum, benim için en önemli şey dahi budur!”

“BİZ DE İŞİMİZE ODAKLANDIK VE BUNU BAŞARABİLMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUZ”

“Artık her yerde beni ’GOAT’ niteleyerek çağırıyorlar. İsmim ve soy ismimle hitap edilmiyor, herkes yerde takma ismi kullanıyor. Benim dahi hoşuma gidiyor. Eğer taraftarlarımız bu mutluysa saçta dahi mutluyum. Onların göstermiş olduğu sevgi inanılmaz! Her gün henüz iyiye giderek onları mutlu etmek istiyorum. Biliyoruz ki yerde sezon şampiyon olmak bizim için sayı önemli. Çünkü Fenerbahçe uzun yıllardır şampiyon olamıyor. Biz dahi işimize odaklandık ve bunu başarabilmek için sayı çalışıyoruz. Ekvador’bile beni ’Superman’ niteleyerek çağıyorlar, Türkiye’dahi GOAT niteleyerek çağırıyorlar. İkisi dahi hoşuma gidiyor.”

class=”medyanet-inline-adv”>

“ÇOCUKLARIMIZ BİZİM İÇİN EN BÜYÜK MUTLULUK, EN BÜYÜK MOTİVASYON KAYNAĞI”

“Çocuklarımız bizim için en yetişkin mutluluk, en yetişkin motivasyon kaynağı. Kazandığımız maçlardan sonra bile oyun oynamak için sahaya giriyorlar. Hocamız bile bu izin verdi. Biz dahi yerde durumdan dolay sayı mutlu olduk. Maç sonlarında sahaya giriyorlar. Belirtmiş olduğum gibi onlar bizim en yetişkin motivasyonumuz. Her şeyi onlar için yapıyoruz. Umarım galibiyetler gelir, onlar bile sahaya girmeye sürme ederler.”

“HEDEFİMİZ KUPALAR KAZANMAK”

“Taraftara sadece teşekkür edebiliriz. Bize göstermiş oldukları sevgi ve dayanak için… Hiçbir zaman inançlarını ve umutlarını kaybetmesinler. Biz onları mutlu edebilmek için sayı çalışıyoruz. Her birimize inansınlar. Biz her gün Fenerbahçe’nin hedeflerine ulaşabilmesi için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Hedefimiz kupalar kazanmak. Umarım sezon sonu geldiğinde hep beraberce kutlama yapabiliriz.”

“DÜNYA KUPASI BÜYÜK HEYECAN”

“Dünya Kupası bizim için yetişkin tek heyecan. Hepimiz sayı heyecanlıyız. Umarım oynayacağımız açılma maçı güzel tek maç olur ve galip gelen taraf tığ oluruz.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.