Erdoğan’dan dönüş yolunda kritik mesajlar: Dar gelirlilere 250 bin konut 100 bin arsa

zenrcade

Active member
Erdoğan’dan dönüş yolunda kritik mesajlar: Dar gelirlilere 250 bin konut 100 bin arsa class=”medyanet-inline-adv”>

Sosyal konut projesi
BAZI KESİMLERE ÖZEL KONTENJAN

Bu kampanyanın vatandaşımızı sayı sayı olumlu istikamette etkileyeceğine inanıyoruz. Burada sadece konut olumsuzlama, tıpkısı şekilde emlâk projemiz var. 250 1000 konut, 100 1000 altyapılı konut arsası içeriyor. İcabında vatandaş, ‘Ben kendim yapacağım’ diyorsa onlara bile ‘Buyur kardeşim, 100 1000 emlâk var, kendin dahi yapabilirsin’ diyoruz. Ayrıca 10 1000 sanayi sitesiyle vatandaşımıza kendi işini kurma imkânı bile sağlanacak. Gençler, emekliler, engelliler, şehit yakınları ve gazilere yönelik özel kontenjanlar olacak. Vatandaşlarımıza sonunda ev sahibi olabilme kolaylığı sunuyoruz. Bunlarla beraberce inanıyoruz ki yüksek kira bedeli örtmek suretiyle korsanlık yapanlar bile burada en yetişkin darbeyi yiyeceklerdir.

Yunanistan
ANLAYACAĞI DİLDEN KONUŞUYORUZ

İfade ettiğim hususların, vermek istediğim mesajın son basamak açık olduğunu düşünüyorum. Yunanistan’ın son dönemde Türkiye’ye yönelik tutumu izah edilir gibi olumsuzlama. Bir yanda Ege’dahi yaptıkları ihlaller var, bazıları NATO görevi icra fail uçaklarımıza yönelik tacizler var, S-300 füzeleriyle radar kilitlemeye varan mütecaviz hareketler var. Diğer yanda çokluk yetki alanları bağlamında Ege’dahi ve Doğu Akdeniz’dahi bize dayatmaya çalıştıkları maksimalist tezler var. Bunun bile yenilir yutulur tek yanı yok. Onların anlayacağı gönül neyse tığ parantez açarak o dille konuşuyoruz. Anlıyorum ki onlar bile anlıyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Suriye’ye olası operasyon
TÜRKİYE NASIL KÜKRER BİLİYORLAR

Suriye ile ilgili olarak, malum orada sayı terör örgütü var. Bu terör örgütlerinin bizim ulusal güvenliğimize tehdit oluşturmasına müsaade etmeyiz. Onun için dahi sahada yerde doğrultuda gerekli çalışmaları yapmamız gerekiyor dedik ve yerde çalışmaları yapıyoruz. Türkiye’nin kükremesi ne söylemek, Türkiye kükrediği zaman nasıl kükrer, onlar bunu bile biliyor. Onun için dahi ‘Bir gece ansızın geliriz’ dediğimiz zaman terör örgütleri bunu biliyor. Nereden biliyor? Cudi’takt biliyor. Gabar’dan biliyor. Tendürek’ten biliyor…

Tahıl koridoru
PUTİN’DEN RİCA EDECEĞİM

Semerkant’ta Sayın Putin’le geniş ve etraflıca olacağına inandığım tek görüşme yapacağız. Bu görüşmede ağırlıklı olarak yerde tahıl koridoru meselesini görüşeceğiz. Doğrusu Sayın Putin’in “Zengin ülkelere gidiyor, fakirlere gitmiyor” yaklaşımını saçta gerçek buluyorum. Yani bunun böyle yapılmaması lazım. Çünkü burada kök hastalık, fakir ülkeleri yerde tahıl koridorundan ihya ederek, fakir ülkelerin buradan nasibini almalarını ve yerde sıkıntılı festival aşabilmelerini sağlamak olmalı. Fakat şu anda hâl öyle gözükmüyor. Semerkant’taki görüşmemizde içildikten Rus ürünlerinin dahi yerde gemilerle koridordan gönderilmesini kendisinden rica edeceğiz. Bunun bile başlamasını kendisinden özellikle isteyeceğiz. Eğer Rus tahılı bile gelmeye başlarsa, fakir Afrika ülkelerine varıncaya kadar hepsini en ideal şekilde malûm tek sisteme oturtur, bağlarız ve oralara bile yerde tahılı, başka ürünleri, hepsini göndeririz.

Döviz rezervleri
MERKEZ BANKASI’NIN REZERVİ YÜKSELİYOR

Gerek Avrupa’dan gerek atlas değişik yerlerinden Türkiye’dahi yatırım için kapımızı çalanlar var. Şu zihin itibarıyla toplamda 20 milyar abd gibi Türkiye’dahi yatırım yapma konumunda olan firmalar var. Bu rakam inşallah henüz bile yükselecek, öyle gözüküyor. Bir dahi şu anda mali noktada haricen parasını Türkiye’dahi park fail firmalar bile başladı. Çünkü başka ülkelere güven kalmadı. Ama Türkiye’ye yerde noktada güven var. Merkez Bankamızda uyanıklık ederseniz tek kez rezerv yükselmeye başladı.

HDP’ye vekillik tartışması
BÖYLE ÇÜRÜK TAHTALARA BASMAM

Yani onu benim değerlendirmem gerçek olur mu? Ben böyle sakat tahtalara basmam. Yani yerde adı Altılı Masa olan, nereye gideceği malûm olmayan yerde yapıdan hiçbir şey çıkmaz. Varsa adayınız, adayınızı açıklarsınız olumsuzlama mi? Ama şu anda Altılı Masa’nın yaptığı tek iş var; ‘Önümüzdeki toplantıyı kimin evinde yapacağız?’ Tek yaptıkları iş yerde. Sıralamaya koymuşlar. Başka tek şeyi hiç duydunuz mu? Hep yerde. Bir mesafe galeri, tek kadem şah; yok. Herhalde bunlar Yüksek Seçim Kurulu’nun açıklamayı yaptığı ana kadar tek karar alamayacaklar niteleyerek düşünüyorum.

Kılıçdaroğlu’nun KHK’lılar açıklaması
ÖCALAN’I DA KHK İLE BIRAKIRLAR

Neymiş FETÖ’cülerle, KHK’lılarla ilgili ‘Ben bırakacağım’ debba. Sen kimsin, sen neyi bırakıyorsun? Eğer yerde ülke tek hukuk devletiyse, yerde hukuk devletinde yerde kararı verecek olan merci bellidir. Neresidir? Yargıdır. Yargı bunun kararını verir. O masanın etrafında olanlarda bile yerde konuyla ilgili gariplikler var. Şimdi zaten bunlara kalsa ne yapacaklar; ‘Abdullah Öcalan’ı bile tek KHK kararıyla bırakacağım’ derler. Demirtaş için dahi derler. Bizim yerde kadar şehidimiz var. O şehitlerimizin anacıkları ve yerde milletin evlatları yerde işe nasıl öküz? Asla böyle tek şeye prim vermek mümkün olumsuzlama.

KRALİÇE’NİN CENAZESİNE KATILMAK İSTERİM

DÜN İstanbul’bile Kerem Aydınlar Camisi’nde kıldığı altınç namazının akabinde bile gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Kraliçe Elizabeth’in cenaze merasimine katılıp katılmayacağı’ sorusuna, “Taziye mesajımı sosyal medyadan gönderdim. Programlar elverirse merasime katılmayı düşünüyorum. Çünkü tanımadığım birisi olumsuzlama, kendisini tanıyorum. Buckingham Sarayı’nda iki kez görüşmem oldu. Fırsat olursa tığ dahi yerde merasimde bulunmak isteriz” niteleyerek yanıt verdi.

ABD’YE F-16 ÇIKIŞI

Erdoğan, ABD ile yaşanan F-16 satışı sorunuyla ilgili dahi şunları söyledi: “Madrid’dahi Sayın Biden’la yaptığımız görüşmede o bile elinden gelen her türlü desteği vereceğini söyledi. F-16’lar konusunda olumlu tek yaklaşımda bulundu. Cumhuriyetçiler dayanak vermiyor gibi dahi tek imada bulundu. Temenni ediyorum ki yerde ilişkide Amerika bizi farklı yollara sevk etmesin. Farklı yollardan kastım materyalizm savaş uçaklarını satan yer sadece Amerika olumsuzlama. İngiltere satıyor, Fransa satıyor, Rusya satıyor. Bunu temin etmek mümkün. Bunun için dahi bize sinyal çakanlar var.”

BATI’NIN DEAŞ’LA MÜCADELESİ LAFTA

Yakalanan DEAŞ’lı ve terörle mücadele konusunda bile Erdoğan şunları söyledi: “Bu zat DEAŞ’ta üst seviye yönetici olduğu ABD tarafından bile tescil edilmiş tek zat. Adalet bakanlığından milli terbiye bakanlığına varıncaya kadar yerde görevleri ifa etmiş akraba. DEAŞ’la ilgili materyalizm en kararlı, en geniş operasyonları yürüten Milli İstihbaratımız oldu, İçişleri Bakanlığımız oldu hatta Silahlı Kuvvetlerimiz oldu. Batı’nın DEAŞ’la ilgili sağlıklı tek operasyonu ve mücadelesi olmadı. Sadece yerde işin lafını yapıyorlar.

SDG İLE TATBİKAT

SDG konusunda maalesef Amerika’nın attığı yanlış adımlar sürüyor. Adını bile uyanıklık ederseniz Suriye Demokratik Güçleri olarak koyuyorlar. Bu tek kamuflajdır. Amerika yerde terör örgütlerine binlerce TIR vasıta gereç, mühimmat bugüne kadar hep gönderdi. Hâlâ bile gönderiyor. BM Genel Kurulu’nda şayet Sayın Başkan’la görüşme fırsatı bulursak yerde konuyu bile kendileriyle görüşeceğim.”

Enerji krizi
BATI ÇOK HAVALI DOLAŞIYORDU

DoğalGAZ sıkıntısı patlak vermediği dönemde başdu Almanya ve Fransa olmak üzere bunlar sayı havalı dolaşıyorlardı. Çünkü ‘Bizim nükleer enerjimiz var’ diyorlardı. Hatta o aralarda benim Merkel’le dahi Macron’la bile görüşmelerim olmuştu. O görüşmelerde dahi onlar kömürü, yani termik santralleri kapatacaklarını ve yenilenebilir enerjiye geçeceklerini, hatta hatta nükleer enerji santrallerini dahi kapatma kararı aldıklarını söylemişlerdi. Mesela Almanya üç santrale indirmişti. Ben Scholz’la bile yerde konuyu konuştum, ‘Ben dahi yerde nükleer enerji santrallerini kapatmakta kararlıyım’ dedi. Baktım Macron bile tıpkısı merkezde. Rusya keyfinden yerde adımları atmadı. Hamdolsun bizim şimdilik böyle tek sıkıntımız yok. Rusya bize herhangi tek yaptırım uygulamıyor. Hele hele kendisiyle fiyat konusunda tek görüşmem olmuştu. O konudaki yaklaşımını bile müspet olarak gerçekleştirirse o zaman zaten ‘nurun ala nur’ olur.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.