Esenyurt’ta iki kadını darp eden taksici Ayhan Ataklı konuştu: ‘Bir erkeğin yapamayacağı hareketler yaptılar’

zenrcade

Active member
Esenyurt’ta iki kadını darp eden taksici Ayhan Ataklı konuştu: ‘Bir erkeğin yapamayacağı hareketler yaptılar’ Yalın Onat ERGÖR – Mertcan ÖZTÜRK/İSTANBUL (DHA)

Oluşturulma Tarihi: Kasım 09, 2022 12:47

TwitterLinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

İstanbul Esenyurt’ta iki kadını darbettiği görüntüler, cep telefonu kamerasına yansıyan taksici Ayhan Ataklı DHA’ya konuştu. Ataklı, “Kırmızı ışık yanınca durdum, iş çığırından çıkmıştı. İki kişi ansızın seyir halindeyken vuruyorlardı. Araçtan inerek kendimi kurtardım, yerde sefer dahi benim gözüm döndü. Kim olsa aynısını yaşardı zira bunlar görünürde kadın ama tek erkeğin yapamayacağı hareketler yaptılar. Dışarıda bile onlar saldırdı tarafıma. Olayın devamında kadınlar telefonumu öncü, aracın anahtarını bile öncü. O kadınlar tarafıma sarılıp özür dilediler. Taksicilik hayatım bitti. Neden pişman olayım? Bunlar insan olumsuzlama” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Doğan Araslı Bulvarı’nda geçmiş sabah saatlerinde iki kadın ile taksici Ayhan Ataklı arasında tartışma çıkma, taksicinin kadınları darbettiği anlar cep telefonu kamerasına yansımıştı. Görüntülerin yayınlanmasından sonra Ayhan Ataklı’nın Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi İBB tarafından iptal edildi. Olayın gerçekleştiği vasıta 15 gün süreliğine trafikten men edildi.

BİRBİRLERİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMADILAR

Esenkent Şehit Mücahit Ünlü Polis Merkez Amirliği’nde ifadesi kırılan Ayhan Ataklı, hakkında şikayet olmadığı için serbest bırakıldı. Ayhan Ataklı bile kadınlardan şikayetçi olmadı.

Ataklı’ya, Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince ‘İlgili il tarafından tahdit/tahsis kapsamına münfail araçlarla emek izin/ruhsatının süresi bittiği halde yolcu taşımak’ nedeniyle 1000 823 lira idari para cezası kesildi.

“SAÇIMI ÇEKTİLER, BİR TOMAR SAÇIM ELLERİNDE KALDI”

Taksici Ayhan Ataklı, “Sabah saatlerinde tek kadını Yenibosna’dan, diğerini İkitelli’takt aldım. İkitelli’takt aldığımın erkek arkadaşıyla tek sorun yaşadığına kulak misafiri oldum, sıkıntıda olduğunu fark ettim. Bizi ilgilendirmiyor tabii bizim işimiz yolcuyu alıp gideceği yere sapasağlam şekilde koymak. Esenyurt’ta evlerinin önüne gidince erkek arkadaşının arabasının evin önünde olduğunu gördüler. O esnada panikleyip ‘Ağabey bizi kurtar, yerde beni öldürecek’ dedi tek tanesi. Ben dahi tek adî sokağa sürme ettim, erkek arkadaşıyla abaşo sokakta kafa kafaya geldik. Kadınlar bile arabadan inip kaçtılar. Ben dahi kadınların kaçış yönüne gittim ücretimi örtmek için. Taksimetre 300-350 TL’ydi. Ben iki kadını tekrar arabaya aldım. Üst caddeye çıktık tarafıma ‘Ücreti ödemeyeceğiz’ dediler. Kadınların birinin telefonu vites kutusunun yanındaydı, aldım ve dedim ki ‘O zaman karakola gideceğiz’. Seyir halindeyken küfrettiler ve tarafıma saldırdılar, saçımı tutup çektiler, tek tomar saçım ellerinde kaldı” dedi.

“NEDEN PİŞMAN OLAYIM? BUNLAR İNSAN DEĞİL”

Ayhan Ataklı, “Kırmızı ışık yanınca durdum, iş çığırından çıkmıştı. İki kişi ansızın seyir halindeyken vuruyorlardı. Araçtan inerek kendimi kurtardım. Bu sefer dahi benim gözüm döndü. Kim olsa aynısını yaşardı zira bunlar görünürde kadın ama tek erkeğin yapamayacağı hareketler yaptılar. Dışarıda bile onlar saldırdı tarafıma. Ben o zihin sayı korktum. Bizde tek kadına vurunca eksiksiz erkekler erkeği döver ya normalde ondan sayı korktum. Olayın devamında kadınlar telefonumu öncü, aracın anahtarını bile öncü. Olay sonrasında o kadınlar gelip tarafıma sarılıp özür dilediler. ‘Dayı kusura bakım, özür dileriz, böyle olmasını istemezdik’ dediler. Taksicilik hayatım bitti. Neden pişman olayım? Bunlar insan olumsuzlama. Ben Büyükşehir Belediyesi’nden benim ruhsatımı iptal edenlere sesleniyorum: Araç içi kamera görüntülerini izleyebilirlerdi. İptal kararı öncesinde o görüntülere göre karar verselerdi, olmaz mıydı?” niteleyerek konuştu.

ARAÇ SAHİBİ: SUÇU İŞLEYEN ŞOFÖR, CEZA ALAN ARAÇ OLUYOR

Taksinin sahibi Mustafa İbanoğlu ise telefonla ulaştığı DHA muhabirine “taksici tek suç işlediyse cezasını tabii ki çeksin ama uzlaştıran neden bağladıklarını anlamıyorum, suçu gerçekleştiren vasıta mı? Bu sadece benim sorunum olumsuzlama eksiksiz vasıta sahiplerinin sorunu. Suçu işleyen şoför sıkıntı saha vasıta oluyor” ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.