Eski Twitter yöneticisi, Sonoma'da ailesi için rüya gibi bir ev inşa ediyor

zenrcade

Active member
Bruce Falck uzun zamandır Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde bir inşaat şirketi işleten babasının örneğini takip etmeyi hayal ediyordu: ailesi için özel olarak tasarlanmış bir ev inşa etmek istiyordu.

Eski bir Twitter yöneticisi olan ve şu anda bir start-up'ta çalışan 52 yaşındaki Bay Falck, “Babam inşaat mühendisiydi ve büyüdüğüm evlerin ikisini de inşa etti” dedi. “Her zaman bir babanın ailesi için yaptığı bir şey gibi bir ev inşa etmeyi düşündüm.”

2011'de yaklaştı. Bay Falck ve şu anda 41 yaşında olan ve Google'da çalışan eşi Lauren Weitzman, San Francisco'da bir ev satın aldı ve onu yenilemek için mimarlık firması Studio Vara'yı kiraladı. Ancak 2013 yılında inşaat başlamak üzereyken çift fikrini değiştirdi.

Bay Falck, “Çocuklar yaklaşıyordu” dedi ve çok yıllı bir inşaat projesi sırasında belirsizlik içinde yaşama ihtimali, özellikle Bayan Weitzman için artık pek mümkün görünmüyordu. (Artık yaşları 4 ile 8 arasında değişen üç çocukları var.) Bunun yerine evi satıp taşınmaya hazır bir şey almaya karar verdiler.

Studio Vara'nın ortağı Christopher Roach, “Bruce gerçekten çok şaşırmıştı” dedi. “Ama o, 'Size söz veriyorum, birkaç yıl içinde şarap ülkesinde bir yere bakıp birlikte bir proje yapacağız' dedi.”

Yaklaşık beş yıl sonra, 2018'de Bay Roach, Bay Falck'tan iki kelimelik bir kısa mesaj aldı: “Zamanı geldi.”

Çift, mimarlarının yardımıyla Sonoma County'deki Healdsburg, Kaliforniya'da mülk aramaya başladı ve her yönden manzaraya sahip bir tepenin üzerinde 15 dönümlük bir alan buldu. Bay Falck, “Afrika çalılarına benziyordu” dedi. Çift, araziyi tam olarak keşfetmeden önce mülkü Temmuz 2018'de yaklaşık 1,5 milyon dolara satın aldı.

Kapanmadan hemen önce Bay Roach, mülkü daha yakından incelemek ve evi en iyi nereye konumlandırabileceğini düşünmek için gece boyunca şantiyede kamp kurdu. “Güneşin nereden doğup battığını ve sabah ve öğleden sonra esintinin nereden geldiğini görmeyi seviyorum.”

Mimar mülkü incelediğinde ilk başta düşündüğünden daha iyi olduğunu fark etti.

“Tepenin bir tarafı büyük sekoya ağaçlarının bulunduğu mevsimlik bir dereye çıkıyor” dedi, diğer tarafında ise meşe ve çam ağaçları yetişiyor. “Bir sürü fotoğraf çektim, düşüncelerimi kaydettim ve ilk taslakları hazırladım. Yaptığım ilk eskizlerden biri de binanın kat planı ve düzeniydi.”

Tasarım, mülkün tepesinde, dik bir yokuşun kenarını çevreleyen bumerang şeklinde bir ev gerektiriyordu. Tasarım kısa sürede, 2.200 metrekarelik bir dış alanı kaplayan geniş bir çatı altında, çoğunlukla camla çevrelenmiş, 4.000 metrekarelik iç alana sahip 6.200 metrekarelik bir eve dönüştü. Cam kapılar tamamen açıldığında lüks bir saklanma yeri etkisi yaratılır.

Bay Falck, “Orada hava genellikle çok sıcak oluyor” dedi. “Fakat ev temelde dev bir gölge yapı.”

Bayan Weitzman da bu konsepti beğendi. “Gençken, eski Güney tarzı etrafı saran veranda fikri hoşuma giderdi” dedi. “Bunun modern versiyonu bizde var.”

Bumerangın iki yarısı, rüzgar tünelinin modern bir yorumuyla birbirine bağlanan, döndürülebilir ve katlanabilir cam kapılarla açılıp kapatılabilen iki kanat içerir. Bir kanatta yatak odaları bulunmaktadır ve Saint Helena Dağı'na ve gün doğumuna bakmaktadır. mutfak, yemek ve oturma odasının bulunduğu diğeri ise gün batımına bakıyor.

Çatı, kapalı oturma odasının ötesine uzanarak, havuz terası, açık mutfak ve yemek alanı da dahil olmak üzere diğer dış mekanlara bağlanan brise taban ile açık hava odasını kaplıyor.

Ev, dik dikişli çinko kaplama ve yangın kesici görevi gören çevre yürüyüş yolları ile yangına dayanıklı olacak şekilde tasarlandı. Yedek aküye bağlanan güneş panelleri sayesinde elektrik kesintilerinde bile kendi kendine yetebilen, kendine ait kuyu ve kanalizasyon sistemine sahip olan tesis, Kovid ve orman yangınlarındaki gecikmeler nedeniyle Fairweather Associates'in metrekare başına yaklaşık 1.250 dolara mal olan evi inşa etmesi yaklaşık iki buçuk yıl sürdü. Proje Haziran 2022'de tamamlandı.

Bayan Weitzman, “Gün batımını izliyoruz, havuzdayız, jakuzideyiz ve Bruce her zaman ızgara yapıyor” dedi.

Bu tam olarak Bay Falck'ın hayal ettiği türden eşsiz bir ev.

“Bu uzun vadeli bir şey” dedi. “Çocuklarımızın seksenli yaşlarına geldiklerinde terasta bir kadeh şarap içip izlemeleri benim için başarı olur. Torunlar havuzda yüzüyor. Başarının ölçüsü budur.”

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.