Fenerbahçe’de Jorge Jesus takımın oyunundan memnun değil

zenrcade

Active member
Fenerbahçe’de Jorge Jesus takımın oyunundan memnun değil class=”medyanet-inline-adv”>

Süper Lig’in rabia haftasında Konyaspor’a tek golle kaybeden Fenerbahçe’dahi Jorge Jesus karşılaşmayı değerlendirdi.

Takımın genel performansından memnun olmadığını kaydeden Jorge Jesus, “Bugün Fenerbahçe’ye geldiğim ilk günden itibaren oynadığımız eksiksiz maçları değerlendirdiğimizde takımın ilk kez istediklerimizi uygulayamadığı tek maç oldu. İyi tek maç çıkaramadık. Valencia’nın bile gördüğü kırmızı kart saha içindeki organizasyonumuzu kaybetmemize sebep oldu ama yine dahi gol yemedik. Devre arasında bazen tebeddülât yaptık ve maçta dengeyi sağladık. Ama önceki maçlarda gösterdiğimiz dinamikliği ofansta gösteremedik. Mağlubiyetin sebebi buydu. Aslında saçta dahi takımın ön bölgedeki organizasyonunu beğenmedim. Enner’in gördüğü kırmızı kart sonrası birazcık organizasyonumuzu hem ofansif hem dahi savunmalı anlamda kaybettik. Çok fazla pozisyon olan tek maç değildi. Rakibimiz dahi sayı fazla pozisyona giremedi. Maç içinde olan nadir ataklardan isteklendirmek golü yedik. Ön bölgede yeteri kadar canlı ve çabucak değildik. Tabii ki bu 10 kişi kalmamızın etkisi var. Ama yine dahi 1 kişi eksik dahi olsak henüz iyi performans göstermemiz gerekirdi.” niteleyerek konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

İki takım namına bile maçta nadir gol pozisyonu olduğunu tamlayan Teknik Direktör Jorge Jesus, “Bugün Fenerbahçe kendi oyununu sahaya yansıtamadı. Ne savunmalı anlamda ne ofansif anlamda fikirlerimizi sayı rengi sahaya yansıtabildik. Enner Valencia’nın gördüğü kırmızı kartın bile bu etkisi var. Ama 10 kişi kalmamıza rağmen golü yemedik. Golü yediğimizde maç 10’a 10’du. Bugün takıma baktığımız zaman son 2 ayda göstermiş olduğumuz canlı ve hızlı futbolu, hem ofansif hem savunmalı anlamda canlı ve hızlı futbolu sergileyemedik. İstediğimiz fikirleri uygulayamadık. Maçta nadir gol pozisyonu oldu 2 takım namına bile. Rakibimiz gelişti diyenler ataklardan isteklendirmek golü önemli ve 1-0 kazandı. Yapmamız gereken şey önümüzdeki maça aramak” dedi.

“Takıma hem savunmalı hem ofansif anlamda dinamiklik katmaya çalıştık”

Devre arası yapılan hamlelerle maça ısıldevimbilimde geldiğini ifade fail Jesus, “Belirtmiş olduğunuz gibi yapmış olduğumuz değişikliklerde maça tek hal bulmaya çalıştık. Takıma hem savunmalı hem ofansif anlamda dinamiklik katmaya çalıştık. Fakat takımımız hem ofansif anlamda pozisyon üretmede sıkıntı yaşadı. Hem dahi 11 kişiye 10 kişiyken rakibi durdurmak ve savunmakta zorluklar yaşadı. Devre arası yerde sebeple tebeddülât yaptık. İlk yaptığımız tadil çıkıp Lemos’un çıkıp Serdar Dursun’un girmesiyle dahi rakibimiz birazcık henüz baskılı oynamaya başladı, kırmızı karttan dolay. Ama devre arasında yaptığımız hamlelerle maçın dengeyi getirdiğimizi düşünüyorum. Maç 10 kişiye 10 kişi olduktan sonra maç henüz kolay olmasını bekledik. Ama yerde şekilde olmadı. Bugün takımımız sahaya gerekli dinamikliği ve hızı katmayı beceremedi önceki maçlarda olduğu gibi. Oyuna girenler dahi bu hal olamadı. Ve yerde şekilde değişikliklerimizi tamamlamış olduk” şeklinde konuştu.

“Rakibimiz bizi şaşırtacak, hızlı kontra ataklar yapmadı”

İlk yarıda gelen kırmızı kartın etkisiyle takımın, rakibini geride kabullenmek zorunda kaldığını söyleyen Jesus, “Bugünün maçını böyle okumuyorum, zira rakibimiz bizi şaşırtacak, hızlı kontra ataklar yapmadı. İlk yarıda 1 kişi eksik kaldık. Tabii ki bunun bile etkisiyle takımımız birazcık henüz geride kabullenmek durumunda kaldı rakibi. O yüzden onlara hızlı hamle yapacak boşlukları bırakmadık. Evet belirtmiş olduğunuz gibi hızlı kanat oyuncuları var. Ama yerde anlamda zaman hızlı hamle yaparak bizi şaşırtmadılar. Bugünün maçını yerde şekilde okumuyorum” ifadelerini kullandı.

“Bizim gerçek seviyemiz bu önceki bugüne kadar oynadığımız maçlar”

Bugünkü mücadelede takımın gerçek performansını yansıtamadığının altını çizen Jesus, şunları söyledi:
“Takımımın genel performansına baktığım zaman bugünkü oyunumuzun bizim gerçek performansımızı gösterdiğini düşünmüyorum. Bugüne kadar oynadığımız eksiksiz maçlara bakıyorum, takımımın genel performansını değerlendirirken. Evet zaman sayı iyi tek performans sergilemedik. Ama bizim gerçek seviyemiz yerde olumsuzlama. Bizim gerçek seviyemiz bu önceki bugüne kadar oynadığımız maçlar. Ben bu odaklanıyorum. Ben oyuncularıma inanan tek antrenörüm. Bugün oyuncularım iyi tek performans sergileyemedi ama saçta gerçek seviyemizin henüz önceki maçlarda gösterdiğimiz performans olduğunu biliyorum. Valencia’nın pozisyonunu maç sırasında gördüm. Bu kendi içimizde konuşmamız gereken tek konu ki kendi içimizde tesisimizde oyuncumuzla konuşup değerlendireceğiz.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.