Fossil Gen 6 aygıtları Wear OS 3 güncellemesine kavuştu

Leila

Global Mod
Global Mod
Fossil Gen 6 aygıtları Wear OS 3 güncellemesine kavuştuUzun mühlet tenkitler alan WearOS işletim sistemi, geçtiğimiz yıl Google ve Samsung tarafınca baştan aşağı yenilenmişti. Yeni özellikler haricinde performans iyileştirmeleri de içeren WearOS 3 bir yıl boyunca Galaxy Watch aygıtlarına özel olarak kalmıştı lakin artık öteki firmalar da yeni Wear OS işletim sistemini kullanmaya başladı.

Google Assistant ve Google Fit dayanağı hazır değil

Geçtiğimiz aylarda Wear OS 2 işletim sistemi ile çıkış yapan Fosil Gen 6 cihazları, bugün prestiji ile yeni Wear OS güncellemesi almaya başladı. Yenilenmiş orta yüzü ve performans iyileştirmeleri ile gelen güncelleme maalesef Wear OS 3.5 yerine Wear OS 3.2 tabanlı olarak geliyor. Fossil, bu durumun rastgele bir sorun yaşatmayacağını ve Wear OS 3.5’in Snapdragon Wear 4100 işlemcileri için yayınladığı vakit Fossil Gen 6 aygıtlarını bir daha güncelleyeceğini belirtti. Ayrıyeten güncelleme, Google Fit ve Google Assistant servislerini içermiyor. Lakin Amazon’un Alexa asistanı kullanılabilir durumda.

Fossil Gen 6, Skagen Falster Gen 6, Michael Kors Gen 6
ve Razer x Fossil Gen 6 aygıtları için yayınlanan güncelleme, aygıttaki tüm verilerin silinmesine sebep oluyor. Güncelleme daha sonrası kullanıcıların, Android yahut iOS üzerinden Fossil uygulamasını indirip yeniden aygıta bağlanması gerekiyor. iOS kullanıcıları, maalesef Google Wallet sistemini kullanmayacak.