FP BARSELONA | Barselona'daki Mesleki Eğitim haritası: Mesleki Eğitim merkezleri ve eğitim döngüleri

Derin Gece

New member
Katalonya'daki Mesleki Eğitim (FP) teklifinin yeni konfigürasyonu, referans eğitim merkezleri, her eğitim ailesi için özel 'merkezler' ve zorunlu eğitim sonrası programın tamamını aynı sektörde sunacaklarını: PFI -ESO'yu bitirememiş 21 yaşına kadar gençleri hedefleyen eğitim ve yerleştirme programları)-, döngüler Orta Sınıf (CFGM)döngüleri Yüksek Derece (CFGS) ve 'profesyonelleştirici' bir bakalorya, ikincisi Barselona Eğitim Konsorsiyumunun (CEB) yüksek mesleki eğitime geçiş kapısı olarak teşvik etmek istediği çalışmalardır. İçinde BarselonaO yeni FP haritası 2030 yılında 35 'merkez'in faaliyette olacağını düşünüyor. Gelecek akademik yılda 24-25, 29'u zaten faaliyete geçecek, bunlardan dördü yeni.

FP haritasının dönüşümü, devreye girmesiyle dev bir adım atacak dört yeni merkez: yeni Vall d'Hebron Sağlık Meslek Enstitüsü, İşletme Eğitim Enstitüsü, Tasarım Enstitüsü ve Güvenlik ve Hareketlilik Enstitüsü. Bu dört merkezin faaliyete geçmesi çoğu durumda yeni yerlerin yaratılmasını değil, daha ziyade birleşik merkezlerde yeni mesleki eğitim stratejisini takip edecek (döngülerin meslek dallarına göre yeniden birleştirilmesi) çalışmaların yeniden düzenlenmesi anlamına gelir.

Vall d'Hebron örneğinde teklif, bu kursa kadar Institut Moisès Broggi tarafından Flos i Calcat ve Gineueta'da sunulan teklifti. Barselona İşletme Eğitim Enstitüsü örneğinde, bu yerler şu ana kadar ikiye bölünmüş bir merkez olan (biri ESO ve diğeri FP için) Joan Brossa tarafından sunulan yerler ve bu şubenin şu ana kadar hizmet verdikleri döngülerdir. Vall d'Hebron Enstitüsü ve La Guineueta'yı teklif etti. İkincisi Barselona Güvenlik ve Hareketlilik Enstitüsü olacak.

Barselona Gineüta Güvenlik ve Hareketlilik Enstitüsü'nün Katalonya Kamu Güvenliği Enstitüsü, Barselona Bombacıları ve TMB gibi ortakları vardır. Hafif Araç Tamir ve Bakım Asistanı olarak ESO almamış gençlere yönelik en düşük eğitim olan PFI'den Acil Durum Koordinasyonu ve Sivil Koruma alanında daha yüksek eğitime kadar çeşitli seçenekler sunacak.

Institut de Disseny i Arts Gràfiques de Barcelona, Grafik Sanatlar, Ticaret ve Pazarlama aileleriyle birlikte ve Barselona Kent Konseyi'nin sahibi olduğu, şu ana kadar mevcut olan teklifi muaf tutmanın yanı sıra yeni bir teklife sahip olacak. CEE Pont del Drago. Bu dönüşüm, özel bir eğitim merkezinin kapsayıcı bir düzenli mesleki eğitim kurumuna dönüştürülmesini içermektedir.

Yeni Institut d'FP Sanitària Vall d'Hebron, CEB ile uyumlu olarak, bu yeni 'merkezlerin' her birinin tüm eğitim seviyelerine sahip olması – yine bulaşma etkisi nedeniyle – aynı zamanda yeni bir PFI uygulaması da sunacak. Sağlık Ocaklarında Yrd.

2030'a kadar altı tane daha

Halen faaliyette olan 29 merkezden ikisi mükemmellik merkezi olarak sınıflandırılmaktadır: Institut Escola del Treball ve Barselona Teknoloji Enstitüsü. 2030 yılına baktığımızda haritayı tamamlayacak altı merkez daha olacak. Onlar bir yeni sağlık mesleki eğitim enstitüsü -Halihazırda mevcut olan Institut Hospital del Mar FP Sanitaria ve Institut d'FP Sanitària Vall d'Hebron'a eklenecek üçüncü olacak ve aynı zamanda “şehirdeki başka bir büyük hastaneye bağlanacak”. henüz anlaşmayı kapatmadık.

Gelecek de planlanıyor Barselona İmaj ve Sağlık Enstitüsü (Vall d'Hebron bölgesinde olacak), Barselona Gastronomi ve Restorasyon Enstitüsü ya da Mundet Moda Teknoloji Enstitüsü ve Institut d'Indústria Intel·ligent Mundet.

Gelecekteki uzmanlaşmayı tanımlamaya devam edecektir. Pablo Ruiz Picasso, Ciutat Meridiana'daNou Barris'in Kuzey Bölgesi'ndeki dört devlet okulunun okul enstitülerine dönüştürülmesi çerçevesinde ESO'nun önümüzdeki yıldan itibaren kademeli olarak kapatılmasından etkilenmiştir.