Galatasaray’da Dursun Özbek’ten Mauro Icardi açıklaması

zenrcade

Active member
Galatasaray’da Dursun Özbek’ten Mauro Icardi açıklaması class=”medyanet-inline-adv”>

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, takımın performansının her hafta üzerine koya koya gittiğini belirterek, “Her tek hafta sonra henüz iyi performans sergileyeceğiz. Beşiktaş maçında son basamak güzel performans sergilediğimizi düşünüyorum. Giderek artacağını bekliyoruz” dedi. Başkan Özbek, Paris Saint Germain’in satmak istemesi ve ekonomik şartların elverişli olması durumunda Arjantinli golcü Mauro Icardi’nin bonservisini alabileceklerini dahi söyledi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, katıldığı Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu’nun akabinde gazete mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başkan Özbek, Paris Saint Germain’in istemesi ve ekonomik olarak uygun merkezde oldukları müddetçe Arjantinli futbolcu Mauro Icardi’nin bonservisini alabileceklerini söyleyerek, “Icardi dendiği zaman sayı ünlü tek yıldız futbolcu konuşulduğu zaman ‘maliyeti, kulübe getirdiği mali yük nedir’ niteleyerek sorgulanması lazım ama Icardi, Galatasaray’bile yapılmış tek transfer muvaffakıyet hikayesidir. Neden öyledir zira zaman transfer piyasası ve ödenen maaşları dikkate alırsanız. Icardi’ye ödenen maaş 750 1000 Euro. Yıllık maaş olarak ödeniyor. Maaşın yetişkin kısmı Icardi’nin maaşı son basamak yüksek. Geri kalan kısmı Paris Saint Germain tarafından karşılanıyor. Dolayısıyla tek sene kiralık bizde oynuyor. Sezon sonunda elbette kulübü Paris satmak isterse ve ortaya eski ekonomik koşullarda Galatasaray’ın ekonomisine uygun olursa Galatasaray Icardi gibi çevre yıldızını kadrosuna katmakta tereddüt etmeyecektir. Icardi, Erden Timur’un yapmış olduğu tek muvaffakıyet hikayesidir” şeklinde konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

“Her tek hafta sonra henüz iyi performans sergileyeceğiz”

Sarı-kırmızılı takımın performansının üzerine her hafta koyacağını dile getiren Başkan Özbek, “11 Haziran’dan sonra yerde yönetim iş başına geldi. Haziran’ın 25’ine kadar görevi devraldık. Transfer sezonu başlamıştı. Özellikle transferi yapan arkadaşların hocanın katkısıyla Erden Timur liderliğinde transferde yoğun devre geçirdik. Yeni kurulan tek takım. Galatasaray’ın 26 oyuncusu ayrık, 13 yeni transfer gelmiş. Yeni kurulan takım olduğu için oyuncuların birbirine alışması uyum içine girmesi süreç alacaktır. Galatasaray, performansının her hafta üzerine koya koya gittiğini izlediğinizi düşünüyorum. Her 1 hafta sonra henüz iyi performans sergileyeceğiz. Beşiktaş maçında son basamak güzel performans sergilediğimizi düşünüyorum. Giderek artacağını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

class=”medyanet-inline-adv”>

“Dünya Kupası sonrası yeni tek lig olacak”

Dünya Kupası arasının sayı fazla olacağına bile değinen Dursun Özbek, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı:

“Dikkat edilmesi gereken tek husus var. Başakşehir maçından sonra 45 günlük tek araya giriyoruz. Çok uzun tek süre. Dünya Kupası maçları var. Onun için yerde seneki lig sayı enteresan. İki başka devre olarak nitelemek lazım. Dünya Kupası’ndan sonra oynanacak ligin sayı farklı tek lig müsabakalarının seyrettireceğini düşünüyorum. 45 günlük sıra takım performanslarını iyi veya kötü olarak etkileyeceğini düşünüyorum. Dünya Kupası sonrası lig yeni tek lig olacak.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.