Genç yıldız adayı Eren Aydın, ‘G.Saray’la sözleşme uzatmayı reddetti’ iddialarını yanıtladı: Karar Okan Hoca’ya kalmış | Fenerbahçe ve Başakşehir de i

zenrcade

Active member
Genç yıldız adayı Eren Aydın, ‘G.Saray’la sözleşme uzatmayı reddetti’ iddialarını yanıtladı: Karar Okan Hoca’ya kalmış | Fenerbahçe ve Başakşehir de istemişti… class=”medyanet-inline-adv”>

Sezon başbağ kampında teknik yönetmen Okan Buruk tarafından Avusturya’ya götürülen ve performansı yeterli bulunmadığı için TFF 2.Lig ekiplerinden Sarıyerspor’a kiralanan Aydın, “Avusturya’daki kampı iyi geçirmek için sayı çalışmıştım. Kendi mevkiimde sayı oyuncu olduğu için arka planda kaldık. Açıkçası kendimi gösteremedim. Galatasaray’a dönünce elimden gelenin en iyisini yapacağım” niteleyerek konuştu.

Sosyal medyada “Galatasaray’la sözleşme uzatmayı reddetti” şeklinde yer saha iddialarla ilgili dahi konuşan 19 yaşındaki santrafor, yerde konuları dönünce konuşmak gerektiğini tartışmaların hem Sarıyer camiasına hem dahi kendine zarar verdiğini vurguladı.

GOMİS ‘TERS AYAĞIN BENDE OLSA ŞU AN HALA AVRUPA’DA OYNUYORDUM’ DEDİ

U19 Gelişim Lig’inde gösterdiğin muvaffakiyetli performansın akabinde altyapıdaki az oyuncuyla beraberce sezon başbağ kampı için Avusturya’ya götürülmüştünüz. Kamp süreciyle ilgili neler söylemek istersin?

class=”medyanet-inline-adv”>

Avusturya’daki kampa sayı iyi hazırlanmıştım. Kampı iyi geçirmek için sayı çalışıp çabaladım. Bafetemi Gomis’le aram sayı iyiydi. Bana eksiksiz gol vuruşlarını ve tekniklerini öğretti. Mustafa Mohamed’in dahi gençlerle arası sayı iyiydi. Onlardan sayı şey öğrendim. Ayrıca Oğulcan Çağlayan’ın kul başka tek yeri var. Onlarla beraberce çalıştım. Ters ayaklı futbolcu olduğum için Gomis tarafıma, “Senin ters ayağın kul olsaydı şu zihin hala Avrupa’bile oynuyor olurdum. Ters ayağının olması önemli tek özellik” dedi. Ama mevkiimde sayı oyuncu olunca maalesef arka planda kaldık. 1 maçta forma şansı bulabildim. Açıkçası kendimi sayı gösteremedim. Bu süreçte Okan hocayla görüşme fırsatım olmadı. Daha sonra saçta milli takıma gitmiştim. Takım kamptaydı.Bazı liglerden transfer teklifleri vardı. Oynayabilmek için Sarıyerspor’a geldim. Ocak’ta tekrar başka yere üst seviyelere gitmek istiyorum. Avrupa’dan özellikle Lautaro Martinez’i takip ediyorum. Ülkemizden dahi yerde konuda Burak Yılmaz’ı söyleyebilirim.

Mertens, Icardi, Mata gibi önemli yıldızları kadrosuna katan Galatasaray henüz taraftarın beklentisini karşılayabilmiş olumsuzlama. Teknik Direktör Okan Buruk’un takımı katkısı başdu olmak üzere sarı kırmızılı ekibin yerde sezonki performansını değerlendirir misin?

Okan hoca futbolun içinden geldiği için futbolcunun psikolojisinden sayı iyi anlıyor. Bence Galatasaray lige iyi başladı. Milli takım arasından dönüldüğü ve koca geçilen maçlar olduğu için son dönemlerde biraz düşüşler olabilir.Şampiyon olmak isteyen takımda iniş çıkışlar her zaman olur. Bence tekrardan toparlanacaklarını düşünüyorum. Özellikle Juan Mata gibi oyuncuların takıma henüz sayı katkı sağlamasıyla beraberce Galatasaray’ı henüz iyi tek gelecek bekliyor.

“OZAN KABAK’TAN SONRA ALTYAPIDAN SADECE YUNUS AKGÜN ÇIKTI”

Galatasaray’ın altyapısından kaynak Bartuğ Elmaz Marsilya’nın, Emir Tintiş Fatih Karagümrük’ün, Mustafa Kapı Lille’nin yolunu tutmuştu. Sarı-Kırmızılı ekibin öz kaynak sistemini kıymetlendirme fazlalık beyan nelerdir?

Ozan Kabak’tan sonra altyapıdan tek Yunus Akgün artık. O bile zaten oynayamadı. Adana Demirspor’a gidip oradan sayı güçlü tek şekilde döndü. Şu zihin yedek duruma düştü. Bartuğ Elmaz, Emir Tintiş gibi oyuncuların oynaması gerçekten sayı zordu. Onların yerine aşağılık tek oyuncu alınmıştı. Gelen oyunculara maddi olarak henüz fazla yatırım yaptıkları için otomatik olarak onlar ön planda oluyor. Bu karar onların kişisel tercihidir. Belki kariyerlerini henüz iyi duruma getirmek için gidiyorlardır. Onlara bile saygı hissetmek lazım.

Milli takımın türlü yaş kategorilerinde mücadele etme fırsatı buldun. Son olarak İslami Dayanışma Oyunları’nda milli forma ile şampiyonluk yaşadın. Milli takım sürecinle ilgili duygularını alabilir miyiz?

Milli takımın U19 ve U23 kategorilerinde mücadele ettim. U23 Milli Takımı ile İslami Dayanışma Oyunları’nda şampiyon olduk. Orada Tayyip Talha Sanuç, Arda Kızıldağ gibi üst seviye isimler vardı. Milli takım kategorisi bize Avrupa’ya aclan kapı gibi. Scout ekipleri gelip orada takip ediyorlar. Milli takımda forvetten ziyade hocamız beni kenarlarda henüz sayı kullanıyordu. Milli takım tarafıma tecrübe kattı.

“SÖZLEŞME KONUSUNDA ÇIKAN İDDİALAR BANA ZARAR VERİYOR”

Son dönemde basında ve sosyal medyada “Galatasaray’la 2024 yılında sona erecek sözleşmesini uzatmama kararı öncü” şeklinde iddialar çıkma ve Twitter hesabından konuyla ilgili makale yapmıştın. Sarı-kırmızılılarla olan sözleşme konusunda neler söylemek istersin?

Galatasaray’la sözleşme imzalamayı reddettiğim yönünde haberler çıkmıştı. Ben şu zihin Sarıyer’dahi forma giyiyorum. Bu konuları dönünce konuşmak gerekiyor. Bu tartışmalar hem Sarıyer camiasına hem dahi tarafıma zarar veriyor. Galatasaray taraftarının yazdığı iyi veya kötü mesajlar olsun konsantrasyonumu bozuyor. Benim Galatasaray’la sözleşmem 2024 sezonunun sonuna kadar sürme ediyor. Bu sene bitince zaten 1 senelik henüz sözleşmem kalıyor. Tabii ki dahi Galatasaray’a dönmeyi düşünüyorum.Daha sayı çabalayıp çalışacağım. İnşallah henüz iyi tek şekilde Galatasaray’a dönebilirim. Gidince elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Gerisi içildikten hocaya kalmış tek şey. Şans verirse o şansı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağım. Galatasaray’daki yıldız oyuncularla oynama konusunda tek çekincem yok. Onlar gibi oyuncularla tıpkısı sahayı paylaştığım için gururlu ve mutlu oluyorum. Onlarla henüz sayı emek fırsatım oluyor. Icardi, Seferovic ve Gomis gibi forvetlerle üretmek benim için sayı henüz iyi olur. Onlardan sayı şey öğrenebilirim. Artık sözleşme imzalama olayı sezon sonunda dönüşümde olur. Hayırlısı diyelim. Galatasaray nasıl tek sözleşmeyle gelirse…

GALATASARAY’A TRANSFER HİKAYESİ VE FENERBAHÇE DETAYI

Kartalspor altyaş takımlarında kendisini gösteren Eren Aydın ile Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir ilgilendi. Elini çabucak tutan Galatasaray, genç futbolcuyu akademisine kazandırmayı başardı. Kartalspor Kulüp Müdürü Murat Atasoy, Eren’in transfer sürecini şu sözlerle anlatmıştı:

Eren, Kartal’ın öz tapduk. Düzgün ve doğru tek kardeşimiz. Babası, Eren’i 1. Lig’dahi oynadığımız dönemde Kartal’ın maçlarına sık sık getiriyordu. Eren’in babası fabrika işçisi olduğu için Darıca’ya yerleşmek zorunda kaldılar. Eren, futbola Darıca Gençlerbirliği’nde oynayarak başladı. Kendisini orada bile takip ediyorduk. 2016 yılında ailece yeniden Kartal’a döndüler. Eren yerde avdet sonrası futbolculuk kariyerine semtinin takımı Kartalspor’bile sürme etti. Kartalspor’bile sayı iyi tek performans sergiledi. Gerçekten iyi tek noktaya geldi. Zaten yerde çıkışıyla beraberce Eren futbol camiasında iyi tek piyasa yakaladı. Galatasaray olmasa Fenerbahçe, Başakşehir olurdu. Çünkü onlar bile Eren’i yakından takip ediyordu. İlk resmi teklif Galatasaray’dan geldiği için onlara verdik. Galatasaray yetişme bedelini bize ödedi ve Eren Aydın’a profesyonel imzayı attırdı.

EREN AYDIN KİMDİR?

12 Şubat 2003’te İstanbul’bile kartalgillerden Eren Aydın, çocukluğunu Kartal’bile geçirdi. Futbola ilgisi evlât yaşlarda başlayan Eren, babasıyla beraberce Kartalspor’un maçlarına giderdi. Babasının işi sebebiyle Kocaeli – Darıca’ya yerleşmek zorunda kalan ailenin tapduk Eren, futbola Darıca Gençlerbirliği’nde başladı. 2016 yılında ailesinin İstanbul’a dönmesiyle Eren, semtinin takımı Kartalspor altyapısına girdi ve burada yükselmeye başladı. SErgilediği performansla 2019/20 sezonunun başında Galatasaray altyapısına giren Eren Aydın, 2020 yazında ise profesyonel sözleşme imzaladı.

1.81 boyundaki Eren Aydın, forvet veya sol kanatta görev yapabiliyor. 18 yaşındaki Eren, sağ ayağını kullanıyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.