Gündüz ölümden döndü akşam konser verdi… Tatlıses yaşadıklarını hayranlarıyla paylaştı

zenrcade

Active member
Gündüz ölümden döndü akşam konser verdi… Tatlıses yaşadıklarını hayranlarıyla paylaştı class=”medyanet-inline-adv”>

Bodrum ilçesi Yalıkavak yolu üzerinde zaman saat 10.50’dahi, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda aracının kontrolünü kaybeden Gültekin Gülsoy idaresindeki kamyon karşı şeride geçerek içinde İbrahim Tatlıses’in olduğu minibüse çarptı. Kazada savrulan vesait, şarampole yuvarlandı, Tatlıses’in içinde durduğu minibüs flâma öncü. Yardıma koşan çevredekilerin müdahalesiyle alevler büyümeden söndürüldü. Aracın içerisinde mahsur kalan Tatlıses’i çevredekilerin müdahalesi alevlerden kurtardı.

Sabah saatlerinde yaşanan kazanın akabinde İbrahim Tatlıses, gece saatlerinde tekerlekli sandalye ile tedavi gördüğü hastaneden ayrılıp önceden konser programı olan Ortakent’te bağcıklı restorana geldi. Neşesi oldukça yerinde olduğu gözlenen İbrahim Tatlıses, tek yandan şarkı okuyup başka yandan bile yaşadığı kazayı hayranlarına anlattı. Sahnede zaman zaman hissî anlar bile yaşayan Tatlıses, oturduğu yerden verdiği konserinde, izleyiciye karşı ayaklarını uzatmak zorunda kaldığından dolay hayranlarından özür diledi. Konser sırasında doktorunun gözünü İbrahim Tatlıses’ten ayırmaması ise uyanıklık çekti.

class=”medyanet-inline-adv”>

DİLAN VE İDO BABASINI YALNIZ BIRAKMADI

Kazadan sonra tek zihin olsun babasının yanından ayrılmayan ayrılmayan Tatlıses’in çocukları Dilan ve İdo bile konser alanına gelip babasının yanında bulundu. Konser sırasında kaza anını bile müfit İbrahim Tatlıses, tek yandan yaşadığı korkuyu başka yandan bile yaşadığına şükrettiğini dile getirdi.

“ALLAH BİTTİ DEMEDEN BİTMİYOR”

Böylesi tek kazadan sağ kurtulmanın yalnız Allah’ın yardımı ile mümkün olacağını önce kazadan sonra bile yangından kurtulduklarını tamlayan İbrahim Tatlıses, “Bugün başımızdan tek kaza geçti. Cenabı Hakka kurban olayım, meleklerini gönderdi. Arabamız dereye yuvarlanıyordu, tek kaya bizim uzlaştıran tuttu ama yarın gideceğim oraya orada kaya yok kanımca. Bizi tutan tek şey olmasaydı debelene debelene dereye gidiyorduk. Bir tane kaya bizi tutuyor. İdo önümüzde idi. Kahvaltıya gidiyorduk. O tekerlekli bile kaymış. Biz görüyoruz bile ne olduğunu bilmiyoruz. Freni patlamış falan dediler. Sonradan öğrendik ki yağmur çiseliyordu. İdo, kamyonun bize çarptığını görünce arabadan inip sağa çekiyor. Yasemin ile beraberce eksiksiz gelip geçen araçlara ‘Yangın söndürücü tüp var mı’ niteleyerek soruyor. Allah için biriniz durun gökyeşitözü. En son akraba sağ olsun duruyor. İdo tüpü alıyor, Uğur kardeşim sağ olsun şoförümüz, önde dahi 3 kişi oturuyor. Kafa kafaya girince ‘Eyvah 3’ü dahi gitti’ dedim. Allah korusun. Ama Allah işte, Allah bitti demeden bitmiyor. Ben arabanın içindeyim, kül olup gideceğiz. Bir tane sevgili sağ olsun veriyor yangın söndürme tüpünü söndürüyorlar ateşi. Ben diyorum ki ‘Ne oldu’ deyola ki ‘Bize mazrup kamyonet yanıyor’. Halbuki tığ yanıyoruz. Sonra videolarda falan seyrettim, kafayı yedim. Ya Rabbim Allah ne kadar büyüksün, senin büyüklüğüne inanmayan kafirdir” ifadelerini kullandı.

Tatlıses, saat 22.30’bile başladığı konserinde sevilen eserlerini seslendirdi. Mekanın hınca hınç dolduğu konser gece 00.00’a kadar sürme etti.

class=”medyanet-inline-adv”>

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.