Hesapların dengelenip dengelenmeyeceğini bilmiyorlar ama Silva, Kimmich, Nico ve Zubimendi hakkında konuşmaya devam ediyorlar

Derin Gece

New member
Bunun bizim işimiz olmadığını söylemiyorum. Birçok sayfayı doldurmanız gerekiyor, saatlerce radyo yapmanız gerekiyor, televizyon ve web sitelerinde eğlence ve söylentiler öncelikli materyal haline geldi, daha da fazlası web sitelerinde, günün 24 saati beslenmesi gereken bir hayvan artık tıklama fiyatına sahip. gerçek şu ki, ne olur FC Barselona Bunun İspanya'nın başka hiçbir şehrinde, hatta başka hiçbir ülkede ve futbol sahasında bile benzeri yoktur.

Her yaz, bu yıl çok daha erken bir zamanda, zaten Mayıs ayında, Barça'nın tekrarlanan başarısızlıkları ve Barça'nın görevden alınması değil, görevden alınması vodvilleri göz önüne alındığında. Xavier HernandezHer yaz tekrar ediyorum dostum Ricard Torquemadanedenini bilmemize yardımcı olan kişi kimdi? Joan Laporta Xavi'ye o kadar kızmıştı ki onu kovmuştu (biliyor musunuz, 'bay' ona istemediğini söylemişti) Joao Felix ne de Lewandowskiiki küçük sağ gözü) bana yemin ederim ki her Mayıs!'ta yıkanıp şunu hatırlatıyor: “Emilio, Bernardo Silva'yı imzalamanın zamanı yaklaştı”.

Silva yine ses çıkarıyor

Ve evet, üç dört gün sonra, hatta bazen bana yazdıktan sonraki gün, bam!, altı, yedi yıl boyunca “Silva, Barça'ya yakın” haberi çıkıyor. Bugün futbolun köstebek günü. Mesele şu ki, bu sayısız yıldır yapılıyor olmasına rağmen (bu dolandırıcılığın Mbappé'nin Real Madrid'e imza atmasından daha eski olduğunu düşünüyorum) insanlar buna inanıyor. En azından bu yaz mesele çok çabuk sona erdi. Yani Bernardo Silva gelmiyor. Onlar söylüyor.

Çünkü yaklaşanın Kimmich olduğu yalan çanlarıyla birlikte ortaya çıktı. Hayır, hayır, gerçekten gelecek olan kişi Nico Williams. Ne haber efendim, hiçbir fikriniz yok: İmzaladığımız kişi Zubimendi. Cidden Barça'nın gürültü yapma isteği çok büyük. Ve elbette 'ortak' sadece her şey için paraya sahip olacağını değil, aynı zamanda zengin olacağını da düşünüyor çünkü Bayern Münih, Araujo için 120 milyon euro teklif etti. Yoksa bunu hatırlamıyor musun? Futbolcuları elimizden alıyorlar ve burada her şey aynı kalıyor. Üzgünüm: daha da kötüsü, inkar etmelerine rağmen.

Bernardo Silva, Türkiye'ye karşı oynanan maçta Portekiz'in ilk golünü attıktan sonra kutlama yapıyor. /İlişkili basın

Geçen cumartesi, güneşin, sıcaklığın, rüzgarın, nemin olmadığı bir günde neredeyse hiç turist yoktu, yalan! Alejandro Vidal Ve Richard CabotBiliyorsunuz, son 50 yılın Mayorka spor gazeteciliğinin elitlerinden emekli ama oldukça hayatta olan iki gazeteci arkadaşım, beni Plaza Espanya'nın en muhteşem teraslarından birine sahip olan Cristal barda kahve içmeye çağırdı. Avrupa'nın.

Beni bir meslektaşıyla (adını, uyruğunu, çalıştığı ülkeyi söylemeyeceğim) yani mütevazı bir takımın Spor Direktörü olan eski bir gazeteciyle tanıştırmak istediler ve öyle de yaptılar. Orta Avrupalı bir gruptan, ne zengin ne de fakir. Şampiyonlar Ligi'nden çok uzakta olsa da bazen kokuyor. Bir kaç.

Barça korkusu

Beş dil konuşuyor ve evet İspanyolca konuşuyor. Yolda Mallorca'daydım. O 'Mallorca' Satacak çok az şeyi var ve (neredeyse) satın alacak hiçbir şeyi yok, ancak mucizevi bir şekilde düşmekten kurtulan takımı güçlendirmek onun için iyi olurdu. Çok eğlenceli bir konuşma paylaştık.

Ve aniden bize, profesyonel meslektaşları arasında, yetenek avcıları arasında ve hepsinden önemlisi transfer ve satış müzakerecileri arasında, Barça'nın spor yetkilileriyle konuşurken, konu formalara isim koyarken çok dikkatli olmanın yaygın olduğunu söyledi. masa. “Barça'dan birisiyle konuştuğunuzda, tek sorduğunuz şeyin belirli bir futbolcu profiline ulaşmanın ne gibi olasılıklar olduğudur; Barça'nın harika bir altyapı akademisine sahip olması nedeniyle çok sayıda oyuncuya sahip olduğunu bilirsiniz.”

Almanya'dan Joshua Kimmich, Almanya-İskoçya maçında eylemde.

Almanya'dan Joshua Kimmich, Almanya-İskoçya maçında eylemde. / REUTERS/Leonhard Simon

Ve adamımız, “Birçok kulüpten, özellikle de Avrupa kulüplerinden onlarca spor yetkilisi ile konuşmamıza rağmen, müzakereleri değil, yalnızca Barça'nın provokasyon, üretme ve kamuoyuna duyurma yeteneğine sahip olduğu” gerçeği karşısında şaşkınlığını gösterdi. Tekrar ediyorum: “İsimleri nadiren kullanırız, daha çok konuşmalarımızı kullanırız.”

Bu Spor Direktörüne göre Barça'nın, örneğin şu veya bu kulübün istediğini aniden duyurma becerisine sahip olduğu da çok yaygın. Mika Faye 15 milyon euro karşılığında. “Ve bu, birisinin büyük bir futbolcunun projesi olan Faye'i istemesi değil; bu, Barça'nın, Faye'in değerinin, maliyetinin 15 milyon euro olduğunun reklamını yapma fırsatından yararlanmasıdır.”

Ben, Alejandro ve Ricard, ona dört günlük spor gazetesi olan ve sabahın erken saatlerinde radyoda dört spor programı yayınlayan ve bir şeyler yazılması ve konuşulması gereken bir Avrupa ülkesi olmadığını anlatmaya çalıştık.

“Bana çok iyi görünüyor ama yalan söyleme. Sadece siz değil, sizi var olmayan, hiç var olmamış ve var olmayacak olan tavşanları kovalamaya gönderenler de var.” Ve aklıma 'Tork' geldi. Ve Silva'yı düşündüm. Ve o şarkıyla ne kadar ses çıkardığımızı düşündüm.

Milyonlarca yağmur yağacak

Bir konuda onunla aynı fikirdeydik, çünkü bu beyefendi, gerçek bir beyefendi, tüm bu gürültünün spor direktörlerini ve menajerlerini çok endişelendirdiğini söylüyordu, “hatta bazen ya da çok sık olarak futbolcuların kendileri bile,” Şuna inanıyorlar: Aslında Barça'ya imza atma olasılıkları var.”

Ona, Barça tarafından itilen (sarhoş olan) medyanın bu kadar çok imza, satın alma ve satıştan bahsetmesinin üçümüzün de şaka olduğunu düşündüğümüzü, ancak bilançoyu kapatmadan beş gün önce hesapları kapatmadıklarını söyledik. 100, 200, 300 veya 400 milyon euro mu kaybedeceklerini bilmiyorum. Olduğu gibi.

Ama Silva, Kimmich, Nico Williams ve Zubimendi hakkında konuşmaya devam edecek kadar cesurlar. Gelecek Nike Ve Bırakıyorum herhangi biri böyle bir pufonun yerine geçecek faturalarını, yüzlerini ve hayallerini kurtarmak için. Ama Xavi bile onu ikna etmek için Silva ile konuştu! Xavi bile Silva'yı imzalayacaklarına inanıyordu!

Okumaya devam etmek için abone olun