Kapımda teslimat için hazırım ama binam hala hayır diyor

zenrcade

Active member
S: Yukarı Batı Yakası’nda yaklaşık 80 daire ve 24 saat kapıcı bulunan bir kooperatif binasında yaşıyorum. Pandemi sırasında binamız paket yemek teslimatını kısıtladı ve teslimat personelinin kapımıza getirmesi yerine sakinlerin kendilerinin alması için resepsiyonda tuttu. Diğer binalar benzer politikaları tersine çevirirken, binamın yönetim kurulu, yalnızca bazı sakinlerin bu hizmeti beğenmediğini söyleyerek kapıdan kapıya teslimatı yeniden başlatmayı reddetti. Birçoğumuz, pijamalarımızla kapımıza kadar paket yemek getirilmesine geri dönmek istiyoruz. Kurulun bu hizmeti süresiz olarak iptal etme hakkı var mı?

A:
New Yorklular tarafından akşam yemeğinin kapılarına teslim edilmesinden daha fazla takdir edilen çok az hizmet vardır.

Kooperatifleri ve apartmanları temsil eden Manhattan’lı bir avukat olan Debra J. Guzov, “Bir kapıcı ile bir binada yaşamanın avantajlarından biri” dedi.

Çoğu bina, dışarıdan ziyaretçileri kısıtlamak için pandemi sırasında hizmetini geri çekti. Ancak, yaklaşık 600 konut binasını yöneten FirstService Residential New York’un başkanı Dan Wurtzel, o zamandan beri çoğunun onu restore ettiğini söyledi. Sık sık güvenlik endişelerinden veya personel sorunlarından bahsetmeyenler. Bazı sakinler, kuryelerin koridorlarda başıboş dolaşması fikrine karşı çıkıyor.

Teslimat kültürü, DoorDash ve Seamless gibi çevrimiçi hizmetlerin şirket içi teslimat çalışanlarının yerini almasıyla değişti. Wurtzel, “Bu restoranların hiçbiri artık teslimat yapmak için kendi çalışanlarına güvenmiyor” dedi. Her teslimat için “Bir ilişki vardı, ama şimdi farklı bir kişi”.

Bu aşinalık kaybolduğunda, yönetim herhangi birinin binaya girmesine izin verme konusunda isteksiz olabilir. Alternatif olarak, yerel personel teslimatı evinize getirebilir, ancak bu durumda başka bir personelin ön kapıyı koruması gerekir.

Hizmeti geri istiyorsanız, isteyin. Teslimatlarla ilgili bir kural olup olmadığını görmek için ev kurallarını kontrol edin. Bir tane bulursanız, yönetim temsilcisini arayın ve geri yükleme isteyin. Bunu yapmazsanız, siz ve komşularınız kurula yazıp böyle bir prosedürün yürürlüğe girmesini istemelisiniz veya müdürü arayıp sorunu çözmenin bir yolunu bulması için birinden kurulla konuşmasını istemelisiniz.

Bayan Guzov, “Ev kuralları, bireysel hissedarların ve aynı zamanda binadaki tüm topluluğun çıkarlarını desteklemek için tasarlandı” dedi. “Bu hizmeti desteklemenin binanın yararına olduğu tartışılabilir.”

Konut gayrimenkul haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemelerini almak için buradan kaydolun.