Kara evlerin iç işleyişi

zenrcade

Active member
Fotoğraflar hemen ödül kazandı, ancak Bayan Bright, birçok beyaz izleyicinin kendi iç klişelerinin üstesinden gelemediğini gördü.

“Bir yayıncı bana, eserin siyah olduğunu gösterecek kadar göstergeye sahip olmadığımı söyledi” dedi. Bir danışman ona şöyle dedi: “Benim evime benziyor. Bir kitaplık var, onlar okuyorlar, ben televizyonu göremiyorum.” Bu rafta göze çarpan bir şekilde Debra J. Dickerson’ın 2004 manifestosu, Siyahlığın Sonu: Siyahi Halkın Ruhlarını Gerçek Sahiplerine İade Etmek sergilendi.

Müzenin küratörü Michelle Joan Wilkinson, 2016’dan beri tasarım ve mimari koleksiyonunu geliştiriyor ve Bayan Bright’ınkiler gibi kentsel eserler ve fotoğraflar alıyor. “Odağı daha net hale getirmek istedik” dedi ve “yalnızca ayrımcılıkla ilgili hikayeler anlatmakla kalmayıp, tasarımın Afro-Amerikan tarihinde oynadığı rol ve Afrika kökenli insanların mimaride oynadığı rol hakkında hikayeler anlatmak istedik” dedi.

Müze, Germane Barnes, Stephen Burks ve müzenin tasarım mimarı David Adjaye gibi çağdaş uygulayıcıların oturma düzenine özellikle odaklanarak mimarlık arşivlerinin yanı sıra mobilya tasarımına da sahip. Bir Cincinnati marangozu ve kendi vidalı tutturma sisteminin patentini alan girişimci Henry Boyd’un 1840 yapımı bir yatağı ve “Mr. Muse’s Den, 1970’lerde Güney Yakası’ndaki bir eve kurulan ve konuşkan olarak kullanılan kırmızı vinil dolgulu bir çubuk.

Wilkinson, “Belki de daha geniş medyada siyahi iç mekanlar için görünürlük eksikliği vardı, ya da belki ana akım beyaz medyada,” dedi, “ancak iç mekanlara yönelik bu endişe her zaman oradaydı.” Müze, Ebony dergilerinin ve Jet’in fotoğraf arşivlerini satın aldı. Johnson Publishing’ten, “ve edebiyatta siyahların iç dünyalarının gerçekten zengin bir tasviri var ve bunu çağdaş sanatta da görüyorsunuz” dedi.