KATALONYA CEZAEVLERİNDEKİ GREV İPTAL EDİLDİ

Derin Gece

New member
Generalitat ve hapishane sendikaları bu Cuma günü erken saatlerde, bu Cuma ve önümüzdeki 11 Mayıs'ta yapılması planlanan iki günlük grevin iptal edilmesine izin veren bir anlaşmaya vardılar.

Haber Bakanlığı tarafından bildirildiği üzere anlaşma, hapishane çalışanlarının iş gücü ve güvenliğinde yaklaşık 30 milyon avro değerinde iyileştirmeler içeriyor. UGT, CCOO, IAC-*CATAC ve Intersindical, Mart ayında Mas de Enric hapishanesinde bir aşçının bir mahkûmun elinde ölmesinin ardından grev çağrısı yapmıştı. CSIF ve ACAIP sendikaları grevden uzaklaştı.

Üzerinde anlaşmaya varılan bazı önlemler arasında maaş iyileştirmeleri, vardiya saatlerinin iyileştirilmesi ve iş gününün kısaltılması yer alıyor. Bu nedenle, örneğin gözetim personeli altı gün boyunca döngü yapacaktır: ikisi iş için, dördü tahliye için.

Güvenlik sistemi

Ayrıca kişisel butonların, verici cihazların dahil edilmesi ve merkezlerin güncel teknolojik standartlara uyarlanmasıyla ekipmanların temini ve iyileştirilmesi, müdahale ekipmanlarının yenilenmesi ve güvenlik sistemlerinde de değişiklikler olacak. Son olarak, daha uzmanlaşmış eğitim ve kariyer yolları olacak.

Bakanlığa göre, yönetim tarafından çalışma ve güvenlik alanında önerilen iyileştirmeler, Katalan cezaevi modelinin “önemli ölçüde güçlendirilmesi” anlamına geliyor; bu model, yeniden entegrasyon ve rehabilitasyon ile hem içeride hem de işçi olarak tüm insanların onuruna ve güvenliğine saygı gösterilmesine odaklanıyor. .