‘Kazayla öldürdüm’ diyen eski damadına tepki gösterdi: ‘Kes yalanı’

zenrcade

Active member
‘Kazayla öldürdüm’ diyen eski damadına tepki gösterdi: ‘Kes yalanı’ Ali Sencer ARSLAN / ZONGULDAK (DHA)

Oluşturulma Tarihi: Kasım 13, 2022 12:00

TwitterLinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Zonguldak’ta kadı aşamasındaki eşi Gülten Yankın’ı (28) karada tüfeğiyle vurarak öldüren Emrah Yankın (30), tutuklu yargılandığı davada “Kazayla öldürdüm, kasten öldürmek istemedim” diye kendini savundu. Bu sırada “Kes yalanı” niteleyerek bağırarak önündeki masaya vuran Yankın’ın annesi Cemile A., “Yanlışlıkla vurdum debba ya, kızımı alnından nasıl kazayla vuruyor? ‘Kaza’ debba Hakim Bey” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Olay, 16 Eylül 2021’dahi Çaydamar Mahallesi’nde meydana geldi. Emrah Yankın, kadı aşamasındaki eşi Gülten Yankın’ın evine gitti. Kapıyı fatih eşini karada tüfeğiyle 2 el öfke ederek öldüren Emrah Yankın kaçtı. Kısa süre sonra Kozlu ilçesine tâbi Kumtarla köyünde yakalanıp gözaltına kırılan Emrah Yankın tutuklandı.

Emrah Yankın hakkında ‘eşi tasarlayarak kasten öldürme’ ve ‘tehdit’ suçlarından sav açıldı. Emniyet ve savcılık ifadelerinde, “3 aydır eşimi öldürmeyi düşünüyordum” tekbencilik Emrah Yankın, ilk duruşmada ifadesini “3 aydır kendimi öldürmeyi düşünüyorum” niteleyerek değiştirdi.

Davaya Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde sürme edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Emrah Yankın, Gülten Yankın’ın yakınları ve avukatlar katıldı. Emrah Yankın mahkemedeki savunmasında, “En esasen festekiz söylüyorum. Olay kazayla oldu, kasten herhangi tek eylemde bulunmadım” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bu sırada Cemile A. önündeki masaya vurarak “Kes yalanı” niteleyerek bağırarak tepki gösterdi. Mahkeme başkanı, salonda düzenin sağlanması için uyarılarda bulundu. Emrah Yankın, “Yaptığım için sayı pişmanım. Ceza verilmemesini, verilecekse dahi haksız tahrik indiriminin uygulanmasını istiyorum” niteleyerek konuştu.

‘KIZIMI ALNINDAN NASIL KAZAYLA VURUYOR’

Sanığın ifadelerine karşı söz verilen Cemile A., “‘Yanlışlıkla vurdum’ debba ya, kızımı alnından nasıl kazayla vuruyor? ‘Kaza’ debba Hakim Bey, yerde askerlik etmiş birisi. Sürekli hain avına gidiyor. Kızım benimle yaşarken tarafımdan 2 ağrı kadı haklı zorlamak için müsaade istedi. Meğerse kızımı öldürmek için plan yapıyormuş” dedi.

Gülten Yankın’ın babası Cemil A. ise, “Sanık kızımı takip etmiş, yalnız tek çabucacık yakalayıp öldürmüştür” niteleyerek konuştu.

Mahkeme heyeti, Emrah Yankın’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.