Kerlifer ne demek ?

Hypophrenia

Active member
Kerlifer, cogunlukla muhendislik alannda kullanlan bir terimdir. Terim, sanayi muhendisligi ve muhendislik tasarm verimliliginin arttrlmas konusunda, daha iyisi elde edilmesi icin kullanlan bir kavram tanmlar. Kavram, yalnzca uretim veya tasarm sureclerinin etkinligini arttrmakla kalmaz, ayn zamanda uretim maliyetlerinin dusurulmesini de saglar.

Kerlifer Nedir?

Kerlifer, uretim sureclerini optimize etmek uzere tasarlanan bir terimdir. Terim, uretim ve tasarm etkinligini arttrmak icin kullanlan bir kavram ifade eder. Kavram, ayn zamanda, uretim maliyetlerinin dusurulmesini saglamak amacyla kullanlan bir kavramdr.

Kerlifer, uretim sureclerinin ozellikleri, calsma kosullar ve yaplarn optimize etmek icin cok farkl yaklasmlar icerir. Bu yaklasmlar arasnda dogrudan uretim sureclerinin karar verme ve kontrol surecleri, ar-ge ve tasarm surecleri, uretimin surekliligi, maliyetlerin kontrolu ve malzeme aks yonetimi saylabilir.

Kerlifer Nasl Uygulanr?

Kerlifer, uretim sureclerinin mevcut durumunun analiz edilmesi ve daha iyi performans elde edilmesi icin kullanlan bir yaklasmdr. Bu amacla, uretim sureclerinin her asamasnn, uretim sureclerinin kontrolu, ar-ge ve tasarm surecleri, uretimin surekliligi, maliyetlerin kontrolu ve malzeme aks yonetimi gibi farkl konular ayr ayr degerlendirilmelidir.

Bu degerlendirme, istatistiksel analiz, matematiksel modeller ve cozumleme gibi cesitli teknikleri kullanarak yaplmaldr. Ayrca, uygulamal calsmalar ve uretim sureclerinin iyilestirilmesi icin onerilen cozum onerilerinin denenmesi ve degerlendirilmesi de onemlidir.

Sonuc

Kerlifer, uretim sureclerinin etkinliginin arttrlmas ve uretim maliyetlerinin dusurulmesi amacyla kullanlan bir kavramdr. Kavram, uretim sureclerinin kontrolu, ar-ge ve tasarm surecleri, uretimin surekliligi, maliyetlerin kontrolu ve malzeme aks yonetimi gibi farkl konularn analiz edilmesi ve daha iyi performans elde edilmesi icin kullanlr.