Kirli ellerinizi Barça'dan çekin

Derin Gece

New member
Ve çok taze kalıyorlar. Ve ne olduğu, insanların onlar hakkında ne düşündüğü, ülkenin imajını ve itibarını ne kadar yok ettikleri umurlarında değil. Barçaadına yapılan tüm bu bataklık ve alayların, kahkahaların, memlerin ve alayların sonuçları 'Bir kulüpten daha fazlası'.

Janeiro'ya gülüyorlar çünkü haklı olarak yaptıkları her şeyi yaptıktan ve bazıları Barça yasalarına aykırı olan birçok zulmü gösterdikten sonra onlara hiçbir şey olmadığını düşünüyorlar. 124 yıllık tarihin en büyük alayının baş karakterleri ve konuk oyuncuları, insanlar gitmeleri gerektiğini düşünecek. Neden, eğer hayatlarının en güzel yıllarını veriyorlarsa…

Gördüklerimi gördükten, duyduklarımı duyduktan ve böyle bir vodvilin zirvesine katıldıktan sonra aklıma gelen ilk şey, bizden hiçbir zaman şüphe duymadığını bilmeme rağmen, her şeyin, her şeyin, her şeyin, Aynı sayfalarda bu saçmalık hakkında size söylediklerimiz, kanıtlandığı gibi kesinlikle doğruydu. Bizi incitsin ya da üzmesin, kahramanlarından çok kulübün ismi sayesinde bu, fazlasıyla başarıldı.

'İmperioso' burada

Çünkü soru şu ki, bundan daha saçma ve utanç verici bir şey olabilir mi? Korkarım öyle. Görünen o ki bu dehşetli işin perdesini henüz aralamış değiller. Geçen gün yazdığı gibi bu olabilir Albert Martin'Ara' gazetesinde yer alan Zorunlukonuşan at İsa GilAtlético de Madrid'in başkanı. “Her gece Imperioso ile konuşuyorum ve o bana Atleti'de yapmam gereken transferler ve görevden almalar konusunda tavsiyeler veriyor.”

Evet Albert, evet burada zaten Imperio'muz var. Hiç kimse, dünyanın parlak zekalarının deneyimlediği kadar grotesk bir senaryo, bir sekans, bir film ortaya koyamazdı (evet, evet, bu tamamen ironi). Joan Laporta'nın bu çok üzücü Barça'sı, ailesi ve arkadaşları tavsiye etti, bağlandı ve 'correveidiles'Katalan halkını en çok temsil eden kuruluşlardan biri olan ve bu tür alay konusuna son vermek için (sözlü olarak) ayağa kalkması gereken bir CEO veya Genel Müdür olmadan neden olmasın!

Joan Laporta ve en yakın çalışma arkadaşlarından bazıları. / GAZETE

Hepsi, hepsi (isimlerini tekrarlıyor muyum? Joan Laporta, Alejandro Echevarría, Rafa Yuste, Anderson Luis de Souza 'Deco', Joan Soler, Ferrán Olivé, Enric Masip, Bojan Krkic…..ve evet, üzgünüm ya da değil, Xavier Hernandez) açıklamalarının, sızıntılarının, yorumlarının doldurduğu çamurun, çamurun, yalanın, alaycılığın doruğunda tasvir ediliyor, anlattığımız her şeyin yalan, saf spekülasyon olduğuna bizi inandırmaya çalışıyor. Hayır beyler, hayır, bu varlıklar bize gülüyorlar ve bundan sıyrılacaklar.

Yarın olması mümkün Xavi Hernandezsondan bir önceki basın toplantısında bize Katalanların dediği şeyi satmaya devam ediyor 'sert soparlar'mükemmel bir şekilde uyan bir ifade çünkü 'gerçekleri açıklamak', dinleyicilerde hayranlık uyandırmak için gerçekleri tahrif etmek veya abartmaktır.

Xavi ve ekibiyle oynuyorlar mı bilmiyorum, bize sürekli söylediklerine göre artık ne kadar cule olursa olsun onlara bir euro bile affetmeyecekler sanırım. Tekrar ediyorum, Xavi'yle oynadılar mı, yoksa o da bize anlattıkları merhemin, saçmalığın, yalanın, delilerin ve aptalların hikayesinde miydi, bilmiyorum. Hepsine inanıyorum.

Xavi, 8 Kasım 2021'de Camp Nou'da Barça'nın yeni teknik direktörü olarak tanıtılmıştı.

Xavi, 8 Kasım 2021'de Camp Nou'da Barça'nın yeni teknik direktörü olarak tanıtılmıştı. / Albert Gea / Reuters

Bildiğim şey, Barça'nın şimdi kendisini tam bir cehennemde bulduğu, bir asırdan fazla bir sürenin en büyük utancını yaşadığı ve her şeyden önce zorlu, çok çetin bir geri dönüşün sonunda olduğu ve o zamandan beri de olmayacağı. , el ele Alman teknik direktör Hansi Flick, ışığı tekrar görecek. Benim için açık olan bir şey var ki, Laporta&ailesinin (umarım yakın zamanda) bize bırakacağı bu Barça'nın yeniden inşası sportif olmayacak, sportif olmamalı, sportif olması için ona ihtiyacımız yok. Kazanmak herkesi kazandı. Kazanmak Jose Mourinho'yu bile kazandı.

Barça'nın yeniden inşası, hangi el olursa olsun, şu anda onu boğanlardan daha iyi eller olmasını umsak da, sosyal, imaj, şöhret, onur, kredi, saygı, tanınma, örnek, hürmet ve hepsinden önemlisi itibar olmalıdır. .

Gerçek bir kulüp olmaya geri dönmeliyiz. UNICEF kulübü, çocuk kulübü örnek, şeffaf, taklit edilebilir bir varlıktır. Futbolu sevsin ya da sevmesin, Katalonya'yı sevsin ya da sevmesin, nereden gelirse gelsin herkesin kendini tanıyabileceği bir kulüp. Barça'yı sevdiğinizi, ona hayran olduğunuzu söylemenin bir şakaya, meme'e, alaya, kahkahaya, en büyük kahkahaya neden olmadığı geleceğe mümkün olan en kısa sürede dönüşe başlamamız hayati önem taşıyor.

Okumaya devam etmek için abone olun