Kooperatif yöneticimi bir tavan sızıntısını düzeltmeye nasıl zorlayabilirim?

zenrcade

Active member
S: Nisan 2020’de Yorkville’de en üst katta bir apartman dairesi satın aldık. Bir süre orada yaşadıktan sonra taşındık ve şimdi bir kiracıya kiralıyoruz. Yılda bir veya iki kez yağmur yağdığında tavanda sızıntılar oluyor. Yöneticiye ve yönetim şirketine her zaman haber veririz, yönetici bir sorun “bulur” ve “düzeltir”, tavanımız yamalanır ve hayatımıza devam ederiz. Ama olmaya devam ediyor. Küf veya yapısal hasar olabileceğinden endişeleniyorum ve görünüşe göre asansör boşluğuna girmiş. Onları daha kapsamlı bir değerlendirmeye ve kalıcı bir çözüme doğru itmek için ne yapabilirim?

A:
Tavandaki sızıntılar, kontrol edilmediği takdirde çok daha büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, ünitenizin ve binanızın iyiliği için uygun şekilde sabitlenmeleri gerekir. Sızıntı bulma konusunda deneyimli bir profesyonel, genellikle bir mühendis tarafından yapılan bir değerlendirmeyi gerektirirler.

Yöneticinizle iletişime geçmek iyi bir ilk adımdı. İletişim bilgilerini ve aldığınız veya almadığınız yanıtı belgeleyin. Emlakçıların portföylerinde genellikle birçok mülk bulunur ve hissedarların endişeleri her zaman derhal ele alınmaz.

Kooperatifin yönetim kuruluna ve yöneticisine bir mektup yazması için bir avukat tutun. Onlara sızıntının farkında olduğunuzu söyleyin, bunun tekrar eden bir sorun olduğunu açıkça belirtin, neden olduğu hasarı açıklayın ve sorunu çözmek için tekrar tekrar çabalarınızın profesyonel bir değerlendirmeyle sonuçlanmadığını belirtin. Chaifetz & Chaifetz LLC’nin emlak avukatı Lawrence Chaifetz, “Birçok durumda, bir avukatın mektubu binanın dikkatini çekecektir” dedi.

Kooperatifin yönetim kurulu, binaya bakmak için mütevelli bir sorumluluğa sahiptir, bu yüzden karşılık vermek zorundadırlar. Nadel & Ciarlo’da gayrimenkul ihtilafları ve dava takibi yapan bir avukat olan Lorraine Nadel, “Bence en önemli şey, kurula konuyu ele alma sorumlulukları olduğunu açıkça belirtmektir” dedi.

Kurul, avukatın mektubuna yanıt vermezse, sızıntıları bildirmek için 311’i arayabilirsiniz. Bir şehir müfettişi ziyarete geldiğinde, bu bir bina ihlaliyle sonuçlanabilir veya müfettiş başka sorunlar bulursa ilgisiz ihlallerle sonuçlanabilir. Ancak, bunu yapmanın yönetim kurulu ile ilişkinize zarar verebileceğini unutmayın.

Bayan Nadel, davanın bir sonraki adım olduğunu ve kurulun çalışmadığı veya onarım için para olmadığı durumlarda alışılmadık bir durum olmadığını söyledi.

Konut gayrimenkul haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.