Kumkapı Afrodit’te His Sancaktaroğlu coşkusu

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Kumkapı Afrodit’te His Sancaktaroğlu coşkusuİSTANBUL (İGFA) – Kumkapı cümbüşleri, İstanbul ve kent haricinden gelen konukların en hayli tercih edilen adresi olurken, beğenilen cümbüş yerlerinden Kumkapı Afrodit Restaurant’ta sahne alan sanatçı Duygu Sancaktaroğlu, sesi ve sahnesiyle büyülüyor.

3-4 AY daha sonra ALBÜM GELİYOR

Seslendirdiği hareketli ve slov müziklerle cümbüş müdavimlerini coşturan His Sancaktaroğlu, 3 şarkılık bir albüm çalışmasında olduğunu söylemiş oldu.

Hazırlayacağı albüm ile bir arada hayranlarının ağır talebi üzerine klip çalışmasını da eklediğini tabir eden His Sancaktaroğlu, “Albüm çalışmalarımız 3-4 ay içerisinde tamamlanacak. Gelen ağır taleple birlikte Allah nasip ederse akustik manzaralı yayınlar da planlıyorum” dedi.

ALBÜM daha sonraSI ANADOLU TURNESİ BAŞLIYOR

Haftanın 2 günü İstanbul Kumkapı Afrodit Restaurant’ta sahne aldığını söz eden hoş sanatçı His Sancaktaroğlu, “Sabit olarak her çarşamba ve cumartesi akşamları Kumkapı Afrodit Restaurant’ta sahne alıyorum. Vakit zaman Bursa ve başka vilayetlerde ekstra sahne davetleri alıyor ve sevenlerimle buluşuyorum. Anadolu turnesiyle ilgili çalışmalara albüm çıktıktan daha sonra hızlandıracağız” diye konuştu.

8 YAŞINDA SAHNEYLE TANIŞTI

Müzik tutkusunun babası İlhan Sancaktaroğlu ile başladığının altını çizen His Sancaktaroğlu, “Aslen Niğdeliyim. Babam İlhan Sancaktaroğlu, sazıyla, kelamıyla Niğde’nin mahallî sanatkarı. Birinci sahne deneyimimi 8 yaşında Niğde’de babam ile birlikte yaşadım. O geceyi asla unutmuyorum. Türk Sanat Müziği’nin sevilen uşşak makamı Mehtaplı Gecelerde yapıtını seslendirmiştim. daha sonraki periyotlarda konservatuar, TRT Batı Müziği Gençlik Korosu’nda da 2 sene korist olarak vazife yaptım. Türk Halk Müziği repertuar dersleri aldım. Periyodun en düzgün hocalarından Mehmet Erenler, Ömer Şan, Tuğrul Şan hocalarımla çalışma fırsatı buldum. Alanıma Türk Sanat Müziği ve aktüel eserler ekledim. Sahneyi, görünür olmayı ve sevenlerimi eğlendirerek memnun etmeyi seviyorum. Sahne benim kendim olduğum, anladığım tek yer” sözlerini kullandı.

EN ÇOK İSTEK ALAN ŞARKILAR

Sahnede hayranlarından en hayli arabesk fantezi müzikler istek aldığına vurgu yapan Sancaktaroğlu, “Sahnede en hayli istek alan müzikler, İstanbul Sokakları, Ah İstanbul, Ankara’nın Bağları, Erik Kısmı ve Artık Bülbül Ötmüyor diye bilinen Boş Çerçeve müzikleri. Önümüzdeki süreçte yeni proje ve çalışmalarla sevenlerimi sevindireceğim” dedi.