Lorraine Toussaint, Malibu’daki evinde çıkan yangının ardından Hudson Vadisi’ndeki yaşamını anlatıyor.

zenrcade

Active member
Kasım 2018’de Lorraine Toussaint’in Malibu, Kaliforniya’daki evini yok eden orman yangını onu savunmasız bırakmadı – Manhattan şehir merkezinde kiralık bir dairesi vardı – ama onu mahsur da bırakmadı.

“Kızım ve benim için ev her zaman pislik demektir. Evde toprak ve bitki olmalı,” dedi, CBS suç dizisi The Equalizer’ın müdavimi olan ve yazlarını “Hamlet”in Park Prodüksiyonunda Shakespeare’de Gertrude oynayarak geçiren Trinidad ve Tobago doğumlu 63 yaşındaki Bayan Toussaint. (Gösterimler 6 Ağustos’a kadar devam edecek.)

Bu sinyal kaybından neredeyse tam bir yıl sonra Bayan Toussaint, Rhinebeck, NY ve çevresinde bağımsız bir film çekiyordu ve bölgeyi keşfetmeye başladı. “New York’tan kaçacak bir yer için gerçekten çaresizdim” dedi. “Şehrin sunduğu her şeyi seviyorum ama benim için çok fazla.”

Birkaç olası New Jersey kaçma yerine bakmıştı ama şimdi Hudson Vadisi’nin cazibesi ilgisini çekmişti.

Bayan Toussaint, “Kimseyi tanımıyordum,” dedi. “Ama bölgede iki ay kaldıktan sonra en azından bakkalın ve kuru temizlemecilerin nerede olduğunu biliyordum ve ‘Bu kadar yeter’ dedim. Bu, burada bir ev almam için yeterli.’”

Lorraine Toussaint, 63

Meslek: Aktör

Mahalle ne için? “En alt düzeyde topluluğun bir parçası oldum. İnsanlar bana ‘Sen bu aktrissin ama çok hoş görünüyorsun’ dediler.”

Motive olmuş bir müşterinin en iyi örneği olarak, hızla 19. yüzyılın başlarından kalma bir çiftlik evine odaklandı ve haftalar içinde orada karar kıldı.

Bayan Toussaint ev için sevgiyle, “O biraz yaşlı bir kız,” dedi. “Biraz eğri ve hiçbir şey tam olarak düz değil. Ama o sevimli, tuhaf ve konuksever.”

“Aşık olduğum harika bir ekranlı sundurma” ve “bir şehirli kız için geniş, geniş bir ülke” olduğunu söyledi.

Daha spesifik olarak, büyük bir kırmızı ahır, birkaç gölet, bir dere, “Appaloosa Yolu” yazan bir tabela ve geniş bir vahşi yaşam popülasyonu içeren 17 dönümlük bir alandır. Yakında fauna hakkında daha fazla bilgi.

Bayan Toussaint, “Kızım ve benim ihtiyacımız olan şey buydu,” dedi, “kollarını bize saracakmış gibi hissettiren bir ev.”

Kuşkusuz, yeni sahipler, toparlama sırasında gözlerini kaçırmak zorunda kaldı: odalar yeşil, mavi ve hardal rengine boyanmıştı. Ve Bayan Toussaint’in tarif ettiği gibi, dış kısmı itici bir “biraz sarımsı sarı” idi.

Dans öğrencisi olan 18 yaşındaki kızı Samara Toussaint, “‘Bu bize göre değil’ gibiydik” dedi. “Annem sadece beyaz giyer ve onunla birlikte yaşadığım her evin duvarları beyazdı.”

Burada ahlak ihlali söz konusu değildir. Durumu düzeltmek için fırçalar ve boya kutularıyla donanmış bir ekip aceleyle toplandı. Bayan Toussaint, “Dahili bir saatim vardı,” dedi. “Kızımla tatili orada geçirmeye kararlıydım. Bir ateş yakıp Noel yemeği yapmamızı istedim.” Görev tamamlandı.

Önceki sahibi üç parça mobilya bırakmıştı: Bayan Toussaint’in ilk başta pek hoşlanmadığı ama şimdi oldukça sevdiği bir çam ahırı; uzun bir yemek masası; ve bir kanepe.

İçeride geçirdiği Corona kilitlenmesi, tesisle ilgilenmesi için ona çok zaman verdi. Beyaz ve toprak tonlarından oluşan bir palete sahip olan Toussaint, geometrik desenli düz dokuma kilimler, Regency tarzı kanepeler, ahşap ve metal karışımı lambalar, avizeler ve masalara olan aşkını ateşledi ve online müzayedelerde teklif vermeye başladı. Çok etkileyici sonuç: güncellenmiş salaş şıklık.

“Dekorasyon konusundaki teorim yüksek-düşük” dedi. “Birkaç şeye para harcarsın ve pek çok şeye harcamazsın.”

Bayan Toussaint, bir müzayedede 250 dolardan fazla ödemeyi reddetti ve genellikle çok daha düşük bir fiyatla galip geldi. Yemek odasındaki piyano: onunki 1,18 dolar (evet, doğru okudunuz). Büyük bir İran çini parçası: 5 dolar. Ailenin köpeği Alfred’in çok sevdiği rattan sandalye, mutfaktaki cömert vitrin gibi ona 40 dolar kazandırdı.

“Bir tane daha alabilirdim ama yerim yoktu” dedi. “Buna gerçekten pişman oldum. Ama ‘Lorraine, bunlardan ikisine ihtiyacın yok’ dedim.”

Mağazalar arasında Ballard Designs (ofisindeki 1920’ler tarzı masa) ve Anthropologie (The Equalizer’ın setinde hayranlık duyduğu fıçı sandalye ve püsküllü pufun ikizleri) yer alıyor. Yatak odasındaki pirinç kaideli masayı Diahann Carroll’un malikanesinden satın aldı.

Bayan Toussaint, “Doktor ya da avukat olmam gerekiyordu ve oyuncu olmak istediğimi söylediğimde teyzem ‘Hangi siyah aktrisleri gördün?’ diye sordu” diye hatırlıyor.

“Ben de ‘Diahann Carroll’ dedim, çünkü Trinidad’da büyürken, ‘Julia’ televizyondaki birkaç diziden biriydi,” diye devam etti, 1960’ların sitcom’una atıfta bulunarak, başrolde siyah bir kadının klişe olmayan bir karakteri canlandırdığı ilk dizi. rol.

Bayan Toussaint, “Diahann’ın yakın bir arkadaş olduğunu söyleyemem ama o bir arkadaştı” dedi. “Ve onu her gördüğümde, şu anda yaptığım şeyi yapabileceğime inanmamı sağlayan yüz olduğu için ona teşekkür ettim.”

Yaklaşık bir yıl önce, uzun zamandır arzu edilen salıncaklı ve çatı pencereli güney tarzı sundurma kuruldu. Bayan Toussaint, ev hakkında “Onun için zordu” dedi. “İçime ne çiviliyorlar?”

Bu yaz mutfağın dışına (yine yeniden tasarlanacak) geniş bir teras eklenecek. “Dışarının ve içerinin zahmetsizce akmasını istiyorum” dedi.

Kendisini gizli bir bahçe düzenlemecisi olarak tanımlayan ve bu iddiasını destekleyecek bir traktör sahibi olan Bayan Toussaint, bir çiçek ve sebze bahçesi ile son zamanlarda hurma ağaçları dikti.

“Şehirdeyken annem bana videolar gönderiyor ve ‘Böğürtlenler büyüyor!’ diyor. Domatesler geliyor!” dedi Samara.

Bayan Toussaint taşrada yaşamak istiyordu; Taşrada yaşıyordu. Bölgesini hayvanlar aleminin birçok üyesiyle paylaşıyor – kimisi kanatlı, kimisi boynuzlu, kimisi kıvrık. Son kategoride ise yaşa ve kendini akışına bırak politikasını benimsemiştir.

Sürekli artan yarasa, kunduz ve dağ sıçanı popülasyonlarıyla başa çıkmak için uzmanlar tutan, ancak ağacından elma yiyen geyiklerin görüntüsünü “oldukça” güzel bir şekilde tanımladığı şeklinde tanımlayan Bayan Toussaint, “Doğada dikkatli olmalısınız” dedi.

Evet, bir Bambi büfesi düzenlediğini kabul ediyor: “Ama söylemeliyim ki, herkese yetecek kadar var.”

Konut gayrimenkul haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.