Maialen Chourraut efsanevi Olimpiyat kariyerini acımasızca sonlandırdı

Derin Gece

New member
“Havuzlarda ne yazıyor? Madalyayı kim alıyor?” Xabier Etxanizantrenör ve koca, devasa Denizcilik Kulübü'nün yollarında yarışıyor Vaires-sur-Marnegazeteciye başarı olasılıkları hakkında elle tutulur hisleri sordu Maialen Chorraut K-1 slalomunda renkli akarsu kano testi. Gipuzkoan'ın zorlukla üstesinden geldiği yarı finale hâlâ birkaç saat kalmıştı ve iki uzun sis gününün ardından Paris güneşi altında iyimserliğin gerçeklikle çarpıştığı finalin başlamasına da iki saat daha vardı. Hayır, madalya almayacaktım. Aslında gün, vintage bir sporcu için acımasız bir sonuca hazırlanıyordu.

Seride ve daha sonra yarı finalde karşısına çıkan Kapı 2, karar anında yüzünde patladı. Ona sadece dokunmakla kalmadı, onunla kesin bir şekilde yüzleşmekle kalmadı, aynı zamanda onu basitçe yedi. O bunu geçemedi, bu da şuna eşdeğerdir: İnmeye başlar başlamaz 50 saniyelik ceza. 100 saniyeden kısa bir testte kurtarılamaz. Onu bitiş çizgisinden ayıran 21 arka kapıda parlaması önemli değildi. Güle güle.

“2, 2… Yine 2…”

“Hiçbir elemede iyi vakit geçirmedim, yarı finalde büyük zorluklarla bunu yaptım ve finalde son dokunuş, doruk noktasıydı. Bunu iyi analiz etmiştim, yapmaya çalıştım. peki, ama… bilmiyorum. İlk andan itibaren bunu aştım. Finale ulaşmak zaten bir hediyeydi. Yazık oldu,” dedi daha sonra yüzündeki gülümseme kaybolmadan. “2, 2. Yine 2… Çok karmaşık değildi ama… 2,” diye tekrarladı Etxaniz.

Maialen Chourraut inişi sırasında. / Rafa Aparicio İspanya Kano Federasyonu

Ancak bu, başarısızlıklar veya hayal kırıklıklarıyla ilgili üzücü bir tarih değil, çünkü bu kelimelerin hiçbiri Maialen Chourraut'un ne olduğuna ve geçmişte ne olduğuna uymuyor. Bu, acımasız da olsa, yalnızca son bölümün anlatımıdır. İspanyol Olimpiyatları için efsanevi yarışBu Pazar günkü yarışta üç madalya ve dört final, vintage bir atlet için: zaten 41 yaşındayımLos Angeles 2028'de bir tekrar daha tahmin etmek imkansız görünüyor.

Pastanın üzerine kremayı koyamadım., Kendimin en iyisini veremedim. Üzgünüm ama kalkacağım çünkü kendimi şanslı hissediyorum. Bu benim Olimpiyat Oyunlarında slalom yaparak yapacağım son iniş olacak neredeyse, ancak bu benim kanoda kürek çekerken son dakikam olmayacak,” diye söz verdi daha sonra, şekillerin ötesinde kaçınılmaz görünen bir darbeye rağmen gülümsemeyi bırakmadan.

Efsanevi bir performans rekoru

Çünkü havuzların söylediğine göre, zaten çok deneyimli olan ve yarışmada en çok kazanan Chourraut'un dördüncü Olimpiyat madalyasını alamaması normal bir şeydi. (Londra'da bronz, Rio'da altın ve Tokyo'da gümüş)İspanya tarihindeki en büyük iki efsaneden yalnızca birini bırakacak olan, ayrıca kanocular David Cal ve Saúl CraviottoParis'e 20 kilometre uzaklıktaki aynı yerde altıncı metalini arayacak.

Ancak havuzlar aynı zamanda, efsaneler söz konusu olduğunda ihtiyatlı olmanın, hiçbir şeyi olduğu gibi kabul etmemenin, düşünülemez olana doğru bir mancınık görevi görecek Bask'tan gelen bir deha ve deneyim patlamasının tavsiye edilmesi gerektiğini de söylüyor, her zaman söylüyorlar. Öğleden sonra başlayan yarı finalde sönmeye başlayan umut yıldızı, Chourraut'nun gol atarak aşmaya çalıştığı bir engel. sınıflandırılan 12 arasında ikinci en kötü zamano istasyonda biten her şeyin sadece yüzde 18'i uzakta.

Altın, Avustralya için

Birkaç saat sonra kalabalık bir alanda oynanan ve sporculara verilen final, İspanya'nın judocu Fran Garrigós'un Cumartesi günkü bronz madalyasından sonra bu Pazar günü Paris 2024'teki ikinci madalyasını kutlamayacağını doğruladı. Chourraut, o lanet kapı 2 yüzünden, madalyaların gittiği inişte son sıradaydı. Avustralyalı Jessica Fox (altın), Polonyalı Klaudia Zwolinska (gümüş) ve İngiliz Kimberly Wood (bronz).

“Hayat, karşılaştığın zorlukları aşmak, çalışmak, her şeyi en iyi şekilde yapmaktır… Ve her zaman söylediğim gibi, daha kolay kalkacağıma inanıyorum çünkü gerçekten Sonuca değil, çıktığım yolculuğa önem veririm“, Chourraut daha sonra haklı olarak düşündü. Çünkü gerçekte yolculuk, zalim sona rağmen unutulmazdı.