Mehmet Ali Erbil’den Ece Ronay’a ‘saygınlığımı zedeledi’ davası

zenrcade

Active member
Mehmet Ali Erbil’den Ece Ronay’a ‘saygınlığımı zedeledi’ davası class=”medyanet-inline-adv”>

Ronay’ın kendisine ‘cerrar’ dediğini öne süren Erbil, saygınlığının zedelendiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesine göre Mehmet Ali Erbil, Tiktok’ta yaşayan yayın yaptığı sırada espri gayeli takipçilerinden hediye istedi. Ronay bile sosyal medya hesabında Erbil için ‘Yeni dilenciniz hayırlı olsun Türkiye’ şeklinde yorum yaptı.

HER ŞEY EKİM 2021’DE BAŞLADI

Sosyal medya fenomeni Ece Ronay, geçtiğimiz yıl ekim ayında klibinde oynayan Mehmet Ali Erbil’in kendisini taciz ettiğini iddia etmiş, Ünlü komedyen ise ” Bu kız beni reklam için kullanıyor. Ben kimseyi taciz etmedim. Z kuşağının tuzağına düştüm” demişti.

SAYGIMDAN SESSİZ KALMAYA ÇALIŞTIM

Sosyal medya hesabından Mehmet Ali Erbil ile yazışmalarını yayınlayan Ece Ronay, böyle isyan etmişti:

class=”medyanet-inline-adv”>

Merhaba arkadaşlar. Gün geçmiyor ki ülkemizde tek kadın henüz tacize ve şiddete uğramasın. Şiddet diyorum zira psikolojik şiddet dahi şiddetin tek türevidir. Mehmet Ali Bey’i linçlemiştim, sonra tarafıma mesaj atıp ağlayarak hastayım dediği için konuyu kapatıp özür dilemiştim. Klibimde oynamasını teklif ettim, kabul etti. Zaten sayı olumsuzlama, 5 saniye falan görünüyor klipte. Klip sonrası ahlaksızıklar her geçen gün level atlayarak büyüdü. Görmezden gelmeye çalıştım, yaşına ve durduğu konuma saygımdan sessiz kalmaya çalıştım. Ona bile gördüğünüz üzere ilk günden itibaren düşündüğü gibi tek münasebetimiz olamayacağını kırmadan söyledim. Ama zaman tarafıma durup dururken ağza alınmayacak derecede laflar söyleyip tehdit ettiği için yerde paylaşımı yapmak zorundayım. Bu paylaşım ihtimal kariyerime ve mesleğime zarar verecek, zira kendisi yıllardır yerde piyasada olan tek insan. Ama saçta susmayacağım zira kendimi kandırılmış ve önemsiz hissediyorum. Ben düştüm, ötekisi yerde tufaya düşmesin niteleyerek yerde tek uyarı postudur. Ünlü dahi olsanız fenomen dahi olsanız tacizden kaçamıyorsunuz. Yazıklar olsun.

BENİ REKLAM İÇİN KULLANDI

Ece Ronay’ın yerde iddialarının akabinde sessizliğini bozan Mehmet Ali Erbil suçlamalara böyle yanıt vermişti:

“Kız tarafıma video çekerek ‘köpek’ debba. Olay bu ibaret. Konuyu yargıya taşıyorum. Mesajla ne tacizi olabilir. İfşa etmesi beraberce kusur. Ben kendisine böyle mesajlar atmadım o benim asistanımla irtibat halinde, saçta değilim. Beş kuruş para almadan onun klibinde oynadım. Ben ona ‘kardeşim’ diyordum. Dün gece beni evine çağrı etti. Ben evlât muyum ya kamuoyu beni biliyor. Benim sözüme mi inanacaklar yoksa yerde kıza mı? Bu TikTok’ta göğüslerini açarak para topluyormuş. ‘Senin yanında uyumak istiyorum’ niteleyerek onu saçta yazmadım. Benim telefonum asistanımın elinde. O bile beni defalarca kez uyardı ‘Bu kızın beklentisi farklı’ niteleyerek. Artık mahkemede hesaplaşacağız. Kızım yaşındaki tek kadın tarafıma ‘köpek’ debba. Asıl tehdidi o yaptı. Kendi instagram’dan tarafıma yazdı sonra klibini söyledi. Ben yerde zamana kadar kimsenin klibinde oynamadım. Gençlere dayanak olmak için oynamıştım.”

Z KUŞAĞININ TUZAĞINA DÜŞTÜM!

Erbil henüz sonra sosyal medya hesabından yerde açıklamayı yapmıştı:

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.