Mircea Lucescu’dan Fenerbahçe maçı sonrası şaşırtan tepki! Jorge Jesus’tan yanıt…

zenrcade

Active member
Mircea Lucescu’dan Fenerbahçe maçı sonrası şaşırtan tepki! Jorge Jesus’tan yanıt… class=”medyanet-inline-adv”>

UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe’ye 2-1 mağlup olan Dinamo Kiev’dahi teknik yönetmen Mircea Lucescu maç sonunda izahat yaptı.

BÖYLE OYNAMAMALI

Galibiyetten dolay Fenerbahçe’yi kutlayan Lucescu, “İki tane oyuncum zaten maç içinde sakatlandı. Bir tanesi hastanede. Kalecimiz dahi sakatlandı. Bir forvet oyuncumuzu defansa benzemek zorunda kaldım. O yüzden zaten sayı zor koşullarda oynadık. Maçı kazandığı için Fenerbahçe’yi tebrik ediyoruz. Ancak Avrupa seviyesinde böyle oynamamaları lazım. Çok fazla faul yapıldı. Oyuncular biraz simülasyon yaptılar. Çok saldıran tek maçtı” ifadelerini kullandı.

SORU ALMADI

Basın mensuplarından soru almadan toplantıyı mütemmim Lucescu, gazete toplantısı odasından çıkarken kapıda serzenişte bulundu. Karşılaşmada sayı faul olduğunu dile getiren tecrübeli teknik eş, “Çok faul oldu. Benim oyuncularım hastanelik oldu. Kalecim sakatlandı. Beni biraz anlayın” niteleyerek konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

JORGE JESUS’TAN YANIT

Dinamo Kiev Teknik Direktörü Lucescu’nun Fenerbahçe’nin sayı fazla faul yaptı sözlerine yanıt veren Jesus, “Lucescu’ya sayı saygı duyuyorum. Kendisi teknik yönetmen olarak kalitesini kanıtlamış isim. Ona şöyle tavsiyede bulanayım, istatistiklere bakabilir. Kaç tane faul yaptıklarını görebilir. Maçı nasıl izledi bilmiyorum ama iyi tahlil etmedi. Kiev sürekli Fenerbahçe oyuncularına faul yaparak durdurmaya çalıştı. Kalecileri sürekli yerdeydi. O maçı nasıl görüyor bilmiyorum fikrine saygı duyuyorum. İstatistiklere baktığında yanıldığını görecektir. Futbolda 5 tane zihin vardır. Biri dahi duran top. Biz dahi duran toplara sayı fazla çalışıyoruz. Szalai ve Gustavo uzun endamlı, hava toplarında iyiler. Taç atışlarında problem üreteceklerdi ve aynen yerde şekilde oldu. Normalde maçlar hafta süresince çalıştıklarınızın çalıştıklarıdır. Gustavo’nun ilk golü kornerden geldi” ifadelerini kullandı.

KIEV’İN STRATEJİSİ FAUL YAPMAKTI

Dinamo Kiev’in oyun felsefesine değinen tecrübeli teknik eş, “Lucescu ile konuşmadım, kendisini görmedim beraberce. Görseydim yerde konuyu konuşmazdım. Onu anlayabiliyorum. Bugün Fenerbahçe’yi ofansif olarak durdurmak için saldıran olmaları gerekiyordu ve faul yaptılar. Belirledikleri strateji buydu. Hakem dahi bu izin verdi. Her teknik direktörün stratejisi vardır, onlar bile bunun en iyi yol olduğunu düşündü. Ben kendisinin düşüncesinin tersini düşünüyorum. 20 küsur faul yaptılar, yerde duruma uyarlanmış olmamız gerekti. Biz dahi tıpkısı yerde şekilde yaptık. Maç süresince kalemize gelen ilk şutları gol oldu. İlk yarıda kalemizi bulagan şutları yoktu. Maç süresince Kiev savunma yaptı. Top yüzdemize baktığımızda savunma yaptığımızı görebilirsiniz. Biz onları bu yapmayı zorladık. Haklı tek galibiyet aldık. Şimdi yapmamız gereken şey perşembe günü Rennes maçını tasarlamak” şeklinde konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.