Monegal eleştirisi: Orijinal Barragán ve etrafımızı saran diğerleri

Derin Gece

New member
'Col.lapse' (TV3) programında 90'lı yıllarda çok başarılı olan çılgın komedyen 'Mr. Barragan' diye sordular ve onu neden artık televizyonda görmediğimizi sordular. Cevap verdi: “Artık televizyonda akıllı işler yapılıyor”. Bir başka deyişle onun ironi anlayışı hâlâ geçerlidir. Barragan Arsız ve pis şakalarıyla zafer kazandı. Bazıları onu sistematik olarak çöp torbasını pencereden dışarı atan biri olarak tanımladı. TeleTaxi'de anlattığım bir oturumu hatırlıyorum. Adil Değirmenci: “Nazik deniz tarağı ile siyah midye arasındaki farkı biliyor musun? Peki sadece 20 yıl. Ya da Katolikleri dehşete düşürmek için şu diğeri: «Bakire Meryem'in yemlikte neden ağladığını biliyor musun? Çünkü bir kız çocuğum olsun istiyordum! ve hemen aşağıdakileri zincirledi: «Çocuğu 'yaldızlamak' için İsa'nın Doğuşu sahnesini mikrodalga fırına koyan bir arkadaşım var». Ancak Barragan Bulunduğu platforma göre kendini nasıl ölçeceğini biliyordu. 'Gülme, daha kötü'de (TVE1, 1990-1995) tonunu alçalttı. Örneğin: «Garson, çorbada sinek var / Sokakta, hiçbir şey söyleme, herkese sinek yoktur» Aslında bu başka bir ton. Şahsen bana göre şakalar Barragan Beni pek eğlendirmiyorlar ama bu gece 'Col.lapse'de ondan daha ilginç bir şey yapmasını istediler: kostümünü çıkarmasını böylece en azından sizi serbest bırakan bu karakterin altında kimin olduğunu görebilelim: «Perde açılıyor, Claudia Schiffer çıplak çıkıyor ve perde çekiliyor!». Evet, kişi aşağıda belirdi. José Maria Rubioyayıncı, paralel olarak icra ettiği veya uyguladığı bir meslek. Bunu söyledi José María Rubio hakkında: «Barragán'ın kendine ait bir hayatı var. “Benim asla söylemeyeceğim şeyleri söylüyor.”. Demek istediğim, Barragan O bir hile değil; kendisini taşıyan kişiyi yiyen şakacı bir yamyamdır. Yakından bakın, televizyonda başka barbarlar da var. Ama onlar farklı. Onlar geri kalmış barraganlardır. Ekrana çıktıklarında harika görünmek için kostümler giyiyorlar. 'Barraganería' gizli tutuluyor. Ve kalıcı.

Artık tahttan feragat edilmesinin 10. yılına adanmış programlar görüyorum Juan Carlos ben. 'La SextaXplica'da Umman Sultanı'nın tahttan çekildikten sonra kendisine Londra'da 60 milyon euro değerinde küçük bir daire 'verdiğini' söylediler. Ne karşılığında olduğunu bilmiyoruz. Bilinen şey, dairenin 24 ay sonra satıldığı ve 20 milyon avronun gizemli bir şekilde dağıldığı. Kraliyet kışlası.

Okumaya devam etmek için abone olun