Mülk yöneticim kiracı sigortamı yaptırmak istiyor. bu yasal mı

zenrcade

Active member
S: Altı yıldan fazla bir süredir New York’taki kiralık evimde yaşıyorum ve daha önce üç adet iki yıllık kiralama sözleşmesi imzaladım. Her kiralama sözleşmesi için kiracının sigortasının kanıtı gerekiyordu. Mevcut kira sözleşmesiyle, mülk yönetimi onları ek bir sigortalı olarak adlandırmamı istiyor. Görünüşe göre sigorta masraflarını bana yansıtmaya çalışıyorlar. bu yasal mı

A:
Cevap, evinizin kirasının sabitlenip sabitlenmediğine bağlıdır, ancak sonuçta – ve iyi haber – bu gerçekten önemli değil çünkü sigortalı taraf olarak emlak yönetim şirketini eklemek priminizi artırmamalıdır.

New York City’deki birçok kiracıyı sigortalayan Harrison, NY’deki Lanza Insurance Agency’nin State Farm temsilcisi Tamara Lanza, “Ek bir sigortalı dahil etmek için ücret almıyoruz” dedi. “Başka bir tarafı ifşa etmeyi kendimize görev edindiğimiz için bunu yapacağımızı düşünebilirsiniz, ancak işin tuhafı, yapmıyoruz.”

Ajansın yöneticisi Gene Lanza, birden fazla havayolunu temsil eden birkaç bağımsız komisyoncuyla görüştüğünü ve hiçbirinin ev sahibi ve yönetim temsilcisinin eklenmesi için ek ücret talep etmediğini söyledi.

Yasallık sorusu üzerine: Kiracılık hukuku firması Himmelstein McConnell Gribben & Joseph’in ortağı Catharine Grad, dairenizin kirası sabitlenmişse, ev sahibi, kira kontratını sigortalı olarak adlandırmanızı gerektirecek şekilde değiştiremez, dedi.

Bayan Grad, “Bazı çok sınırlı istisnalar var, ancak genellikle ev sahibi uzatma için kira sözleşmesinin şartlarını ekleyemez veya değiştiremez” dedi.

Grad, hazır evler için böyle bir kısıtlama olmadığını ve ev sahiplerinin kiracının poliçesinde sigortalı olarak adlandırılmasını istemelerinin oldukça yaygın olduğunu söyledi.

Ev sahibi avukatı ve New York Hukuk Fakültesi’nde doçent olan Lucas A. Ferrara, “bir ev sahibinin, yöneticisinin bir poliçede ek sigortalı olarak adlandırılmasını istemesinde yakışıksız veya uygunsuz hiçbir şey görmediğini” söyledi ve ekledi. sigortalı bir kiracıyı önemli maliyetlerden ve baş ağrılarından kurtarabilir.

Ferrara, “Örneğin, bir oda arkadaşı veya ziyaretçi, kiracı kaynaklı bir durumun sonucu olarak bir apartman dairesinde kayıp düşerse, ev sahibini ve yöneticiyi ek sigortalılar olarak adlandırmak, daha sonra bir dava açılması durumunda onları bu iddialardan korumaya yardımcı olur” dedi. bir e-postada yazdı.

Konut gayrimenkul haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.