Muğla’da Gökova Kozlukuyu bölgesindeki yangın denetim altına alındı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Muğla’da Gökova Kozlukuyu bölgesindeki yangın denetim altına alındıVALİ: GÖKOVA KOZLUKUYU YANGINI DENETİM ALTINA ALINDI

Muğla Valisi Orhan Tavlı, AA muhabirine, gece boyunca aktif gayret yürütüldüğünü, takımların fedakarca çalıştığını tabir ederek, “Sabaha kadar süren yangınla çaba çalışmalarının sonucunda Gökova Kozlukuyu yangını denetim altına alınmıştır. Karadan ve havadan yangınla uğraş çalışmalarında fedakarca nazaranv yapan gruplarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Muğla’nın Ula ilçesinde çıkan orman yangını havadan ve karadan müdahaleyle denetim altına alınmaya çalışılıyor.

İlçeye bağlı Ataköy mevkisindeki ormanlık alanda, yerleşim yerlerine yakın bölgede belirlenemeyen niçinle yangın başladı.

Yangına, Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 37 arazöz, 19 su ikmal aracı, 23 yer takımı, 6 dozer ve epeyce sayıda orman personelinin yanı sıra belediyelere bağlı itfaiye takımları tarafınca müdahale ediliyor.

Günün birinci ışıklarıyla yangına havadan 8 helikopter, 5 uçak ile müdahale edilmeye başlandı.

Ekipler, rüzgarın tesiriyle yayılan alevleri denetim altına almak için çalışıyor.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, AA muhabirine, yangına birinci andan itibaren epeyce sayıda yer takımının müdahale ettiğini ve çalışmaların aralıksız sürdüğünü söylemiş oldu.

Yangının denetim altına alınabilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Tavlı, “Şu an epeyce sayıda takım müdahalede bulunuyor. Günün birinci ışıklarıyla hava araçları da müdahaleye başlayacak. Şu an için bölgede rastgele bir tahliye kelam konusu değil. İnşallah takımlar hava aydınlanınca yangını denetim altına alır.” dedi.

Tavlı, kendisinin de bölgede olduğunu ve çalışmaları yerinde takip ettiğini lisana getirdi.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!