Nişanlısı, uzman çavuşu öldürmüştü! İşte Gizem Erdoğan’ın cezası

zenrcade

Active member
Nişanlısı, uzman çavuşu öldürmüştü! İşte Gizem Erdoğan’ın cezası class=”medyanet-inline-adv”>

Kağıthane’dahi beraberce yaşadığı Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli Topçu Uzman Çavuş rütbesindeki Zeynel Yıldırım’ı mirî tabancasıyla öldüren nişanlısı Gizem Erdoğan’ın ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis talebiyle yargılandığı sav karara bağlandı. İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanık Gizem Erdoğan ve avukatları hazır bulundu. Maktul Zeynel Yıldırım’ın ailesi ile avukatları ise mahkemeye bulundukları şehirden SEGBİS vasıtasıyla bağlandı.

“GÖZYAŞLARINA ASLA İNANMAYIN”

Duruşmada beyanda bağcıklı maktulün annesi Asiye Yıldırım, “Benim oğlum asla nişanlı falan değildi, yerde kız yalan söylüyor. Ben oğlumla ölümünden 1 saat önce konuştum, yerde kız için tarafıma ‘o evlenilecek tek kadın olumsuzlama’ dedi. Orada oturan o sanığın göz yaşlarına asla inanmayın hakim koca. O sanık benim oğlumu suçsuz yere öldürdü. Benim 1 sene 3 aydır gözümün yaşı dinmiyor. Oğlumun kanı nasıl yere aktıysa, benim dahi burnum öyle kanıyor. Oğlumun intikamının alınmasını istiyorum. Bir ana olarak sizden doğruluk bekliyorum” şeklinde konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

“AİLENİN ACISINI ANLIYORUM, BEN DE O KADAR ÜZGÜNÜM”

Duruşmada savunma yapan sanık Gizem Erdoğan ise “Ben sürekli oradan gitmeye çalışıyordum, bu arkadaşlarım bile şahittir. Sürekli Samsun’a gitme çabası içindeydim. Ailenin acısını anlıyorum, saçta dahi o kadar üzgünüm ama benim yerde zamana kadar herhangi tek insana zarar verme niyetim olmadı. Ben zaten ilk öncelikle kendime zarar vermeyi düşünüyordum. Pişmanım beraatımı talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Duruşmada müşteki avukatları mütalaaya katılmadıklarını ve sanığın yerde cinayeti soğukkanlılıkla işlediğini söyleyerek cezalandırılmasını talep ettiler.
Sanık avukatları ise müvekkillerinin hiçbir şekilde öldürme amacının olmadığını söyleyerek beraatını istediler.

“BURADA OLMAYI DA HAK ETMİYORUM, İSTEYEREK VE BİLEREK YAPMADIM”

Son sözü sorulan sanık Erdoğan, “İtham ettikleri şeyleri asla kabul etmiyorum, saçta gurursuz tek insan değilim. Maktul beni öylece ortada bırakınca, öncesinde dahi tarafıma yaşattıklarının etkisiyle yerde olay meydana geldi. Her defasında ayrılmaya çalıştım, gitmek istedim ama beni maddi ve manevi çöküntüye uğrattığı için gidemedim. Ben üzgünüm. Burada olmayı bile hak etmiyorum. İsteyerek ve isteyerek yapmadım. Beraatımı istiyorum” niteleyerek konuştu.

TAHRİK İNDİRİMİ UYGULANDI, 13 YIL 4 AY HAPİS CEZASI ALDI

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Gizem Erdoğan’ın söz konusu suçu maktulden kaynaklanan haksız hareketle işlediğine kanaat ettiklerini söyledi. Heyet, sanık Erdoğan’ın haksız tahrik hükümleri dahi uygulanarak 13 yıl 4 ağrı hapis cezasına çarptırılmasına ve tutukluluk halinin dahi devamına karar verdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, Kağıthane Seyrantepe Çile Sokak’ta, 5 Temmuz günü, 19.30 sıralarında meydana gelmişti. Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli Topçu Uzman Çavuş rütbesindeki Zeynel Yıldırım (26), tek süredir tıpkısı evde yaşadığı nişanlısı Gizem Erdoğan (30) tarafından mirî tabancasıyla öldürülmüştü. Olayın akabinde Gizem Erdoğan, Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı. Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının akabinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilmiş ve burada çıkarıldığı hakimlikçe, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde hazırlanan iddianamede, şüpheli Gizem Erdoğan’ın ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapsi talep edildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.