Realme UI 4.0 tanıtım tarihi belirtildi: İşte gelecek yenilikler

Leila

Global Mod
Global Mod
Realme UI 4.0 tanıtım tarihi belirtildi: İşte gelecek yeniliklerRealme CEO’su, yeni Realme 10 Pro serisiyle birlikte tanıtılacak Realme UI 4.0‘ın meselesiz kullanıcı tecrübesi sunmak için dört temel alanda iyileştirmeler yapıldığını söylemiş oldu.

Realme 10 Pro serisi, Android 13 tabanlı Realme UI 4.0 arayüzüyle gelecek birinci telefon kümesi olacak. Şirket, yeni sürümün bir dizi değerli Android 13 özelliğini, hem de dört temel alanda (tasarım, etkileşim, akıcılık, güvenlik) iyileştirmeler içerdiğini söylüyor. Şirket, şimdiden Realme GT, GT Neo 2, GT Neo 3T, Narzo 50 ve Realme 9 serisi için açık beta güncellemelerini veriyor. İşte Realme 4.0 ile gelecek yenilikler:

Kart tarzı düzen

Yeni Realme 4.0, kartlarda yeni bir kontrol merkezinin yanı sıra farklı bilgi segmentlerini kümeleyen kart usulü bir sistemi benimsiyor.

Kullanıcılar, ek olarak değerli ayrıntıları süratli bir biçimde almak için kart stilindeki denetim merkezini optimize edebilecek. Realme UI 4.0, çiçekli duvar kâğıdı ve gölgeli saat sunuyor.

Akıllı always on display

Akıllı etkileşim
, telefon kullanma tecrübesini daha şahsi hale getiriyor; kullanıcıların günlük süreçlerini kolaylaştırıyor. Yeni dış görünüm, her vakit açık ekran moduna akıllı müzik üzere yeni özellikler ekliyor.

Kullanıcılar, telefonun kilidini açmadan müzik çaları gorebilecek. AOD müzik, kullanıcıların beğenebileceği 4 oynatma listesi önerecek. AOD’ye iki sefer dokunmak, müzik çaları etkileşimli bir panele dönüştürecek. Yeni Realme arayüzü, çeşitli ve şahsileştirilebilir AOD emoji ve animasyonlar içeren Bitmoji’yi kullanıyor. Dinamik bilgi süreç motoru yardımıyla sistemin genel performansında artış, güç tüketiminde azalma mümkün olacak.

Performans

Realme, genel performansın %10, oyun sırasında pil ömrünün %4.7 arttığını argüman ediyor.

Şirket, daha sezgisel kaydırma tecrübesi yahut uygulamalar içinde geçiş yapmak için geliştirilmiş en son Quantum Animation Engine 4.0 ile animasyonlarda da optimizasyonlar yapıldığını söylüyor.

Güvenlik ve gizlilik

Otomatik pikselleştirme
, Realme UI 4.0 ile gelen yeni özelliklerden biri. Bu, kullanıcıların ekran imajlarında şahsi ayrıntılarını otomatik olarak pikselleştirmesine imkan tanıyor.

Gizlilik açısından, yeni Realme arayüzü, fazlaca çeşitli kapalılık müdafaa hizmetleri sağladığı tez edilen gelişmiş şifreleme standardına (AES) dayalı özel kasa isminde yepisyeni bir zımnilik aracı içeriyor.

Realme UI 4.0 ne vakit tanıtılacak?

Realme UI 4.0, Realme 10 Pro ve 10 Pro Plus modelleri ile bir arada 8 Aralık Perşembe günü tanıtılacak.