Romantizm oldukça yavaş ilerledi. Daire araması da öyle.

zenrcade

Active member
Scott Warfel 2019’da arkadaşları aracılığıyla Lucca’nın İsrail’iyle tanıştığında ikisi de gelecekte romantizmin olmayacağını düşündü. Ancak pandemi sırasında arkadaşlıkları yavaş yavaş ve düşünceli bir şekilde daha derin bir bağa dönüştü.

2021’de ikisi de ilişkiye bağlı hissettiler ancak birlikte yaşamaya hazır değillerdi.

O zamanlar, bir sanat kitabı yayıncısı olan Taschen’in proje koordinatörü olan 29 yaşındaki İsrail, Florida Eyalet Üniversitesi’nde tanıştığı üç oda arkadaşıyla Brooklyn, Flatbush’ta kendi kendini “queer kardeşlik evinde” ilan eden bir evde yaşıyordu ve özlem duyuyordu. daha sessiz bir yaşam için.

“Harika bir daireydi. Her birimizin kendi odası vardı ve özel bir çatı terasını paylaşıyorduk ama bu her zaman bir partiydi” dedi.

Ohio, Upper Sandusky’de büyüyen Bay Warfel, Crown Heights’ta son teknoloji bir binada tek yatak odalı bir dairede yaşıyordu ve 2.400 dolar ödedi.

Manhattan’daki yaratıcı bir çiçek ve tasarım stüdyosu olan Putnam Designs’ta etkinlik tasarımcısı olan 28 yaşındaki Bay Warfel, “Haftada dört veya beş günümü Lucca’s’ta geçiriyordum ve evime nadiren dönüyordum” dedi. “Birlikte yaşamaya hazır değildik ama ona daha yakın olmam gerekiyordu.”

Ve böylece, Ekim 2021’in başlarında, Bay Warfel, Bay İsrail’den sadece iki blok ötede iki katlı, altı birimli bir apartmanda 300 metrekarelik bir stüdyo buldu. 1.600 dolardı.

Bay Israel, “Harika bir sıçrama tahtasıydı” dedi. “Scott’ın stüdyosuna çok gelirdim ve bu bir mola gibiydi. Ev sahipliği konusunda endişelenmeme gerek yoktu. Bu alanda en büyük kalbe sahip, yatırım yapmış ve ikimiz için hareket edecek kadar olgun bir adamla var olabilirim.

Başlangıçta hayatı iki daire arasında sorunsuz bir şekilde akıyordu. Birlikte daha sessiz vakit geçirmek istediklerinde teselliyi Bay Warfel’de buldular. Kutlama ve açık alan istediklerinde Mr. Israel’s’e gittiler.

Kısa süre sonra yolculuklarda eşyaları kayboldu; erkekler de öyleydi.

Flatbush, Brooklyn | 1.750 dolar

Scott Warfel, 28 ve Lucas Israel, 29

Meslekler: Bay Warfel, Putnam Designs için bir etkinlik tasarımcısıdır; Bay İsrail çantalar için proje koordinatörüdür.

Süslemek: “Farklı vinyetler yaratmak ve daireye bir sanat galerisi hissi vermek istedik. 70’ler havası olan zeytin yeşili kadife bir kanepe aldık ve bir sanat duvarı oluşturduk. Yerin taze ve yeni görünmesini sağlayan bir çiçek rotasyonumuz var. 1850’lerden kalma Hindistan’dan antika kapılar pencerelerin arasına yerleştirilmiştir. Ve Lucca’nın 200’den fazla kitap koleksiyonunu barındırmak için beş katlı bir kitaplık yaptım, bu da ona kütüphane hissi veriyor,” dedi Bay Warfel.

Bahçıvanlık: “Yemek yapmayı ve bahçıvanlığı seviyorum. Artık biberler, limonlar, çilekler ve bir yaban mersini çalısı da dahil olmak üzere 20 bitkim için yeterli alanım var. Herkes pencere pervazlarında kendine yer buldu” dedi.

Birlikte yaşamanın en büyük adımı, 2021’de Bay Warfel’in Steppingstone dairesini kiralamasıyla geldi.

Bay Warfel, “Mahalleye ve Lucca’ya aşık oldum” diye açıkladı. “Küçük alan, burada yaşayabilirsek her yerde yaşayabileceğimizi anlamamıza yardımcı oldu.”

Ancak daha fazla alana ihtiyaç vardı.

Stüdyonun kira kontratı Ekim 2022’de yenilenecek olan Bay Warfel, ev sahibi Muhammed Ahmed’e aydan aya gidip gidemeyeceğini sordu. Yapabilirdi.

Lord İsrail’in daha az hareket alanı vardı. Kira kontratı şubatta dolmuştu. Bir yıldır Bay Warfel’in dairesinde birlikte yaşamalarına rağmen, resmi olarak birlikte yaşamamışlardı. Bay Israel’in sıkışık alanlara sığmayan mobilyaları ve eşyaları vardı. Bu durumda, Bay Warfel, dairenin kraliçe yatağına ve eşyalarına sığması için fedakarlıklar yapmak zorunda kaldı – bir kanepe, yemek masası ve sandalyelerden vazgeçti.

Eylül 2022’de Williamsburg’da açık alanı olan iki yatak odalı bir daire için internette arama yapmaya başladılar.

İsrail, “Dış mekan bizim için gerçekten önemli hale geldi” dedi. “Ama dilek listemizin mantıksız olduğunu öğrendik. Söndürülmekte olan bir rüya balonuydu.”

İnternette gördükleri 150’den fazla daire ve şahsen gördükleri bir avuç daire arasında hiçbir şey istediklerine yaklaşamadı.

“Tüm seçenekler göz korkutucuydu” diye devam etti. “Her şey 4.000 dolardı, mutfağı yoktu, modası geçmişti ya da görülecek hiçbir şeyi olmayan bir yerdeydi. Ya da topluluk ve mahalle eksikliği vardı. Hiçbir şey işe yaramaz.”

Aralık ayı başlarında, Bay Warfel’in koridorun karşısında oturan komşusu Drew Diehl, ailevi bir acil durum yaşadı. Hemen gidecekti ve geri dönmeye hiç niyeti yoktu. Bay Warfel’e tek yatak odasının müsait olduğunu söyledi. Bay Warfel ve Bay Diehl birbirlerine göz kulak olmalarına ve birilerinin dışarıda kalması ihtimaline karşı birbirlerinin anahtarlarına sahip olmalarına rağmen, birbirlerinin dairesini hiç görmemişlerdi.

Bay İsrail’i ilk ziyaretinde sanal bir aramayla bağlayan Bay Warfel, “Daire mükemmeldi” dedi. “Stüdyom benim evimdi ama burası geleceğimize birlikte başladığımız yerdi.”

“Ev sahibimiz harikaydı ve paradan çok aile benzeri bir topluluk oluşturmakla ilgileniyordu. Bize yeni bir kira verdi ve kendi fiyatımızı seçmemize izin verdi.”

Bay Warfel, caddenin karşısındaki stüdyoya ödediğinden sadece 150 dolar daha fazla olan 1.750 dolar önerdi.

Bay Warfel, “Kesinlikle yıldızlara ulaştım,” dedi. “Bunun çok düşük olduğunu söyleyeceğini düşünmüştüm.”

Ama Bay Ahmed kabul etti.

Çift, var olmayan taşınma masraflarından da tasarruf etti. İlk ve son ay kira, acente veya başvuru ücreti talep edilmemiştir. Daire temizlenip boyandıktan sonra, Bay Warfel eşyalarıyla koridorda birkaç kez gezindi. Bay Israel, minibüsü olan bir arkadaşını işe aldı ve çantalarını toplayıp mobilyalarını yükledikten sonra iki blok aşağı indi.

Kira kontratı 26 Aralık 2022’de imzalandı. Erkekler ilk gecelerini eski yılı bitirip yeniyi karşılayarak geçirdiler.

Mahalle ve bina aynı kalmasına rağmen, manzara değişikliği çok büyüktü. Arkada sadece iki penceresi olan küçük, karanlık bir stüdyo, dört pencereden içeri sızan güneş ışığıyla yıkanan, sokak manzaralı tek yatak odalı bir odayla değiştirildi. Tavanlar daha yüksekti. Mutfak daha büyüktü. Mini ocak ve dar buzdolabı, tam boy cihazlarla değiştirildi.

Artık mobilya alamayan eski bir daire, alanı olacak yeni bir odaya dönüştürüldü. Bay Israel iki şifonyer getirdi: biri yatak odasına gitti, diğeri oturma odasında saklama ünitesi ve TV sehpası olarak kullanıldı; Bir ayna; Sehpa, iki sandalyeli bir bistro yemek odası masası ve bir bank, böylece yemek yiyebilecekleri bir yer ve misafirler için yer var.

Çiftin taşınma sırasında kaybettiği tek şey depolama alanıydı.

Tavana bir boru sistemi bağlayarak yatak odasına bir elbise askısı “MacGyveren” Bay Warfel, “Stüdyoda iki tane vardı, bunda bir tane var” dedi. Giysilerimizi çıkarmak için çoban kancası kullanıyoruz.”

Ve burada da iki adam kendilerini ve birbirlerini bulmuşlardır.

İsrail, “Bir insan olarak ve bir ilişki içinde biri olarak büyüdüğüm yer burasıdır” dedi. “Burada bireysel ve birlikte hayatımızın yeni bölümlerini oluşturuyoruz.”

Bay Warfel kabul etti.

Bu daire bize umut veriyor” dedi. “Arkadaşlarımızı eskisinden farklı bir şekilde ağırlayabiliriz. Bu benim odamdı ve onun odası çarpışıyordu ve estetiğimizi birbirine bağlıyordu.”