Sergen Yalçın’dan dikkat çeken açıklamalar: İmza attım, o da benim hatamdır | En üzüldüğüm şey bu: İtibar zedelemek | 4-5 tane teklif aldım

zenrcade

Active member
Sergen Yalçın’dan dikkat çeken açıklamalar: İmza attım, o da benim hatamdır | En üzüldüğüm şey bu: İtibar zedelemek | 4-5 tane teklif aldım class=”medyanet-inline-adv”>

Son olarak Beşiktaş’ın işveren Teknik Direktör Sergen Yalçın, TV 100’dahi soruları yanıtladı.

İşte Sergen Yalçın’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

“HİÇ ALAKAMIZ OLMAYAN ŞEYLER AĞZIMIZDAN YAZILIYOR”

Son haftalarda kendisinin adına yazılan her şeyin yalan olduğunu tamlayan Sergen Yalçın, “Son hafta, 10 günlük zaman içerisinde ağzımdan yazılan her şey yalandır. Lütfen bunlara itibar etmeyin. Hiçbir görüşme ve uyuşma olmamıştır. Oraya zaten muvaffakiyetli tek hoca gelmiştir. Burası yetişkin tek topluluk. Bu tür kuşkonmaz haberlere kimse itibar etmesin. Sosyal medyada sayı yokum oralarda ilgim yok ama hiç alakamız olmayan şeyler ağzımızdan yazılıyor. Bu haberler yazdırılıyor mu niteleyerek düşünüyorum. Çünkü itibar zedelemek. Görevi bıraktıktan sonra en üzüldüğüm şey yerde: İtibar zedelemek…” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Yalçın sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Benim yapacağım makale camianın önüne geçmiş olur. Bizim işimizde muvaffakıyet ve muvaffakiyetsizlik kardeş kelimeler. Biz ülke insanı olarak sayı duygusalız bunlardan sayı etkileniyoruz ve başarıyı bile sayı fazla büyütüyoruz, başarısızlığı bile sayı abartıyoruz.”

“BİLMEDİĞİN KONUYLA İLGİLİ KONUŞAMAZSIN”

Beşiktaş döneminde takıma kondisyon yüklediği için 13 sakatlık yaşandığı haberlerine ilişkin Yalçın, “Haftasonu lig maçı oynuyoruz. 3-0 kazandık sayı rahat maçtı. O maçın temposuna bakıyorsun üç gün sonra Dortmund maçına çıkıyorsun. İki maçın temposuna bakıyorsun birbiriyle alakası yok. Öyle hakemler var ki akılsız çalmıyor. Bu oyunun temposunu çıkartıyor. Takım o tempoya alelade olmadığı için takımda patlaklar veriyor. Bunun kondisyonla alakası yok. Oyunu eleştir, benim teknik direktörlüğümü eleştir ama antrenmanı eleştiremezsin. Neyi gördün ki sen? İş disiplinini eleştiremezsin, görmüyorsun. Bilmediğin konuyla ilgili konuşamazsın, haber almayla olmaz.” niteleyerek konuştu.

“BU FİKİRLERE NEREDEN KAPILIYORLAR”

Yalçın, Işık’ın “Denildi ki Sergen Yalçın takıma o tempoyu yakalatabilmek için kondisyon yüklemesi yaptı. Bunun sonucu olarak 13 sakat oldu” sorusuna ise, “Ben antremanlara henüz tek gazete mensubunun geldiğini görmedim. Haftada tek gün 15 an açıyoruz. Orada bile ısınma bölümü oluyor. Kimsenin tek şey gördüğü yok. Bu fikirlere nereden kapılıyorlar. Takımıma güvendiğim için kora koy oynattım. Dortmund’la bile oynayacağız Ajax’la bile oynayacağız dedim başka tek oyun oynatabilirdim.” dedi.

“Benim işim nedensi üretmek olumsuzlama, saçta hal üretirim tekbencilik” Sergen Yalçın, “Oyunu eleştir, benim teknik direktörlüğümü eleştir ama antrenmanı eleştiremezsin. Neyi gördün ki sen? İş disiplinini eleştiremezsin, görmüyorsun. Bilmediğin konuyla ilgili konuşamazsın, haber almayla olmaz. Benim işim nedensi üretmek olumsuzlama. ifadelerini kullandı.

“AYRILDIKTAN SONRA HİÇ KONUŞMAMA RAĞMEN ÇOK ACAYİP HABERLER GÖRÜYORUM”

Ayrıldıktan sonra hiç konuşmamasına rağmen sayı sağduyuya haberler gördüğünü ifade fail Sergen Yalçın, “Çalıştığımız süre süresince tek kere beraberce tek gazeteci, tek yorumcu ‘Çalışma sistemini merak ediyoruz’ niteleyerek gelmedi ama konuyla ilgili bakıyorum herkes konuşuyor, sanki bizim ekibimizin içinde her şeyi biliyorlar. Burası sayı sağduyuya bunlar bunu hangi maksatla konuşuyorlar, yoksa birileri mi konuşturuyor yani itibar zedeleme mi? Ayrıldıktan sonra hiç konuşmamama rağmen sayı sağduyuya haberler görüyorum” dedi.

“Ben kazanç ve reklam yapmam” tekbencilik Sergen Yalçın, sözlerini devamında şu ifadeleri kullandı:

“Biz haricen drone getirmedik, idman tesislerine korkunç ekran kurdurup servis etmedik. Ben yapmam, kazanç yapmam, reklam yapmam. İş yapmak henüz sayı hoşuma gider. Ben nedensi üretmem, hal üretirim. Ben çıkıp bile ‘Öyle oldu böyle oldu’ demenin kimseye faydası yok. Ben teknik yönetmenlik yapıyorum saçta muvaffakıyet yakalamak zorundayım, maçtan sonra 7 tane oyuncum yoktu niteleyerek anlatamam”

“TESİSTE BÜTÜN GÜN ÇAY KAHVE İÇMİYORUZ”

Takımına yönelik gelen eleştirilere yanıt veren Sergen Yalçın, “Sporting maçında adamların yaptığı organizasyonları biliyoruz, takıma izlettik. Analiz ettik. Her türlü hazırlığı yaptık. Adam yan topu kesiyor, akraba çıkıp kafayı vurursa bu önlem alamazsın. Çok nettir. Biz yıllarca gol attık, bize niye önlem almadılar Ondan sonra tahlil yapmadınız mı ondan sonra? Analiz yapmadık, tesiste eksiksiz gün çay kahve içiyoruz. Gelen giden misafirler oluyor. Orası bizim sefahat yerimiz” dedi.

“BÜYÜK TAKIMI ŞAMPİYON YAPMAK ÇOK BÜYÜK BAŞARI DEĞİL”

Genç oyuncular projesini tek başına hazırladığını nâkil Yalçın, “Beşiktaş’ı şampiyon yapmayı muvaffakıyet olarak görmüyorum. Kadro hiç önemli olumsuzlama. Bir yetişkin takımı şampiyon yapmak sayı yetişkin muvaffakıyet değildir. Zaten sezona yüzde 25 ile başlıyorsun. Bugün Anadolu takımında başladığın zaman öyle tek şansın yok. Yüzde 25’le başlıyorsun, önemli olan nasıl şampiyon yaptığın, ekonomiyi nasıl kullandın, kulübü ne kadar korudun, genç oyuncuları nasıl çıkardın. Bunlar önemli. Benim performans yerde. Benim performans genç oyuncular. Genç oyuncular projesini tek başıma saçta hazırladım her şeyini” dedi.

Yalçın, sözlerinin devamında ise, “Ben hiçbir kulüpten tazminat almam. Çalışabildiğimiz kadar çalışırız, çalışamadığımız yere kadar teşekkür fiyat ayrılırız bırakırız” şeklinde konuştu.

“Kaybettiğine en sayı üzüldüğün maç hangisiydi?” soruna ise “Herhalde Giresun maçıydı, 0-4 kaybettik içerde. Mert sakatlandığı maç o maçtan sonra sayı üzüldüm zaten konsantrasyonumuzu kaybettik” dedi.

“ALTAYAPI PROJESİNİ BİZZAT BEN KURDUM”

Altyapı projesini kurarken sayı emek harcadığını ve pandemi döneminde su konusunda çalışmalara başladığını nâkil Yalçın, “Altyapı projesini kendi saçta kurdum. Mehmet Ekşi’yi altyapının başına koyduk. Önder Karaveli ve Serdar hocayı bile getirdim. 6-7 tane yetenekli oyuncuya, senelik program yazdık. A takıma geldiklerinde malûm tek seviyede gelsinler istedik. Yüksek maaşlı kontratlar bittiği için genç jenerasyonu hazırlamayı planlıyordum. Kulübü maddi yüke sokmayacağız planı vardı kafamda… Bir gün A2 takımının antrenmanını izliyorum uzaktan. Ben o idman maçını izliyorum. Bir hata gördüm ve oraya gittim. Bir 10 an maçı seyrettim. Maçı izlerken Emirhan gözüme takıldı: ‘Bu evlât neden yukarı gelmiyor?’ Sordum, ‘Emirhan İlkhan’ dediler. Emirhan’a baktım. Çocuk iyi, güçlü yani. Hızlı, topu bile iyi kullanıyor. ‘Bunu 1 hafta A takıma antrenmana yollayın’ dedim. 4,5 milyon Euro’ya giden Emirhan’a o kış kimse 100 1000 Euro bonservis vermez. Emirhan İlkhan’ı hazırlık maçında bile oynattım. Orada biraz kendini göstermişti zaten. Bu anlattıklarımın devamını görmek, bize nasip olmadı. Bu sistemi ve tesisteki eksiksiz projeyi yapan ve organizasyonu yapan bizim ekip. Çünkü yerde önemli tek şey. Başkan Ahmet Nur Çebi dahi yerde işe önem veriyor. Hatta yönetici, ‘Sen çık sen anlat’ dedi. Ben çıkıp anlatmadım. Biz zaten çalışıyoruz” dedi.

Yalçın, ayrıca Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile aralarında tek sorun olmadığını bile belirtti.

Yalçın, sözlerinin devamında, “Televizyonda ve medyada bazen arkadaşlar ‘Sergen Hoca sezon başbağ kampını iptal etti’ dediler bunlar şuurlu yapılan haberler. Sezon başbağ İspanya’bile 4 tane hazırlık maçı var tığ gitmeden önce pandemi patladı, tığ programı iptal etmek zorunda kaldık” dedi.

“EVET, İMZA ATTIM AMA O DA BENİM HATAMDIR”

“Kapıma 5 1000 kişi geldi, evet imza attım o bile benim hatamdır.” tekbencilik Sergen Yalçın, “Ben taraftara ‘Siz bırak demediğiniz sürece görevi bırakmayacağım’ dedim ama koymak zorunda kaldım, yıprandım zira. Biz duygusalız, tığ üzülüyoruz ve üzüntümüzü dahi malûm edemiyoruz. Eve gidip bunu kendi kendimize yaşıyoruz. Kapıma 5 1000 kişi geldi, evet, imza attım o bile benim hatamdır. Yönetime imza atmayacağımı bildirdim zaten ondan sonra tekrar imza attım. Beni taraftarla karşı karşıya getiremezsiniz. Sosyal medyada yerde tür haberleri yapmak yanlış” dedi.

“AYRILDIKTAN SONRA 4-5 TANE TEKLİF GELDİ”

“Yurtdışına üzerine tek planınız var mı?” sorusuna ise “Ayrıldıktan sonra 4-5 tane teklif geldi. Bize uymayacağı için kabul etmedim ve sayı erkendi. Ayrıldıktan sonra yurtdışından bile teklifler geldi. Katar falan o taraflardan. Ben kabul etmedim. Ayrıldıktan sonra 7-8 ayda sonunda kendimi toparladım. Survivor’a gittim Acun’la orada kafa dağıttım” dedi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.