Terörist Ahlam Albashır’ın ilk ifadesi ortaya çıktı: Eylem talimatını ‘hacı’ kod adlı terörist verdi

zenrcade

Active member
Terörist Ahlam Albashır’ın ilk ifadesi ortaya çıktı: Eylem talimatını ‘hacı’ kod adlı terörist verdi Derya EVREN/İSTANBUL, (DHA)

Oluşturulma Tarihi: Kasım 16, 2022 17:01

TwitterLinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

İstiklal Caddesi’ne bombayı bırakan Ahlam Albashır’ın polisin yaptığı ilk mülakatta, “Bombalı eylem talimatını ‘Hacı’ kod ünlü terörist verdi. Ben bankta otururken başka tek örgüt üyesi fotoğrafımı çekti. Hacı isimli terörist kalabalığa bakan ve patlat talimatı verdi. Ben dahi o talimatın akabinde banktan kalktım ve bombayı patlattım” dediği öğrenildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde pazar günü, Suriye uyruklu terörist Ahlam Albashır, bombalı saldırı gerçekleştirdi. Patlamada 6 kişi hayatını kaybederken 81 kişi ise yaralandı.

Olayın akabinde Albashır’la beraberce, saldırganın iletişim kurduğu ve patlamayla ilgisi olduğu değerlendirilen 50 kişi gözaltına makbuz.

“KALABALIĞA BAKTI VE PATLAT TALİMATI VERDİ”

Polisin olaydan sonra malûmat sahibi olmak için yaptığı mülakatta Albashır’ın, “Bombalı eylem talimatını ‘Hacı’ kod ünlü terörist verdi. Ben bankta otururken başka tek örgüt üyesi fotoğrafımı çekti. Hacı isimli terörist kalabalığa bakan ve patlat talimatı verdi. Ben dahi o talimatın akabinde banktan kalktım ve bombayı patlattım” dediği ortaya artık.

class=”medyanet-inline-adv”>

Albashır’ın resmi ifadesine ise geçmiş gece saatlerinde başlandığı öğrenildi.

TAKSİM BOMBACISININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerince 1000 200 güvenlik kamerası incelenerek yakalanan Albashır’in bombalı saldırıdan önceki ve sonraki anlarına ilgili görüntüler ortaya artık.

Görüntülerde Albashır, 15.17’dahi Taksim Meydanı’ndan İstiklal Caddesi’ne gerçek yürüyor. Saat 15.30’bile sırt çantasında torpil olan saldırgan patlamanın meydana geldiği kredi oturuyor ve 16.11’açınık kadar yerde banktan hiç kalkmıyor.

Saat 16.11 olduğunda terörist çantasını bırakıp banktan uzaklaşıyor. Saat 16.14’te patlama meydana geliyor. Terörist, Taksim Meydanı’na gerçek koşarak uzaklaşıyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.