Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı: ‘Gerekirse altyapıdan oyuncu oynatırım’

zenrcade

Active member
Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı: ‘Gerekirse altyapıdan oyuncu oynatırım’ class=”medyanet-inline-adv”>

Kasımpaşa ile 1-1 final hazırlık maçının akabinde gazete mensuplarının sorularını yanıtlayan ve kamp ile hazırlık maçlarını nine Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı oyuncularına öfke püskürdü. Avcı şu sözleri kaydetti: “Trabzon ve akabinde Antalya sürecinin son günü. 22 maçlık yaptığımız genel analizler, oynadığımız Avrupa kupaları, Şampiyonlar Ligi, lig süreci. Çok yukarıda değiliz, alçak değiliz. İyi miyiz, kötü müyüz? Arada giden, gri giden durumumuz vardı. Ritüelden çıkıp henüz iyi ve henüz yüksek enerjili hale getirmemiz gerekiyordu. Her şeyin içinde varız ama biraz henüz net olmamız lazım. İlk yarıda oynarken tespit ettiklerimiz; oyun ve oyuncu üzerinden tek takım ahval vardı. Bunu önce oyuncularla paylaştık, oyun planlarında tebeddülât yaptık. Oyuncu üzerinden bazen mevkilerde fazla oynamadan bunu gerçekleştirmeye çalıştık. Sakatlardan iki tanesi dönmeye başladı. Bireysel performansları 22 maçta artmayanlar var. Özellikle bu, bugüne, bugünün dahi yetişkin bölümüne, oyun fazlalık gerçek cevaplar verdi, kampta bizi mutlu etti. Özelikle Crystal Palace, Hull City maçları fiziksel ve taktiksel olarak sayı iyi test maçları oldu.”

“İkinci yarıda oyundan memnun değilim”

class=”medyanet-inline-adv”>

Kasımpaşa maçında ilk 35 an oyunu domine ettiklerine değinen Avcı, “Topa sahip olarak, tazyik kurarak, pozisyona girerek. 4-5 pozisyon vardı. 2-0, 3-0 devrede içeri girebilirdik. İlk yarı rakibe tek tane kenar ortası verdik. İkinci yarı itibariyle süreler ve veriler var. Sakatlanma riski olanlara göre tadil yapıyoruz. Oyunun anları vardır, süreleri vardır. Oyunun neyi istediği vardır ki oyunun her anının senaryosunu çalışıyoruz. İkinci yarıda parça parça oyundan ve performanslardan memnun değilim. Doğru olan anlar var, gerçek olmayanlar var, 3-4 aydır devreye girmeyen, ferdî performansı artmayan oyuncular var. Kamp festival sayı iyi geçti. Ben her maçı kazanmak isterim. Trabzonspor her yarışın içindedir. Herkes farkına varacak. Ben oyuncu beklemeyeceğim. Burası Trabzonspor. Oyuncu performansını artıracak. İçine girmek için her türlü gayreti; fiziksel, zihinsel, enerji olarak içine sokacak. İçine sokmayacaksa Trabzonspor’bile kaynak var. Alt yapıdan oyuncu alır oynatırım. Tescilli son şampiyondur. Her yarışın içinde var. Bunu net tek şekilde söylüyorum” ifadelerini kullandı.

“Artık yarış başlıyor, kimseyi beklemeyeceğim”

Kampın yetişkin bölümünden memnun olduğunu nâkil tecrübeli teknik eş, “Oyunun anlarında gerçek hareket etmeyen oyunculara mesajım olsun. Bütününde gerçek işler var. Daha iyisini yapabilmek, her yerde yarışmak ve sonuç örtmek için, benim olduğum her yerde yarış vardır, Trabzonspor olduğu her yerde yarış vardır. Biz başardık, yine başarabiliriz. Bu inançla yola çıkacaklar, yüksek ve pozitif enerjide olacak herkes. Bunu sahaya hep beraberce yansıtacak. Bu potansiyel var. Bende bunun baskısını yapacağım. Kimseyi beklemeyeceğim. Kim iyiyse ki öyle yaptık. Devreye girmek için zaman daraldı. Artık yarış başlıyor” dedi.

“Bütünün parçası olmazlarsa dışarıda bırakırım”

Oyuncu performansları hakkında bile konuşan Avcı, “Üç aydır devreye girmeyen performanslar var. Antrenmanlarda enerjimiz yüksek çalışıyoruz. Bundan vazgeçmeyeceksin. Her zaman enerjini henüz yukarıya çıkaracaksın. Oynamadığınız zamanlarda da takım için antrenmanı arkadaşına gerçek vereceksin, onun performansını yukarıya çekeceksin. Trabzonspor’un iyi ve geniş kadrosu vardır, alternatifleri vardır 5 maç önce, 5 maç sonra fark etmez. Bu zamanı kaçırmamak lazım. Çok netim. Kolay kolay böyle net konuşmam. Ama sabır ve süre var. Trabzonspor’un ciddi sorumlulukları var. Sahada içildikten yerde oyun; hem teknik, hem taktik, fiziksel ve zihinsel ve eksiksiz olacaksın. Bütünün parçası olmazsa kul sayılmazsa bırakırım” dedi.

“Gbamin bize gerçek cevaplar veren tek oyuncu”

Teknik yönetmen Avcı, penaltı yaptıran Gbamin için, “Gbamin’in penaltı hariç performansı iyiydi. Gereksiz, yerde seviyede olmaması gereken yaptırdığı tek penaltı var. Ama burada henüz evvelden oynayan tek oyuncuydu. Bence gerçek cevaplarda verdi, penaltı pozisyonu hariç. Maçın anlarını gerçek oynamakla ilişkili. Rakibe, oyuna göre kullanabileceğimiz, burada bize gerçek cevaplar veren oyuncu” yanıtını verdi.

“Trabzonspor her yerde”

Kocaeli Stadı’nı doldurarak maç süresince kendilerinden desteğini eksik etmeyen taraftar için ise Abdullah Avcı, “Trabzonspor her yerde. Kocaeli’dahi ve Sakarya’bile, benim tek ayağım bile Sapanca’bile. İyi biliyorum. Bazen pazara çıktığımızda Trabzonlularla karşılaşıyorduk. Onlar her yerde biliyoruz. Atmosfer güzel oldu. Öncelikle stat sayı güzel. Kocaeli’dahi futbolcu olarak eski statta sayı oynadık. Önemli tek şehir, potansiyel tek yer. Bu stada ilk kez geliyorum. Umarım tekrar hak ettikleri yere kadem kadem gelirler. Onlara bile başarılar diliyorum” sözlerini kaydetti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.