Üç siyah kadın, ev değerlendirme endüstrisini nasıl dönüştürmeyi umuyor?

zenrcade

Active member
Ev değerlendirme endüstrisi ezici bir çoğunlukla beyaz, erkek ve yaşlanıyor: Çalışma İstatistikleri Bürosu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 75.000 değerleme uzmanının yüzde 97’sinin beyaz olduğunu ve diğer anketlerin yaklaşık dörtte üçünün hem erkek hem de 45 yaşın üzerinde olduğunu gösteriyor.

Siyah emlak profesyonelleri, bu temsil eksikliğinin, ev değerlendirme endüstrisinde, oturanlar beyaz olduğunda evlere daha yüksek bir değer biçme ve sahipleri beyazken evlerin değerini düşürme şeklindeki süregiden, yaygın uygulamaya katkıda bulunan bariz bir sorun olduğunu söylüyor. Siyah.

Sektördeki siyah profesyonellere yönelik bir savunuculuk grubu olan Ulusal Emlak Komisyoncuları Birliği başkanı Lydia Pope, “Ayrımcı incelemeler konusu, topluluğumuzdaki büyük bir sorundur” dedi.

Bayan Pope, en basit çözümün, daha fazla siyah değerlendirici ve özellikle de siyah kadınları işe almak olduğunu söyledi. Haberler, sektördeki ırkçılık, temsiliyet ve temkinli iyimserlik hakkında ikisi endüstri gazileri ve biri yeni mezun olan üçüyle konuştu. Yanıtlar netlik için biraz düzenlendi.

Jillian Beyaz

Değerleme yanlılığıyla uğraşan bir danışmanlık firmasının Genel Müdürü ve Kurucusu

41 yaşındaki Bayan White, 20 yıldır sertifikalı bir değerleme uzmanıdır. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 75.000 yorumcudan sektörde aktif olarak çalışan yaklaşık 300 siyah kadından biri olduğunu tahmin ediyor. Sorunun bir kısmı, değerlendirme endüstrisinin eğitim yapısından kaynaklanmaktadır: Eğitim maliyetine ek olarak, çoğu eyalet, müstakbel değerleme uzmanlarının, eğitimlerine yüzlerce saat veya daha fazlasını ayıracak bir akıl hocası bulmasını da şart koşmaktadır. İş gücüne katılmak isteyen siyah insanlar ve özellikle siyah kadınlar için, topluluklarında akıl hocalarının olmaması genellikle bir çıkmaz sokaktır.

Bayan White, sektöre girmek isteyen genç kadınlara danışmanlık yapmak için motive olduğunu söyledi. şirketinde eski büyüme lideri
Üstündebir derecelendirme kuruluşu, son zamanlarda kendi danışmanlık şirketini kurdu Evlerine haksız yere değer verildiğini düşünen ev sahiplerinin haklarını anlamalarına yardımcı olmak için.

Kariyerime dönüp baktığımda, kesinlikle söyleyebilirim ki, daha yerleşik hale geldikçe, bana açık olan fırsatlar arttı. Ama başlangıçlarıma geri döndüğümde, yalnızca geçmişe baktığımda, bir değerleme uzmanı olmak için ne kadar şansım olduğunu anlıyorum.

Yeni girişimim, danışmanlık, eğitim ve konuşma taahhütlerinin bir birleşimidir. Düşük bir puan alırsanız ve bunun önyargı veya başka nedenlerden kaynaklandığını düşünüyorsanız, ev sahibini ne yapması gerektiği konusunda eğiten içerik yayınlamakla ilgilidir.

Siyahi bir ev sahibinin kötü bir değerlendirmesi olması ve ailesinde Siyah değerleme uzmanı olan bir üyesinin olmaması durumunda, onlara sunulan bilgiler genellikle ya gerçek bir değerleme uzmanı olmayan ancak sunmak için tavsiye vermeye çalışan birinden gelir. değerlendirme sürecine Veya bu kişi bir eleştirmen ise, önyargı konusunda endişeleri olabilir, ancak kendileri renkli bir insan değildir. Bu alandaki siyah eleştirmenler, genellikle hala ilk etapta nasıl eleştirmen olunacağından bahsediyorlar. Odada, siyah ev sahipleriyle karşılaştıkları belirli sorunlar hakkında konuşan siyah değerleme uzmanı olan kimse yoktu. O alana adım atabilir ve rehberlik edebilirim.

Bu sektörde kalma misyonum çok açık. Hem Amerika’da siyah olmanın nasıl bir şey olduğu hem de bir değerleme uzmanı olmanın ve bir değerlemecinin metodolojisine sahip olmanın nasıl bir şey olduğu hakkında bu konuşmanın her iki tarafıyla da konuşabilen çok azımız var.

Ayako yürüyüşü

Lisanslı Değerleme Uzmanı ve Değerleme Vakfı Danışma Kurulu Üyesi

54 yaşındaki Bayan Marsh, Baltimore’da yaşıyor ve 22 yıldır ekspertiz yapıyor. Daha önce Washington, DC’deki Değerleme Enstitüsü’nün başkanıydı. Daha fazla siyah değerleme uzmanı çekmek için mesleğin nesilden nesile aktarılabilecek bir aile şirketi olarak pazarlanması gerekiyor.

Bulduğumuz şey, genç siyahları sektöre tanıtmaya çalıştığımızda, bu konuda hiçbir şey bilmedikleri. Biz de onları üniversitedeyken yakalamaya çalışıyoruz. Sektöre yeni eleştirmenler getirmek için ülke çapında geliştirilen birçok program var. Ama öte yandan piyasada işe başlamaları iki, üç hatta beş yıl daha alacak. Ve bu olurken, siyah ev sahipleri her gün hisselerini kaybetmeye devam ediyor.

Derecelendirme endüstrisinde zorunlu önyargı eğitimi olmalıdır. Ve banka kredi kuruluşlarının bir değerleme yanlılığı inceleme süreci geliştirmede daha aktif bir rol oynaması gerekiyor.

Temsil önemlidir. Sektöre ilk girdiğimde kesinlikle aktif ve temsili olduğumdan emin olmak istedim. Arkamdaki insanlar ve bana saygı duyan diğer eleştirmenler için önemlidir. Artık daha görünür olduğum için birçok genç Afrikalı Amerikalı bana ulaşıyor.

Yotunde Oshodi

Şu anda New York Mortgage Coalition Değerleme Eğitim Programı aracılığıyla değerleme uzmanı olmak için eğitim alıyor

New York eyaletinde ise New York İpotek Koalisyonu çoğu kadın olan düzinelerce müstakbel siyah değerlendirici için değerlendirme eğitimi ve materyallerinin maliyetini karşılamaktadır. 36 yaşındaki Bayan Oshodi onlardan biri. Harlem’de yaşıyor ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için çeşitlilik ve eşitlik eğitim programlarına liderlik ediyor. Uzun süredir kiracı olarak, kendisine bir ev satın almak için üç yıl uğraştıktan ve başarısız olduktan sonra, değerleme uzmanı olarak ikinci bir kariyerle ilgilendi.

Ev değerleme uzmanı alanının topluluklarımızda gerçekten konuşulmaması şaşırtıcı değil. Bu eğitim programı olmasaydı asla tam zamanlı çalışamazdım çünkü alınacak çok fazla ders var. İşten sonra her zaman ders çalışıyorum.

Bu kadar çok beyaz erkek değerleme uzmanı olduğu gerçeği, bu yüzden avukat olmak istiyorum. Çeşitliliğin toplum refahında büyük bir rol oynadığını anlıyorum. Tamam, bunu yapmak zorundayım gibi hissettiriyor. Bir kadın ve beyaz olmayan biri olarak bakış açılarım farklı olacak.

Pek çok insan ırkçılık veya ayrımcılıktan sadece bahsetmeyerek kaçınmaya çalışır. Ve aslında, bu sadece devam etmesini sağlar. Ancak siyahi bir kadın olarak böyle bir seçeneğim yok. Irkçılık karşıtı olmalısın ya da onun için çalışmalısın.