Ünlü modellerin uçan halı istekleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Ünlü modellerin uçan halı istekleriBALIKESİR (İGFA) – Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde bu yıl 22. gerçekleştirilen Milletlerarası Sındırgı Yağcıbedir Uçan Halı Şenliği kapsamında, ‘Yağcıbedir’den modaya yolculuk’ defilesi yapıldı.

Meral Kaplan’ın sunuculuğunu üstlendiği Gizem Özdilli, Ece Gürsel ve Simge Tertemiz üzere ünlü modellerin katıldığı defile, Cumhuriyet Meydanına kurulan poyumda gerçekleştirildi. Defile daha sonrası Gizem Özdilli, “uçan halım olsaydı üstün olurdu, uçak meblağlarına da artırım geldi istediğim yere halımla giderdim” dedi.

Simge Tertemiz de “uçan halım olsaydı, İstanbul trafiğinde benim için muhteşem olurdu” diyerek İstanbul trafiğinden şikayet etti. Ece Gürsel de “ben yay burcuyum seyahat etmeyi fazlaca severim, istediğim her yere uçan halıyla giderdim” dedi.

Yağcıbedir motifleri olan ‘Hayat Ağacı’, ‘Yıldız Dönüşü’, ‘Eli Belinde’, başta olmak üzere fazlaca sayıda motifin yer aldığı kıyafetler, Çoban Stilist Mustafa Şahin ile Sındırgı Akpınar Ömür Merkezi’nde bakılırsavli bayanlar tarafınca 11 ayda tamamlandı.Üç bin yıllık Yağcıbedir motiflerinden oluşan ve 60 kesimden oluşan 15 kıyafet, izleyicilerin beğenisine sunuldu.Kadınların istihdamına katkı sunmak maksadıyla gerçekleştirilen defile, izleyenlerden alkış aldı.

Sındırgı Belediye Lideri Ekrem Yavaş, defile daha sonrası defilenin düzenledikleri halı şenliğinin en güzel aktifliği olduğunu söylemiş oldu. Yavaş, aşkla yapılan işlerin faydalı olduğunu vurgulayarak, “Bu makine işi değil. El işi göz ışığı, rengi, deseni her şeyin bir kıssası var. ömrü manalandırmak istiyorsanız giydiğinize, yediğinize, içtiğinize dikkat edin, kesinlikle kıssası olsun.” diye konuştu.

Elbiselerin dizayncısı Çoban Stilist Mustafa Şahin de hoş bir grupla hoş bir defile gerçekleştirdiklerini lisana getirdi. Şahin, Yağcıbedir’in üç binlik yıllık desenlerini Osmanlı kumaşı ile
harmanladığını tabir ederek, kıyafetleri biroldukca sanatkarın beğendiğini ve giymek istediklerini belirtti.