Ulusal Eğitim Bakanlığı 40 kontratlı işçi alacak

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Ulusal Eğitim Bakanlığı 40 kontratlı işçi alacakT.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI KONTRATLI İŞÇİ ALIM İLANI

Bakanlığımız Merkez Teşkilatı ünitelerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü unsurunun (B) fıkrasına göre, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Şurası sonucu ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Temellerin Ek 2 nci unsurunun (b) fıkrası uyarınca istihdam edilmek üzere KPSS (B) kümesi puan sıralaması temel alınmak suretiyle aşağıdaki tabloda nitelikleri belirtilen toplam 40 (kırk) adet boş konum için kontratlı işçi alınacaktır.

A. MÜRACAAT ŞARTLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci hususunda belirtilen genel kaideleri taşımak,

2. ÖSYM tarafınca yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanı (B) Kümesinden; Ön lisans mezunları için 2020 yılı KPSSP93, Ortaöğretim mezunları için 2020 yılı KPSSP94, puan cinslerinin birinden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuranların en yüksek puandan başlanarak sıralanması sonucunda alınacak kontratlı işçi sayısı kadar aday ortasına girmek,

3. Rastgele bir Toplumsal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak,

4. vazifesini devamlı yapmasına pürüz olabilecek rastgele bir sıhhat sorunu ve gibisi durumu bulunmamak,

5. Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması kararı olumlu olmak,

6. Kamu kurum ve kuruluşlarında müracaatta bulunacağı durum unvanında kontratlı olarak çalışmıyor olmak,

7. Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Asılların Ek-1 inci unsurunun dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine nazaran mukavelesini tek taraflı fesheden adayların müracaatta bulunmasında rastgele bir pürüz bulunmamaktadır.

8. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü hususunun (B) fıkrasının; “böyle istihdam edilenler, hizmet kontratı temellerine muhalif hareket etmesi niçiniyle kuramlarınca kontratlarının feshedilmesi yahut kontrat periyodu içerisinde Cumhurbaşkanı sonucu ile belirlenen istisnalar hariç mukaveleyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kuramların kontratlı işçi durumlarında istihdam edilemezler.” kararına uygun olmak,

9. Adaylar tabloda belirtilen ilan numaralı durumlardan yalnızca bir adedine başvurabilecek olup birden çok konumlara yapılan müracaatlar ile yoluna uygun ve/veya vaktinde yapılmayan müracaatlar geçersiz sayılacaktır.

B. MÜRACAAT İŞLEMLERİ

1. Müracaatlar e-Devlet üzerinden Ulusal Eğitim Bakanlığı Meslek Kapısı-Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden 12/09/2022 – 16/09/2022 tarihleri içinde alınacaktır. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

2. Adayların KPSS puanı, eğitim, mezun olduğu kısım, askerlik, isimli sicil kaydı ve kimliğine dair ayrıntıları e-Devlet üzerinden ilgili kuramların web servisleri aracılığı ile temin edilerek alınacağından adaylardan müracaat evresinde bu evraklar istenilmeyecektir. Adayların kelam konusu detaylarınde yanılgı mevcut ise müracaat yapmadan evvel ilgili kuramlardan gerekli güncelleme/düzeltmeleri yaptırmaları, mezuniyet ayrıntıları otomatik olarak gelmeyenlerin ise mezuniyet evraklarını başvurusu sırasında pdf ya da jpeg formatında “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan “Mezuniyet Belgesi” alanına yüklemeleri gerekmektedir.

3. Yurt haricindeki yahut yurt ortasındaki öğretim kuramlarından mezun olup bu ilanda aranılan tahsil durumuna ait denkliği olan adayların denklik gösterir evraklarını başvurusu sırasında pdf ya da jpeg formatında “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan “Denklik Belgesi” alanına yüklemeleri gerekmektedir.

5. Adayların müracaat süreçleri tamamlandıktan daha sonra “Başvurularım” ekranından müracaatlarının tamamlanıp tamamlanmadığını denetim etmeleri gerekmektedir. Müracaatlarım ekranından “Başvuru Alındı” ibaresi görülmeyen hiç bir müracaat değerlendirmeye alınmayacaktır.

6. Müracaat sürecinin kusursuz, eksiksiz ve bu ilanda belirtilen konulara uygun olarak yapılmasından, istenilen dokümanların müracaat kademesinde sisteme yüklenmesinden, müracaatta bulunan adaylar sorumludur. Bu konulara riayet etmeyen adaylar rastgele bir hak talebinde bulunamayacaktır.

7. Kontratlı olarak istihdam edilecek çalışanın bu ilanda ve ilgili mevzuatta belirtilen kaideleri taşımadığının tespiti halinde, müracaatları değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıyeten müracaat kurallarını taşımadığı çabucak sonrasındadan tespit edilenlerin mukaveleleri tazminatsız ve bildirimsiz feshedilecektir.

C. MÜRACAATLARIN KIYMETLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARIN DUYURULMASI

1. İlan tarihinden itibaren bir yıl ortasında rastgele bir niçinle boşalan konumlara yedek adaylardan sırasıyla atama yapılarak kontrat imzalanabilecektir. Puan eşitliği halinde sırasıyla; diploma tarihi prestijiyle evvel mezun olmuş olana, bunun tıpkı olması halinde yaşı büyük olana öncelik verilecek, eşitliğin devamı halinde bilgisayar kurası ile atama yapılacaktır.

2. Atama sonuçları, 30.09.2022 tarihinde https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/, http://www.meb.gov.tr/ ve http://personel.meb.gov.tr/ adreslerinden ilan edilecektir.

3. Atamaları kendilerine bildirim edilenler, bildirim tarihini izleyen 15 gün ortasında (Belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebepler hariç.) nazaranve başlamak üzere Ulusal Eğitim Bakanlığı Takviye Hizmetleri Genel Müdürlüğüne istenilen dokümanlarla birlikte müracaatta bulunacak; müddeti ortasında bakılırsavine başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

4. Geçerli bir mazereti olmadığı biçimde atama evraklarını teslim etmeyenler ile gerekli koşulları taşımadığı daha sonradan anlaşılanlar bakılırsave başlatılmayacaktır. Bu adaylar için yerleştirme sonuçları kazanılmış hak sayılmayacaktır.

5. Gerçeğe ters beyanda bulunan adaylar ile konumlar için istenilen genel koşullardan ve aranılan niteliklerden bir yahut birkaçını taşımadığı daha sonradan anlaşılan adaylar atanmaya hak kazanmış olsalar dahi müracaatları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, ataması yapılmış olanların ise atamaları ve mukaveleleri iptal edilerek kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile bir arada tazmin edilecektir. Ayrıyeten bu adaylar hakkında, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili kararları uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına cürüm duyurusunda bulunulacaktır.

6. Bakanlık gerekli durumlarda ilanın her basamağında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

7. İlanda belirtilmeyen konular hakkında ilgili mevzuat kararlarına bakılırsa süreç yapılacaktır.

8. Bakanlığımızın http://www.meb.gov.tr/ ve http://personel.meb.gov.tr/ internet adreslerinden yayımlanacak tüm duyurular tebligat mahiyetinde olup, bireylere ayrıyeten yazılı tebligat yapılmayacaktır.

E. ATAMASI YAPILANLARDAN VAZİFEYE BAŞLAMADAN EVVEL İSTENECEK BELGELER

1. Müracaat sonuç evrakı,

2. 2020 KPSS (B) kümesi sonuç dokümanı,

3. Diploma yahut e-Devlet üzerinden alınacak mezuniyet dokümanı,

4. Aşçı ve aşçı yardımcısı unvanına yapılan müracaat için istenilen sertifika yahut evrak,

5. Şimdiki tarihindeki isimli sicil kaydını gösterir evrak,

6. Sıhhat şurası raporu,

7. Şoför evrakı (Şoför adayları için),

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

F. BAĞLANTI BİLGİLERİ:

Adres: Ulusal Eğitim Bakanlığı İşçi Genel Müdürlüğü

Atatürk Bulvarı No: 98 Bakanlıklar/ANKARA

Telefon 0 312 413 56 82 – 0 312 413 17 62