Yanlışın bu biçimdesi: Windows laptop reklamında Mac imgeleri

Leila

Global Mod
Global Mod
Yanlışın bu biçimdesi: Windows laptop reklamında Mac imgeleriBilgisayar üreticisi HP’nin “mükemmel dizüstü bilgisayar” reklamında inanılmaz bir kusur yapıldı. Toplumsal medya platformunda paylaşılan tanıtım görselinde Windows işletim sistemi yerine macOS ekran manzaralarının paylaşıldığı net bir biçimde görülüyor.

Mükemmel dizüstü bilgisayarda macOS görüntüleri

HP’nin Windows laptop reklam görselinde, “Evden olmadan rastgele bir yerden uzaktan çalışanlar için HP’nin sizin için eksiksiz dizüstü bilgisayarı var. İşin her tarafı için harika bir dizüstü bilgisayar” yazıyor. Görsel, Chrome tarayıcısında açılmış Gmail, Siri düğmesi ve doğal ki Apple logosu üzere öğelerin olduğu macOS arayüzüne sahip bir HP dizüstü bilgisayarı gösteriyor.

Photoshop kazası birinci değil

Microsoft’un stratejik ortağı olarak HP’nin yeni reklam tanıtım görselinin Photoshop yapıtı olduğu açık. HP’nin yaşadığı bu durumu geçmişte Samsung, Huawei üzere biroldukça ünlü teknoloji şirketi de yaşadı; reklam kampanyalarında Apple mamüllerini kullanırken görüldüler. HP, halihazırda Lenovo’nun öncülük ettiği, dünyanın en büyük ikinci bilgisayar üreticisi.